sv 1000s - kilka pytan do ujezdzajacych i znawców

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Desmont
BS Brother
BS Brother
Posty: 1116
Rejestracja: śr, 18 sty 2006, 14:54
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Mikołów

Re: sv 1000s - kilka pytan do ujezdzajacych i znawców

Post autor: Desmont »

wszystko zalezy od opon..... ja mam pilotroady nie narzekam trzymaja ladnie sa z miekszej gumy... zuzywaja sie szybciej ale za to maja ladne odprowadzenia wody na oryginalnie montowanych pilotpower to juz trzeba uwazac no i wage masz mniejsza a co za tym docisk mniejszy ale za to szersze gumy... moim zdaniem lepiej jezdzic w ladna pogode ale w deszcz dasz rade :mrgreen:
PZDR
Desmont
Suzi SV1000S '04 ;) najpiekniejszy dzwiek V-ki.
Co dwie lufy to nie jedna, co akrapki to akrapki

Obrazek Obrazek
GG2404004; tel. 607 082 621; skype: lukasz.pio
Mar
BS Brother
BS Brother
Posty: 1881
Rejestracja: śr, 1 mar 2006, 12:57
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa ale w sercu Pomorskie

Re: sv 1000s - kilka pytan do ujezdzajacych i znawców

Post autor: Mar »

Ostatnio sie zdarzylo ze prawie wszystkie wyjazdy do 3miasta i zpowrotem do Wawy oraz do Gizycka jechalem w deszczu. Brak jakichkolwiek przypadlosci, za wyjatkiem tego ze wtedy bardzo delikatnie trzeba sie obchodzic z manetka gazu(moment V-ki robi swoje).
Mozliwa jedna przypadlosc zalezna od opony, na moich starych zarzucala "syfem" na siedzenie plecaczka, po zmianie na Diablo Strade nie zarzuca mi juz tak woda z ulicy.
Adam

Life is too short to be bored
GS500F ---> sprzedany
SV1000S K4
S1200
tel. 602 536 440
Remi
BS Brother
BS Brother
Posty: 949
Rejestracja: pt, 19 maja 2006, 00:12
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: sv 1000s - kilka pytan do ujezdzajacych i znawców

Post autor: Remi »

Desmont pisze:ten moto i zaden inny !!! koniecznie z nieseryjnymi kominami
Bo nie jeździłem gixxerem :D
mobile: +48 888 587 587
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Re: sv 1000s - kilka pytan do ujezdzajacych i znawców

Post autor: EvilD »

No i Remi jak zwykle swoje 3 grosze wsadzic musial :) Ale w tym wypadku sie zgadzam, tzn. czas naprawde kilka mitow obalic. Primo, ze 40 tysi w SV to jak 10.000 w GSXR. Co za bzdury... Tak samo wychwalanie momentu z dolu, toz to mit. Obecne rzedoweczki ida w dolu tak samo jak V-ki i jeszcze na gorze robia totalny odjazd gdzie V-ka dostaje zadyszki.

A poza tym, SV to przyzwoity motocykl za przyzwoite pieniadze. Sam sie swojego czasu zastanawialem. Ma jednak wady, ktore mozna zaakceptowac, choc z czasem moga sie dawac we znaki. Zawiechy i ogolna sztywnosc konstrukcji nieco odstaje od standardow i przy predkosciach > 200km/h to nie jest sprzet do ktorego ma sie zaufanie. Stabilnosc w tez pozostawia sporo do zyczenia, heble moglyby byc juz radialne a nie klasyczne, wszak watlky sprzecik to to nie jest. Ogolnie, calosc nieco za silnikiem nie nadaza, ale jak ktos ma umiarkowany apetyt na szalenstwo to bedzie bardzo zadowolony.
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Re: sv 1000s - kilka pytan do ujezdzajacych i znawców

Post autor: figer »

EvilD pisze:....
Trzeba wziac poprawke, ze to napisal posiadacz drugiego GSX-Ra z kolei, ale ogolnie sie zgodze. Mam SVke 650, chorowalem na SV1000 lub TL-Ra, ale jak mi sie Emil dal bujnac swoim K3 to wiem, ze nastepny to bedzie albo 750, albo litr :D Ewolucja panie....
Zanim kupisz SV1000 sprobuj zalatwic sobie jazde testowa na GSX-Rze, przynajmniej bedziesz mial pelna swiadomosc wyboru.
ObrazekObrazek
cziton
BS Brother
BS Brother
Posty: 620
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 14:36
Województwo: -
Lokalizacja: Straszyn SUZUKI Squad

Re: sv 1000s - kilka pytan do ujezdzajacych i znawców

Post autor: cziton »

Panowie, Panowie...

Ja wszystko rozumiem i wpelni zgadzam sie z przedmowcami ale ten temat nie jest o GSXR. Nawet nie jest w dziale supersport!!!
Wiadomo ze GSXR robi cuda i cudenka ale chodzi jak kosiarka do trawy :P
Zreszta ja sie nie znam.

P.S Jesli juz sie ma GSXR 1000 to nie ma na co w zyciu czekac bo wszystko co najlepsze dawno juz sie stalo.

Pozdrawiam.
Kiedy siędzę na maszynie totalny czuję luz
Włączam silnik, daję kopa, za mną tylko kurz.
tel. 608416704 Spik,GG 2677557
GSX 600F - sprzedana
SV 1000S K3/K4 - sprzedana
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Re: sv 1000s - kilka pytan do ujezdzajacych i znawców

Post autor: figer »

cziton pisze:P.S Jesli juz sie ma GSXR 1000 to nie ma na co w zyciu czekac bo wszystko co najlepsze dawno juz sie stalo.
Zwlaszcza przeszczep silnika :lol:
ObrazekObrazek
cziton
BS Brother
BS Brother
Posty: 620
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 14:36
Województwo: -
Lokalizacja: Straszyn SUZUKI Squad

Re: sv 1000s - kilka pytan do ujezdzajacych i znawców

Post autor: cziton »

No wiesz co...

Przynajmniej wiem o SV troche wiecej niz pospolity uzytkownik. A z tego faktu to raczej bym sie nie smial bo jeszcze sobie kupisz GSXR i bedziesz musial wymieniac, oby tylko silnik.
Zreszta Figer bracie temat dotyczy SVki w meskim wydaniu 1000, dlaczego ty masz ta zenska???

Ale wredota ze mnie.
Kiedy siędzę na maszynie totalny czuję luz
Włączam silnik, daję kopa, za mną tylko kurz.
tel. 608416704 Spik,GG 2677557
GSX 600F - sprzedana
SV 1000S K3/K4 - sprzedana
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Re: sv 1000s - kilka pytan do ujezdzajacych i znawców

Post autor: figer »

cziton pisze:Zreszta Figer bracie temat dotyczy SVki w meskim wydaniu 1000, dlaczego ty masz ta zenska???
To Ty nie wiesz??? Przeciez wszystkim mowilem, ze motocykl kupila mi zona :mrgreen:
ObrazekObrazek
Boogie

Re: sv 1000s - kilka pytan do ujezdzajacych i znawców

Post autor: Boogie »

a ja nie mam nic przeciwko - niech sie wszyscy wypowiedza! Właściciele gixxer'ów też! :)

coraz wiecej osob mnie namawia zebym sie na fałki nie oglądał. Dziś pod kolumną i potem w 2oo wszyscy koniecznie próbowali mnie przekonać o wyższość R4 nad V2. I oczywiście "kupuj R6, kupuj R6" a ja na to - jak już to gixxera ;)

A ja wam powiem, że cokolwiek mówić o momencie i mocy sv1000 - w porównaniu do bandita 600 to jest prawdziwa rakieta! No a życie jest tylko jedno.. więc nie mogę sobie pozwolić na przecenienie swoich umiejętności ;)

EvilD to co kupiłeś zamiast sv1000s? gixera 1000? :>
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4286
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Re: sv 1000s - kilka pytan do ujezdzajacych i znawców

Post autor: Emil »

Boogie pisze:wszyscy koniecznie próbowali mnie przekonać o wyższość R4 nad V2
maja racje
Boogie pisze:A ja wam powiem, że cokolwiek mówić o momencie i mocy sv1000 - w porównaniu do bandita 600 to jest prawdziwa rakieta! No a życie jest tylko jedno.. więc nie mogę sobie pozwolić na przecenienie swoich umiejętności ;)
na SV1000 chyba latwiej sobie krzywde zrobic niz np. na 3/4 (na tysiacu jednak masa do mocy.. parafrazujac "Faster": motocykle sa z jednego swiata a litrowe scigacze z zuplenie innego :mrgreen: ), na SV trzeba byc mocno opanowanym (szczegolnie w sytuacjach awaryjnych - np. zeby nie przykrecic gwaltownie gazu na sliskim/w zlozeniu) a w gixerze wystarczy nie odkrecac za mocno i jest lagodny baranek - problem tylko, ze nie kazdy (czytaj malo kto, szczegolnie z osob typu "kupuj erłana") potrafi sie kontrolowac, tym bardziej ze konstrukcja maszyny sama zacheca do zap*
Boogie pisze:EvilD to co kupiłeś zamiast sv1000s? gixera 1000? :>
1000K3, bo jak mowil "lepszy sprzet za ta sama kase i pozycja (pasazera) zblizona" (zakup kontrolowany byl ;) ) w sumie trudno sie nie zgodzic :twisted:
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Mar
BS Brother
BS Brother
Posty: 1881
Rejestracja: śr, 1 mar 2006, 12:57
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa ale w sercu Pomorskie

Re: sv 1000s - kilka pytan do ujezdzajacych i znawców

Post autor: Mar »

Ale ale.....jest jedna rzecz do SV-ki mozesz kuferki dolozyc lub sakwy, natomiast przy GSXR-e pozostaja jedynie sakwy. Wszystko zalezy od tego do czego chcesz wykorzystac moto, jesli na tor to tylko GSXR, jesli dluzsze trasy to SV (porownujac SV i GSXR-e). Pozatym plecak na dluzszej (400 km lub wiecej) trasie ma jednak troche wygodniej na SV-ce, chociaz zalezy to od wzrostu.

Emil pisze:.... na SV trzeba byc mocno opanowanym (szczegolnie w sytuacjach awaryjnych - np. zeby nie przykrecic gwaltownie gazu na sliskim/w zlozeniu)...
Zgadzam sie z Emilem, na poczatku malo nie lezalem na rondzie bo odpuscilem gaz.....no i mialem klopoty....tak wiec reke trzeba miec wycwiczona :P
Adam

Life is too short to be bored
GS500F ---> sprzedany
SV1000S K4
S1200
tel. 602 536 440
RaaF
BS Brother
BS Brother
Posty: 324
Rejestracja: śr, 31 maja 2006, 09:00
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Choceń

Re: sv 1000s - kilka pytan do ujezdzajacych i znawców

Post autor: RaaF »

i wątek przerodzil sie w dyskusję o "wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świetami Bożego Narodzenia"...
Sv i Gixer sa stworzone do troche róznych rzeczy nie bez przyczyny SV jest w dziale On Road i tak dla przykładu Emil pasjonuje sie jazdą na torze a mnie bardziej cieszy droga do Poznania (choć przynajmniej raz w roku trzeba odwiedzić tor).
Porównywanie obu motocykli ma sens jedynie w przypadku rozważania który kupic w zalezności od stulu jazdy.
BURGMAN AN650AZ L5 (YKV), GSX-S1000 M4 (YSF)
Desmont
BS Brother
BS Brother
Posty: 1116
Rejestracja: śr, 18 sty 2006, 14:54
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Mikołów

Re: sv 1000s - kilka pytan do ujezdzajacych i znawców

Post autor: Desmont »

Odwieczny spor....
kupujac motor sie zastanawialem po co mi on.....
i u nas trudno mowic o jezdze godnej gsxra i chyba kazdy sie z tym zgodzi nie wiem jak koledzy ale zeby sie wybrac na tor to tez marzenie scietej glowy....
natomiast coz z SV moge wyciagnac z 60 do 70% jej mozliwosci na drogach Polski natomiast z litra gsxr'a no moze max 10-20% bo niby gdzie? do poznania w cholere mam...
nie potrzebny mi motor o ktorym moge mowic ze jest boski... potrzebuje motoru ktory moge maksymalnie wykorzystac....
Panowie Panie wszystko wg potrzeb....

a najlepiej to wszyscy kupmy Hayabusy :lol: :lol: :lol: i bedzie Bractwo Busy :D
PZDR
Desmont
Suzi SV1000S '04 ;) najpiekniejszy dzwiek V-ki.
Co dwie lufy to nie jedna, co akrapki to akrapki

Obrazek Obrazek
GG2404004; tel. 607 082 621; skype: lukasz.pio
Boogie

Re: sv 1000s - kilka pytan do ujezdzajacych i znawców

Post autor: Boogie »

A no właśnie i dochodzimy do sedna sprawy.. Ja jestem przekonany, że z moimi obecnymi umiejetnosciami nie wykorzystam nawet 5% możliwości gixa, na torze nigdy nie byłem, a do najbliższego daleko.. Co to jest "quickshifter" - wnioskuję tylko po nazwie, bladego pojęcia nie mam ani jak to wygląda, ani jak naprawdę działa. Co to są "qualifiery" - tego nawet wydedukować nie potrafię ;-)

W związku z tym - czy ja potrzebuję wyczynowy motocykl na tor? chyba nie..

poprawcie mnie jesli sie myle ;)
Zablokowany