biegi

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

Zablokowany
iro

biegi

Post autor: iro »

mam takie pytanko czy normalną rzeczą jest jak moge znieniać biegi podczas wolnej jazdy bez urzywania sprzęgła w góre i w dół jakiś miesiąc temu coś mi zaczeszczało w skrzyni czy może to mieć coś z tym wspólnego dodam że moto ma dopiero 3 miesiące i poj.600
luzik
Free Rider
Posty: 2354
Rejestracja: pn, 20 sie 2007, 14:46
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: biegi

Post autor: luzik »

iro pisze:nie moja wina że masz problem z czytaniem
easy...
wyluzka :)
..naprawde napisales bez interpunkcji tak ze trudno zakumac.

co do tematu to te biegi tak Ci ladnie wchodza bez wzgledu na obroty?

przed zatrzeszczeniem tak ladnie nie wchodzily?
GS-F N600 (105000km) --> italian whore (16000 + 14000km++)
It's Good to be Bad :devil:
iro

Re: biegi

Post autor: iro »

doba sorki ale się spieszyłem.jak napisałem biegi moge zmieniać bez sprzęgła jadąc na ujętym gazie.co do drugiego pytania to niewiem niesprawdzałem.moto jest nowe dopiero się z nim oswajam ,nie chce wyjść na pajaca dzwoniąc z tym do serwisu
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: biegi

Post autor: bohas »

Jest jeszcze taka opcja jak szukaj. Temat zmiany biegów bez sprzegła był już poruszany. Opcja dzwonienia odpadnie jak trochę poczytasz :angry_smile:
AdamOSA
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: pn, 13 cze 2005, 19:25
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: trójmiasto

Re: biegi

Post autor: AdamOSA »

Iro weź głębokie oddechy........chwilę poczekaj...i na spokojnie napisz z czym masz problem .
Ja zrozumiałem tak :
Masz moto 3 miesiące . - to rozumiem
Stosujesz przełączanie biegów bez sprzęgła . - też nie widzę problemu
Któregoś pięknego dnia coś zatrzeszczało . - tego nie rozumiem , mało precyzyjne .
Czy mogło to być spowodowane przełączaniem biegów bez sprzęgła ? - a na to to podejrzewam nikt ci nie odpowie bo nikt nie wie - co zatrzeszczało i czy technika przełączania w twoim stylu jest do przyjecia .
Nie piszesz czy skrzynia chodzi poprawnie , czy ma po tym trzeszczeniu jakieś wady ?

AdamOSA
Simson SR2,WSK,JUNAK,XS400(jeszcze nie wiedziałem że SUZI jest najlepsze),GSXR400 - wynalazek , małżeństwo , chwila nieuwagi żony - GSX1300R
No i jest wymarzony pierdopęd na tor !! ( w 2012 niestety zdrada :-) )
A do wiosny na DR-Z 400SM lub E
Pushkin
Moderator
Moderator
Posty: 920
Rejestracja: czw, 23 lut 2006, 21:55
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wołów
Otrzymane Polubienia: 9

Re: biegi

Post autor: Pushkin »

Jiiiiizu,
ludziska, jaka interpunkcja?! Ja tam bez znaków interpunkcyjnych zrozumiałem!
Iro, looknij w archiwum za namową Bohasa - było już!
EOT

Pozdr.
Pushkin
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, a człowiek swoje moto rozumie.
GS550M KATANA, GSX1200 INAZUMA-wspaniałe wspomnienia->GSX750S KATANA SREBRNA STRZAŁA po grobową deskę & GSX1400 K4 HELLBOY
Kom. 506 171 241
iro

Re: biegi

Post autor: iro »

no chociaż jeden konkretny gość dzięki pushkin
jack_ripper

Re: biegi

Post autor: jack_ripper »

Ze sprzęgłem optymalnie, bez sprzęgła ekstremalnie. Obydwa sposoby się spawdzają w zależności od "zaangażowania w zaanwasowanie" :roll:
thc83

Re: biegi

Post autor: thc83 »

Z tego co widzę jeździłeś gs 500, który nie należy do sportowców, więc podejrzewam, że wytrzymałość skrzynki biegów ma granice znacznie węższe niż np. gsx-r, to logiczne. Nie radziłbym zmieniać begów w ten sposób, nie w tym modelu. Nie wiem tylko czy nieużywanie sprzęgła jest spowodowane twoim lenistwem czy też wizja nadrobienia tej 0.1 sek poprzez taką zmianę jest tak silna, bo jeśli to drugie to szkoda skrzynki.

Jeśli jeździsz już gixerem, zapomnij o tym co pisałem wyżej :)
Zablokowany