GSF 1250 SA - Jak dobrze kupić ?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

WolfRaider
BS Brother
BS Brother
Posty: 462
Rejestracja: śr, 22 sie 2007, 19:49
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

GSF 1250 SA - Jak dobrze kupić ?

Post autor: WolfRaider »

Noszę się z zamiarem nabycia na wiosnę Bandziora 1250SA.
Z racji modelu to musi być nowy sprzęt z salonu.
I mam pytanie do osób, które może ostatnio orientowały się w rynku, mają doświadczenie w zakupach z salonu.
Jak najlepiej to zrobić? Który dealer? Jak wziąść kredyt? A może jakaś inna forma? Na jakie rabaty można liczyć? Na co uważać?
Czy można jakoś w rozliczeniu zostawić mojego GS 500E `94?

Będę wdzięczny za wszelkie opinie.
GS500E `93 - fajne było moto, ale już nie ma
GSF 1250SA K7
alex
Śmigający inaczej...
Posty: 135
Rejestracja: wt, 23 sty 2007, 10:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Re: Jak dobrze kupić Bandziora?

Post autor: alex »

nie wiem gdzie mieszkasz
ja kupowalem swojego w polandposition w piasecznie.
rabaty daja raczej niechetnie. no moze z 5% dostaniesz.
chcetniej dadza rabat na zakup dodatkowych akcesoriow (odziez, kaski i td)
musisz zaczynac rozmowy juz na jesien, czyli od zaraz.
teraz "nie Suzuki"
Hube

Re: Jak dobrze kupić Bandziora?

Post autor: Hube »

Kupując w lutym 2007 V-Stroma1000 dostałem chyba 5% rabatu. Rozmowy dot. kupna i poszukiwania moto rozpocząłem w grudniu 2006. Dostałem jeszcze rabat na akcesoria, ale brałem ich bardzo dużo (aksesoryjna szyba, 3 kufry + stelaże, gmole, 2 kaski i pomniejsze pierdy typu zabezpieczenia na koło, alarm, chyba jakiś ciuch...).

Z doświadczenia powiem, że dużego rabatu na moto nie dostaniesz, bo dealerzy marże mają raczej (jak na moje oko) podłe.

Co do kredytu sprawdź getinbank. Nie znam ich oferty, ale od kupmli z branży słyszałem, że mają najlepsze kredyty samochodowe więc może i moto Ci skredytują.

A kwestii pozostawienia moto w rozliczeniu mam doświadczenie jedynie z salonu Y... jednoślad w Poznaniu. Przy zakupie MT01 nie chcieli V-Stroma. Zaoferowali natomiast możliwość postawienia Suzuki u nich w salonie i pomoc w sprzedaży. Nie skorzystałem i zostałem z dwoma motocyklami, czego wszystkim życzę :)

Laba diena.


Ps. Bandzior to dobry wybór. Jeździłem tylko raz, na jazdach testowych ale podobało mi sie przezajebiście.
Mar
BS Brother
BS Brother
Posty: 1881
Rejestracja: śr, 1 mar 2006, 12:57
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa ale w sercu Pomorskie

Re: Jak dobrze kupić Bandziora?

Post autor: Mar »

Swojego czasu kredyty na moto dawal Satander, nie wiem jak obecnie, ale ja z Satandera bylem zadowolony.
Adam

Life is too short to be bored
GS500F ---> sprzedany
SV1000S K4
S1200
tel. 602 536 440
Scorpion

Re: Jak dobrze kupić Bandziora?

Post autor: Scorpion »

Santander Consumer Bank. Dawał i daje. I to całkiem godziwe warunki. :-)
WolfRaider
BS Brother
BS Brother
Posty: 462
Rejestracja: śr, 22 sie 2007, 19:49
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Jak dobrze kupić Bandziora?

Post autor: WolfRaider »

A pytanko do osób prowadząch działalność gospodarczą: braliście może 2oo w leasingu na firmę? US się nie czepia?
GS500E `93 - fajne było moto, ale już nie ma
GSF 1250SA K7
alex
Śmigający inaczej...
Posty: 135
Rejestracja: wt, 23 sty 2007, 10:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Re: Jak dobrze kupić Bandziora?

Post autor: alex »

WolfRaider pisze:A pytanko do osób prowadząch działalność gospodarczą: braliście może 2oo w leasingu na firmę? US się nie czepia?
jeszcze nie
teraz "nie Suzuki"
Rynek

Re: Jak dobrze kupić Bandziora?

Post autor: Rynek »

Też zamierzam w przyszłym roku przesiąść się na Bandziora (czarny 1250SA) i co nie co poszukałem i popytałem. Zapewne kupię go w sieci pozadilerskiej. Obecnie w Słupsku można łyknąć Bandziora za... 28100(!!!), w Katowicach za 28500(!!!). Nowy, 2 letnia gwarancja, sieć serwisów oraz możliwość serwisowania w stacjach autoryzowanych. Poszukaj na Allegro.
Ciekawe jest to, że same Suzuki Poland przysłało mi ofertę na 650-tkę za 22500 czyli o 5000 taniej niż oficjalnie! Jak widać oni też mogą zejść z ceną ale...
Jacek
Moderator
Moderator
Posty: 1717
Rejestracja: ndz, 5 lis 2006, 20:13
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jak dobrze kupić Bandziora?

Post autor: Jacek »

Ja i mój wspólnik chcemy zakupić dwa 1250SA na początku roku. (model K8)
Może połączymy siły. Z tego co czytam, to będzie nas już czterech.
Można ponegocjować. W ilości siła.
Może ktoś jeszcze się dołaczy?

Jacek
RM-Z 250 + GM500
tel. 502 341 006
WolfRaider
BS Brother
BS Brother
Posty: 462
Rejestracja: śr, 22 sie 2007, 19:49
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Jak dobrze kupić Bandziora?

Post autor: WolfRaider »

Jacek_Madejski pisze:Ja i mój wspólnik chcemy zakupić dwa 1250SA na początku roku. (model K8)
Może połączymy siły. Z tego co czytam, to będzie nas już czterech.
Można ponegocjować. W ilości siła.
Może ktoś jeszcze się dołaczy?

Jacek
Jak już pisałem na PW, pomysł mi się podoba.
Sprawdziłem też na Allegro importerów - znalazłem wiele Bandziorów K7 i K8 po 28-29 tys. PLN brutto (5-6k PLN do przodu na sztuce!!).
Trzeba będzie tylko dołożyć parę groszy na to, co dealer daje w cenie lub za złotówkę, np. alarm.
Ale i tak wyjdzie taniej.
GS500E `93 - fajne było moto, ale już nie ma
GSF 1250SA K7
qgel
BS Brother
BS Brother
Posty: 5333
Rejestracja: ndz, 20 lis 2005, 18:46
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WARSZAWA
Polubił posty: 5

Re: Jak dobrze kupić Bandziora?

Post autor: qgel »

niedługo, przywitać się powinien z nami właściciel nowiutkiego bandita, co kupił go tanio, gdzieś na południu :) więc bądźcie czujni i jak go zobaczycie to możecie spytać o szczegóły... :wink:
LS 650 Savage`91 ---> GSR600K7 ---> Diablo(GSR600 K6) ---> Rebel 500
tel. 603775119
qgel@wp.pl
A RH+
alex
Śmigający inaczej...
Posty: 135
Rejestracja: wt, 23 sty 2007, 10:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Re: Jak dobrze kupić Bandziora?

Post autor: alex »

Rynek pisze:Też zamierzam w przyszłym roku przesiąść się na Bandziora (czarny 1250SA) i co nie co poszukałem i popytałem. Zapewne kupię go w sieci pozadilerskiej. Obecnie w Słupsku można łyknąć Bandziora za... 28100(!!!), w Katowicach za 28500(!!!). Nowy, 2 letnia gwarancja, sieć serwisów oraz możliwość serwisowania w stacjach autoryzowanych. Poszukaj na Allegro.
Ciekawe jest to, że same Suzuki Poland przysłało mi ofertę na 650-tkę za 22500 czyli o 5000 taniej niż oficjalnie! Jak widać oni też mogą zejść z ceną ale...
mysle ze teraz i u dealera dostaniesz dobry upust (koniec sezonu)
kiedys tez myslalem o zakupie nie u dealera i jakos nie bardzo kalkulowalo mi sie.
najpierw sprobuj negocjaowac w salonie i bedziesz wiedzial jaka roznice w cenie masz.
teraz "nie Suzuki"
WolfRaider
BS Brother
BS Brother
Posty: 462
Rejestracja: śr, 22 sie 2007, 19:49
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Jak dobrze kupić Bandziora?

Post autor: WolfRaider »

alex pisze:mysle ze teraz i u dealera dostaniesz dobry upust (koniec sezonu)
kiedys tez myslalem o zakupie nie u dealera i jakos nie bardzo kalkulowalo mi sie.
najpierw sprobuj negocjaowac w salonie i bedziesz wiedzial jaka roznice w cenie masz.
Próbowałem u Jaskłowskiego. Dali mi całe 3%. I powiedzieli, że MOŻE uda się wrzucić alarm za 1 PLN. Ma się to nijak do ceny u importera.
GS500E `93 - fajne było moto, ale już nie ma
GSF 1250SA K7
Mar
BS Brother
BS Brother
Posty: 1881
Rejestracja: śr, 1 mar 2006, 12:57
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa ale w sercu Pomorskie

Re: Jak dobrze kupić Bandziora?

Post autor: Mar »

Prosze wrocic do tematu bo temat bedzie zamkniety, nie pisac postow typu: "Ja moglem lyknac za tyle i tyle" jesli juz tak chcecie to na PW, a tak tylko konkrety piszcie.

Co do prywatnych importerow to temat juz sie przewijal na forum kilka razy.
Adam

Life is too short to be bored
GS500F ---> sprzedany
SV1000S K4
S1200
tel. 602 536 440
Tifosi

Re: GSF 1250 SA - Jak dobrze kupić ?

Post autor: Tifosi »

Ja kupilem 1250SA K8 za 36.000 pln z kuframi, gmolami, podgrzewanymi manetkami i gniazdkiem 12V.
Myśle że rabatów jak już ktoś pisał chętnie nie dają ale za to akcesoria owszem, więc myślę że nalezy iść tą drogą, co do kredytu to Santander Bank jest moim zdaniem teraz najlepszy, co do leasingu to po ofercie efl na 50% wpłaty od netta dałem sobie siana, są podobno jakieś mniej znane firmy które mają mniejsze wpłaty wstępne ale w związku z nie pewną sytuacją co do możliwości odliczenia VAT-u i podatku dochodowego nie interesowałem się więcej.
Zablokowany