SV1000 vs GSX 1300 R Haybausa - wydech yoshimura przekładka

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

fantomas

SV1000 vs GSX 1300 R Haybausa - wydech yoshimura przekładka

Post autor: fantomas »

witam,
dawno mnie tu nie było, w sezonie zimowym jakby mniej o moto myslałem.
ale trzeba zacząć myśleć o nadchodzącym sezonie.

dlatego mam pytanie, czy końcówki yoshimury, dedykowane do busy, podejdą do SV1000?
jedno, to kwestia mocowania (na pierwszy rzut oka pasuje), druge to czy nie "popsuję" osiągów.

Pozdrawiam,
mungo

Re: SV1000 vs GSX 1300 R Haybausa - wydech yoshimura przekładka

Post autor: mungo »

jaki to model Yoshimury??
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4289
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Re: SV1000 vs GSX 1300 R Haybausa - wydech yoshimura przekładka

Post autor: Emil »

jesli nie jest dedykowany do danego modelu to bez dostrojenia ECU (np instalacja power commandera) raczej popsuja osiagi
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
fantomas

Re: SV1000 vs GSX 1300 R Haybausa - wydech yoshimura przekładka

Post autor: fantomas »

mungo pisze:jaki to model Yoshimury??
np taki: http://moto.allegro.pl/item296788832_yo ... abusa.html
mungo

Re: SV1000 vs GSX 1300 R Haybausa - wydech yoshimura przekładka

Post autor: mungo »

mi to się wydaje, że kolektor prowadzący pod hayabusę i mocowania są do hayki, a sam tłumik w tym wypadku to bez znaczenia. zresztą na Youtubie widziałem SV z tym wydechem. poszukam, a jak znajdę to zapodam.
fantomas

Re: SV1000 vs GSX 1300 R Haybausa - wydech yoshimura przekładka

Post autor: fantomas »

mungo pisze:mi to się wydaje, że kolektor prowadzący pod hayabusę i mocowania są do hayki, a sam tłumik w tym wypadku to bez znaczenia. zresztą na Youtubie widziałem SV z tym wydechem. poszukam, a jak znajdę to zapodam.
dokładnie tak sobie myślę :-)
mnie interesują wyłącznie tłumiki.
Mar
BS Brother
BS Brother
Posty: 1881
Rejestracja: śr, 1 mar 2006, 12:57
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa ale w sercu Pomorskie

Re: SV1000 vs GSX 1300 R Haybausa - wydech yoshimura przekładka

Post autor: Mar »

A czy rozstaw otworow na kolnierzu mocujacym w Hayce i Svce sa takie same??
Adam

Life is too short to be bored
GS500F ---> sprzedany
SV1000S K4
S1200
tel. 602 536 440
AdamOSA
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: pn, 13 cze 2005, 19:25
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: trójmiasto
Otrzymane Polubienia: 1

Re: SV1000 vs GSX 1300 R Haybausa - wydech yoshimura przekładka

Post autor: AdamOSA »

Myślę że "wykastrujesz" swoją SV .
Zadajmy sobie pytanie : " Jakie ma zadanie układ wydechowy?" - dostosować poziom głośności do panujących norm , zoptymalizować przepływ spalin . Napewno te dwa zadania są jakąś tam wypadkową .
Jeżeli chodzi o poziom głośności to podejrzewam że nie będziesz miał problemu .
A co do drugiej sprawy to chyba będą znaczne różnice pomiędzy jednym tłumikiem a drugim . Przede wszystkim SV pluje dwoma garkami po 500 cm.3 hayka po 325 ( z tym że dwa razy częściej ) . Same spaliny nie powinny tylko wylatywać na zewnątrz ale odpowiednio pociągać za sobą spaliny od następnego spalania ( nie za szybko i nie za wolno ) . Z doborem kształtu , średnic rur , ich długości jest taka zabawa jak ze zbudowaniem dobrze grającej kolumny głośnikowej (niby można wszystko wyliczyć , ale efekt końcowy nie zawsze jest zadowalający ) Na pierszy rzut oka wydaje mi się że same kolektory posiadają różną średnicę rur , czyli prędkość przepływu jest większa w SV .
Samo podłączenie końcówek może być takie samo . ( Jeżeli chcesz mogę sprawdzić rozstaw śrub w hajce ) .
Mówię to tylko! teoretycznie że nie uzyskasz pożądanych efektów "mocowych" , dźwiękowe być może . Spodziewałbym się spadku charakterystyki . A gonitwa tak jak wyżej powiedział Emil korektą w sterowanie silnika była by tylko walką o dojście do "punktu wyjścia" oryginalnej charakterystyki silnika .
Cały ten układ oprócz mocy , momentu , pociągnąłby prawdopodobnie za sobą tylko pazerność twojego moto na paliwo .
Tyle wywodów TEORETYCZNYCH !!!
A praktyka ??? Moto na hamownie i testy .... tylko kto by chciał takie coś sprawdzać :)

AdamOSA
Simson SR2,WSK,JUNAK,XS400(jeszcze nie wiedziałem że SUZI jest najlepsze),GSXR400 - wynalazek , małżeństwo , chwila nieuwagi żony - GSX1300R
No i jest wymarzony pierdopęd na tor !! ( w 2012 niestety zdrada :-) )
A do wiosny na DR-Z 400SM lub E
FUTEK
Moderator
Moderator
Posty: 3252
Rejestracja: śr, 13 gru 2006, 06:56
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Stargard

Re: SV1000 vs GSX 1300 R Haybausa - wydech yoshimura przekładka

Post autor: FUTEK »

fantomas spójrz na mój podpis, mam taki sam wydech tylko, że 1 sztukę, tak na mój gust to nic się nie zmieniło a nawet jest lepiej - głośniej i przyjemniej. Cały sezon przelatałem i jest OK.

co do mocowania to bardzo proste: musisz w odpowiednim miejscu obciąć swoje wydechy i w odpowiednim rurki dolotowe i nałożyć je na stare rury.
Pozdrawiam Radek
H-CB1 ->SV 650sK3->GSR750 L01+Tytan Akrapek->GSR1200+Tytan Akrapek
601 795 498
BS - radoslaw.fut@futex.pl
B RH+
RaaF
BS Brother
BS Brother
Posty: 324
Rejestracja: śr, 31 maja 2006, 09:00
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Choceń

Re: SV1000 vs GSX 1300 R Haybausa - wydech yoshimura przekładka

Post autor: RaaF »

to że model RS3 jest do Hayki i do SV nie znaczy że to ta sama pucha

hayka http://www.yoshimura-rd.com/ps-2094-810 ... -dual.aspx SKU:R149SO (nr art.)
sv 1000 http://www.yoshimura-rd.com/ps-2099-816 ... lt-on.aspx SKU:1130455

no i to chyba rozwiewa watpliwości
BURGMAN AN650AZ L5 (YKV), GSX-S1000 M4 (YSF)
fantomas

Re: SV1000 vs GSX 1300 R Haybausa - wydech yoshimura przekładka

Post autor: fantomas »

RaaF pisze:to że model RS3 jest do Hayki i do SV nie znaczy że to ta sama pucha

hayka http://www.yoshimura-rd.com/ps-2094-810 ... -dual.aspx SKU:R149SO (nr art.)
sv 1000 http://www.yoshimura-rd.com/ps-2099-816 ... lt-on.aspx SKU:1130455

no i to chyba rozwiewa watpliwości
szkoda tylko, że u nas tyle nie kosztują, od ręki bym zamówił.

no właśnie, że to nie rozwiewa wątpliwości. np. instrukcja jest dostępna tylko do jednego z nich, co utrudnia porównanie. nr. katalogowy nic nie znaczy, producenci często dają tej samej części inne oznaczenia i nawet ceny, w zależności od modelu, do którego to sprzedają (tak z ciekawostek, np drzwi do VW Touareg i Porsche Cayene są identyczne, a mają inne numery katalogowe i w takie same w serwisie Porsche kosztują 2x tyle).

nie twierdzę, że w tym wypadku jest tak samo, ale by mnie to nie zdziwiło.

i gwoli wyjaśnienia, nie poszukuję mocy (tego jeszcze mi nie brak), ale dźwięku i wyglądu (oryginalne kominy sa jakies takie, hmmm...), koniecznie z zachowaniem 2 kominów.

Pozdrawiam,
cerb

Re: SV1000 vs GSX 1300 R Haybausa - wydech yoshimura przekładka

Post autor: cerb »

A nie jest tak ze wydechy po wyjeciu dB killera robia sie na full przelotowe ? Przeciez wtedy tlumik to zwykla prosta rura z wypelnieniem tlumiacym za siatką, a spaliny wylatuja juz tylko przez pusty srodek. Co innego z dB killerem gdzie faktycznie srodek wydechu staje sie bardziej skomplikowany, ale kto kupuje przelotowe kominy do SV i jezdzi pozniej z dB killerem ? Chyba tylko na przeglad a pozniej do garazu, wymontowac dB killera, rzucic w kąt i niech czeka na kolejny przeglad.

Co do mocy to mysle ze stracisz troche "dołu" ale zyskasz na "gorze", dodaj do tego filterek K&N, zrob "snorkly moda" i masz pod zbiornikiem rasowe V8 jak odkrecisz powyzej 6 tys :twisted: .
ODPOWIEDZ