LS 650 Savage - OLEJ SILNIKOWY BEL-RAY THUMPER 4T

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
Organek

LS 650 Savage - OLEJ SILNIKOWY BEL-RAY THUMPER 4T

Post autor: Organek »

Ciekaw jestem czy ten olej sprawdziłby się lepiej niż inne podczas eksploatacji w naszych jednogarowych "dzikusach".
Savage nie jest co prawda sportową maszyną, ale grzać to się on potrafi...

http://www.sklep.motoracer.pl/olej-siln ... 5e32cbada2

Co o tym sądzicie?
bogdi64
BS Brother
BS Brother
Posty: 1381
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 19:02
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Kiełczów

Re: OLEJ SILNIKOWY BEL-RAY THUMPER 4T dla "Dzikusa"

Post autor: bogdi64 »

na tym oleju przejeździłem cały poprzedni sezon, teraz w serwisie suzuki (koledzy tam wszyscy jeźdżą 1 garowcami na tym oleju DR650) polecili mi 15w50 - ponieważ w zimie nie jeżdżę, a wlecie wytrzymuje wyższe temperatury
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64
--------------------------------------
dwa garnki V - na dwóch kołach :)
A1 RH-
tel. 0603 765 563
Jos.
BS Brother
BS Brother
Posty: 1486
Rejestracja: wt, 18 kwie 2006, 12:51
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Gostynin

Re: OLEJ SILNIKOWY BEL-RAY THUMPER 4T dla "Dzikusa"

Post autor: Jos. »

bogdi64 pisze:na tym oleju przejeździłem cały poprzedni sezon
Ty, Bogdi, to dlaczego, jak mówiłam, że mam Bel Raya, chciałeś mi Motula (czy coś innego, z sakwy wyjętego ;) ) w maju dolewać do mojego Dzikusa w Podlesicach? ;)

Jak zwykle o tej porze wraca temat oleju... W tym roku chyba też wybiorę niepopularnego na naszym forum Bel Raya. Nie jest drogi, wiele osób go chwali. Wlewałam mineralny ( http://www.sklep.motoracer.pl/olej-siln ... p-777.html ). Tak czy inaczej, w różnych serwisach (np. w Wilmacie w Toruniu) marka jest polecana.
LS 650'93 > SV 650s'06 > chwilowy urlop motocyklowy

josss@gazeta.pl
bogdi64
BS Brother
BS Brother
Posty: 1381
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 19:02
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Kiełczów

Re: OLEJ SILNIKOWY BEL-RAY THUMPER 4T dla "Dzikusa"

Post autor: bogdi64 »

Jos. pisze:
bogdi64 pisze:na tym oleju przejeździłem cały poprzedni sezon
Ty, Bogdi, to dlaczego, jak mówiłam, że mam Bel Raya, chciałeś mi Motula (czy coś innego, z sakwy wyjętego ;) ) w maju dolewać do mojego Dzikusa w Podlesicach? ;)
Ja, JOS - ciebie to, to bym nigdy nie oszukał, jeno to taki mały patencik, olej kupuję w banieczkach 4l i go sobie przelewam na trasę w butelczynę 1l po oleju do amortyzatorów bo tam w zakrętce jest taki mały pierdolniczek który się pociąga i z niego wyłazi wężyk, wężyk w tykam w ten otworek co się olej w moto wlewa i nawet kropelka się nie uroni na mój piękny jednogarowy silniczek (no taka tęsknota bom go dawno nie widział, ale gadają, że już wszystkie klamoty doszły i że skończą go składać przed sezonem, tylko............nie powiedzieli przed którym)
ps: ja JOS ciebie to bym nie mógł i nawet nie umiał :oops:
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64
--------------------------------------
dwa garnki V - na dwóch kołach :)
A1 RH-
tel. 0603 765 563
Organek

Re: LS 650 Savage - OLEJ SILNIKOWY BEL-RAY THUMPER 4T

Post autor: Organek »

No nic z tej Waszej rozmowy nie rozumiem kochani, ale jedno Wam powiem. Wczoraj, pierwszego lutego, o godzinie 22...z minutami spojrzałem za okno. Patrzę na termometr i widzę 7 stopni! na plusie. Patrzę na asfalt - suchy, mówię sobie "nie no nie wytzymam!". Ubrałem dwie pary spodni, dwie bluzy, rękawice, kask wzięłem pod pachę i poszedłem do garażu. Odpaliłem dzikusa (poszedł od razu za pierwszym:) wrzuciłem jedynkę i pojechałem. Było cudownie tyle Wam powiem. Trzy miesiące bez motocykla czynią z człowieka wrak:), więc ta półgodzinna przejażdżka dała mi wiele radości, człowiek odżył, złapał powietrza w płuca...itp.
Polecam! :mrgreen:
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: LS 650 Savage - OLEJ SILNIKOWY BEL-RAY THUMPER 4T

Post autor: Lechul »

Ja tez nic nie rozumiem i właściwie doczekać się nie mogę aż zaczniecie pisać na temat :angry_smile: ......
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
bogdi64
BS Brother
BS Brother
Posty: 1381
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 19:02
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Kiełczów

Re: LS 650 Savage - OLEJ SILNIKOWY BEL-RAY THUMPER 4T

Post autor: bogdi64 »

jeżdżę na oleju BEL-RAY - Jos lałem BEL-RAY - do dzikusa polecają 15w50 jako, że wytrzymuje wyższe temperatury i takowy prawie po kapitalce będę miał nalany
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64
--------------------------------------
dwa garnki V - na dwóch kołach :)
A1 RH-
tel. 0603 765 563
Jos.
BS Brother
BS Brother
Posty: 1486
Rejestracja: wt, 18 kwie 2006, 12:51
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Gostynin

Re: LS 650 Savage - OLEJ SILNIKOWY BEL-RAY THUMPER 4T

Post autor: Jos. »

bogdi64 pisze:jeżdżę na oleju BEL-RAY - Jos lałem BEL-RAY
Bogdi, spokojnie, wierze :angry_smile: To pewnie byla kwestia tego, ze ja wlewam mineralny, a Ty polsynetyk... Ale juz nie chce nic pisac, bo Lechul zaraz pokaze reke dyktatora i zamknie watek ;)

Tylko w sprawie 4T, to wydaje mi sie, ze nikt z BS od Savage na nim nie jedzil, wiec... Organek, jezeli chcesz sie przekonac, jak ten olej sie sprawdza, musisz sam przetestowac (tak, jak ja musialam sama przetestowac ten mineralny Bel Raya) ;) Obstawialabym, patrzac na mojego Dzikusa, ze ten motocykl duzo zniesie, takze "sportowy" olej.
LS 650'93 > SV 650s'06 > chwilowy urlop motocyklowy

josss@gazeta.pl
Organek

Re: LS 650 Savage - OLEJ SILNIKOWY BEL-RAY THUMPER 4T

Post autor: Organek »

Wszytko pięknie, ale bel-ray'a 15W50 NIE MA. Producent oferuje jedynie 10W50 full syntetyk, albo 20W50 dla innych. Chyba jednak zdecyduje się na Motula 15W50.
A wymienialiście olej w lagach? Dzikus ma bardzo miękkie zawieszenie i ponoć można je nieco usztywnić zalewając "cięższym" olejem. Macie jakieś doświadczenia na tym polu. Jak w ogóle wymienić olej w lagach? Jest tam jakiś spust? Proszę o jakieś info.
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: LS 650 Savage - OLEJ SILNIKOWY BEL-RAY THUMPER 4T

Post autor: bohas »

Organek pisze:...A wymienialiście olej w lagach? Dzikus ma bardzo miękkie zawieszenie i ponoć można je nieco usztywnić zalewając "cięższym" olejem. Macie jakieś doświadczenia na tym polu. Jak w ogóle wymienić olej w lagach? Jest tam jakiś spust? Proszę o jakieś info.
ZASADY BS sie kłaniają!! !! :angry_smile:
...Nie "podczepiaj" się ze swoim pytaniem pod istniejący wątek,
jeśli różni się on tematycznie od tego o czym chcesz napisać - w takiej
sytuacji utwórz nowy wątek.
Co do zalewania gęstszego oleju to (może nie konkretnie na przykładzie LS 650 ale bardziej ogólnie) temat jest TUTAJ

Jeśłi chodzi o wymianę oleju w lagach (LS 650), to uzyj opcji "szukaj" albo załóz nowy temat :wink:
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: LS 650 Savage - OLEJ SILNIKOWY BEL-RAY THUMPER 4T

Post autor: Lechul »

No i co mam powiedzieć ??
Że Bohas wyjął mi to z ust ?? :gafa: :spaw:
Za wprowadzanie mnie w stan zakłopotania kolega Organek otrzymuje opierpapier forumowy :evil: :evil: :evil: :angry_smile: :angry_smile: :angry_smile:
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Organek

Re: LS 650 Savage - OLEJ SILNIKOWY BEL-RAY THUMPER 4T

Post autor: Organek »

Wyobraźcie sobie koledzy moderatorzy, że czytałem ten wątek "TUTAJ", ale nie ma w nim bezpośrednio odwołania do Savega. Jest za to mnóstwo nieistotnych informacji, że temu lepiej taki, a tamtemu lepiej zaupełnie inny. Skoro była mowa o olejach silnikowych stricte do Savage'a, podjęłem temat pokrewny (w zasadzie to zadałem pytanie do POSIADACZY motocykli Savage)...ale teraz już widzę mój straszny błąd...jak dobrze, że tak skrupulatnie wychwytujecie potknięcia.
Dziękuję. Przepraszam.
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: LS 650 Savage - OLEJ SILNIKOWY BEL-RAY THUMPER 4T

Post autor: Lechul »

Zupełnie nie zrozumiałes naszych sugestii :|
Chodzi o to, że wprowadzasz nieporządek zaczynając dyskusję o oleju do zawiechy w temacie dotyczącym oleju silnikowego.
Potem trudno cokolwiek znaleźć. A to juz jest z mojego punktu denerwujące i nieporządane. HOWGH :angry_smile:
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: LS 650 Savage - OLEJ SILNIKOWY BEL-RAY THUMPER 4T

Post autor: bohas »

Organek pisze:Wyobraźcie sobie koledzy moderatorzy, że czytałem ten wątek "TUTAJ", ale nie ma w nim bezpośrednio odwołania do Savega...
No tak - Mea Culpa - to co napisałem w nawiasie chyba miało za mała czcionkę. :mrgreen:
Co do zalewania gęstszego oleju to (może nie konkretnie na przykładzie LS 650 ale bardziej ogólnie) temat jest TUTAJ
Skoro nie ma tam informacji które Ciebie interesuja i nie znalazłeś nic uzywając opcji "szukaj" to może ktoś, kiedyś zrobił podobnie jak Ty, że sie podpiał pod temat z innym zapytaniem i teraz wyszukiwarka Ci tego nie znajdzie. :angry_smile:

Czy taki problem jest założyć nowy temat ?? :roll: Teraz powstała przez to niepotrzebna dyskusja :peace:
meyer2
Lajtowy Motonita
Posty: 724
Rejestracja: czw, 8 wrz 2005, 22:05
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Biedrusko

Re: LS 650 Savage - OLEJ SILNIKOWY BEL-RAY THUMPER 4T

Post autor: meyer2 »

Powiem szczerze, że Bel-Ray jest bardzo dobrym olejem, nie tylko do silników, jest pełna gama produktów tej marki. Osobiście przesiadłem się z motula na bel-ray. Nie wiem jak to będzie w pełni sezonu jak temp. powietrza będzie wyższa, ale ostatnio śmigałem (było w granicach 10 stopni) i zauważyłem, że na zimnym silniku (i jednocześnie "niedogrzanym" oleju) nie ma szarpanych zmian biegów. To dopiero pierwsze śmiganko w tym sezonie na bel-ray (zrobiłem wtedy jakieś 100km). Póki co mogę polecić tę markę nie tylko do dzikusów 8)
SV 1000 S '04 *** FZS600 '03 *** SV 1000 S '03 *** GSX-F 600 '98 *** GS 500 E Five Stars '97 *** J... jednoślad TS 350 '89
tel. 602-810-996

http://www.bikepics.com/members/meyer2/
ODPOWIEDZ