Gdzie oddać skórę do czyszczenia i renowacji?

Dział dla Braci z województwa mazowieckiego. Możecie tutaj zamieszczać info tj. imprezki regionalne, adresy lokali i serwisów etc. w Waszym województwie.

Moderator: Shenson

ODPOWIEDZ
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Gdzie oddać skórę do czyszczenia i renowacji?

Post autor: EvilD »

Gdzie najlepiej w Warszawie oddać skórę do czyszczenia / renowacji? Proszę o konkretny telefon, albo lokalizację, gdzie moge zawieźć swoj kombi i odebrać za jakiśtam czas w lepszym stanie niż obecnie. Probowalem samemu, ale moge tylko odczyścić a i tak jakistam brud zostaje. Wole oddać do specjalisty...
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
daab
BS Brother
BS Brother
Posty: 788
Rejestracja: śr, 28 sty 2004, 20:18
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk/Wawa

Re: Gdzie oddać skórę do czyszczenia i renowacji?

Post autor: daab »

Centrum Handlowe Targówek - pralnia - tam oddałem swoją kurtkę i byłem zadowolony :D
Na początku VZ 800 - 96
Później DL 650 - 04
Póżniej GSX 1300 R -
Obecnie też na S..... i z Japonii
Remi
BS Brother
BS Brother
Posty: 949
Rejestracja: pt, 19 maja 2006, 00:12
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: Gdzie oddać skórę do czyszczenia i renowacji?

Post autor: Remi »

Czyszczeniem kombinezonu ja ostatnio trochę się zainteresowałem.
Posiedziałem, pogadałem z ludźmi i znalazłem w Białymstoku małżeństwo, które zajmuje się renowacją/czyszczeniem itp skór. Zajechałem ze swoim kombi i się okazało, że kombi nie nadaje się do czyszczenia, bo jest wielokolorowe. Po rozmowie z właścicielką (koieta ponad 30 lat zajmuje się tematem), dowiedziałem się, że renowacja polega na ponownym farbowaniu skóry i że nie da się takiego zabiegu zrobić na kombinezonie, który ma tekstylne wstawki i różne kolory skóry.
Samo czyszczenie też opisała mi jako jakiś proces chemiczny (nie za bardzo zrozumiałem), ale też okazało się, że motocyklowe kombi jest be.
Niepocieszony wróciłem do domu i doszedłem do wniosku, że kombi służy do jeżdżenia, a nie do czyszczenia i oglądania :)
Jak znajdziecie w stolicy fachowców od takich tematów, to chętnie się zgłoszę.
mobile: +48 888 587 587
GrudiLee

Re: Gdzie oddać skórę do czyszczenia i renowacji?

Post autor: GrudiLee »

Rozmawiałem z kumplem, co w skórkach śmiga, i tak:

Szmateczka, woda z płynem, pasta do skór, impregnat, pivko

Siadasz delikatnie myjesz kombi, następnie pastujesz czekasz aż się wchłonie ( 3-4 godz), następnie polerka i znów pastowano i czekanko. Na koniec impregnatem 2-3 razy nacierasz i czekasz aż wyschnie.

Jeśli chcesz, aby kombi wyglądało dobrze to zajmie ci to około 4 godz. pracy + czas na suszenie, wchłanianie się pasty i takie tam.

PS.

Wersja uproszczona – kupno nowego kombi.

Pozdr
grudi
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Re: Gdzie oddać skórę do czyszczenia i renowacji?

Post autor: figer »

GrudiLee - Ty chyba nie widziales kombi EvilDa? Primo - jest srebrno-biale wiec pasta odpada, secundo - sa spore rozdarcia i przytarcia, wiec to musi byc specjalista blacharz. :lol:
ObrazekObrazek
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6432
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Gdzie oddać skórę do czyszczenia i renowacji?

Post autor: KROPEK »

Jeżeli skóra ma różne kolorki można ją potraktować po myciu wazelinką co nadaje jej elastyczności i częściowo zabezpiecza przed drobnym deszczykiem !! Rozdarcia to inna bajka, tylko fachowiec da rade.
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Remi
BS Brother
BS Brother
Posty: 949
Rejestracja: pt, 19 maja 2006, 00:12
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: Gdzie oddać skórę do czyszczenia i renowacji?

Post autor: Remi »

Dostałem przed chwilą maila od skory-etk następującej treści:

witam.
owszem istnieje możliwość renowacji Pańskiego kombinezonu. podejrzewam, iż wymagać on będzie uprania, pomalowania i impregnacji, gdyż samo pranie może pozbawić go walorów estetycznych.
koszt takiej usługi, w zależności od ilości kolorów, rodzaju użytych skór oraz stopnia zużycia, wahać się może w granicach 250zł

Więc może dają radę :)
mobile: +48 888 587 587
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4283
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Gdzie oddać skórę do czyszczenia i renowacji?

Post autor: Emil »

z tego co ja slyszalem od czlowieka, ktory kilka razy ( :/ ) doprowadzal moj kombi do stanu uzywalnosci: malowanie skory to zabieg w gruncie rzeczy bezcelowy, poniewaz jezeli farba nie zostala nalozona przez farbowanie przed szyciem a jedynie kombinezon zostanie pomalowany to dlugo sie trzymac nie bedzie (dodatkowo mam kombi szaro-srebrno-bialy co jest podobno polaczeniem najtrudniejszym do uzupelnienia)
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
ODPOWIEDZ