Wolny wydech w VZR ?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
krokodyl

Wolny wydech w VZR ?

Post autor: krokodyl »

Witam,
mam pytanie do Was jako ekspertów. Czy uważacie za sensowne wypróżnienie fabrycznego wydechu, żeby stał sie pusty/wolny ? Nie chce Cobry ani V&H bo uwielbiam kształt oryginalnych rur w M109R i za nic w świecie nie przejdę na proste flinty. Jakie są zagrożenia dla mechaniki motocykla po usunięciu treści tłumików i czy pusty wydech nie będzie zbyt uciążliwy przy tej pojemności?
dzięki za rade!
Robert
marny

Re: Wolny wydech w VZR ?

Post autor: marny »

Wiesz, radość z jazdy na pustym wydechu trwa krótko... Ja, co prawda nie mam VZR, ale mialem pusty wydech w GSXR. Pierwsze 10 minut jazdy extra... Potem pojawił się bol uszu, dlatego jezdzilem w stoperach. Po pewnym okresie użytkowania stwierdziłem, że to nie ma sensu i mimo tego, że nadal nie jest to oryginalny wydech to, założylem do srodka siatkę i wytlumiłem go troche sznurem azbestowym. Teraz wydaje mi się odrobinę przyjemniejszy.

No, ale wiesz... Zrobisz pusty wydech, to Emil nie będzie chciał z Toba jezdzić i w ogole :>
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6337
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Wolny wydech w VZR ?

Post autor: Lechul »

Dudnić to będzie potężnie, chyba za potężnie :? :roll: :?
Poza tym kupując akcesoryjne wydechy masz możliwość poparcia takiej przeróbki zestawami w rodzaju Power Commander, które pomagają "oddychać" silnikowi przy wolnej "rurze".
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Fero
BS Brother
BS Brother
Posty: 458
Rejestracja: wt, 22 maja 2007, 08:43
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bedzin

Re: Wolny wydech w VZR ?

Post autor: Fero »

no to i ja, jako stanowiący jazdą na swoim sprzęcie, nieprzespane noce miejscowej mi gawiedzi, jeżeli masz chęć spowodowania swobodnego oddechu poprzez wybebeszenie wnętrza wydechu swojego Intruza, pamiętaj !! wybebeszysz - zapewne będzie grzmiał i śmiem twierdzić że głośniej jak mój, ale czy wytrzymasz, bo wtedy powrót do zminiejszenia natężenia decybelowego będzie już bardziej praco-kosztochłonny, montaż wydechu akcesoryjnego, to nie tylko jego zakup i montaż, ale i szereg zabiegów których trzeba dokonać np, wylkuczenie pracy sond lambda, cewki indukcyjnej, strojenie etc...., ale przejdźmy do treści Twojego pytania, zagrożenia dla mechaniki motocyklowej, po wypróżnieniu wydechów - to dwie szkoły, szkodzi, nie szkodzi, osobiście wyznaję tą drugą, ale wywalenie wnętrza fabrycznego wydechu w VZRze, spowoduje zapewne szereg zabiegów regulacyjnych i powrót do wcześniejszego wątku - będzie zapewne głośny, zadaj sobie pytanie czy to lubisz, czy po przejechaniu 100 km, będziesz w stanie usłyszeć świergot ptaków, szum drzew, klaksony katamaranów, czy w ogóle będziesz w stanie usłyszeć swoje myśli, ok trochę abstrakcji, bo przecież dźwięk mojej Trudy mi osobiście nie przeszkadza, wręcz odwrotnie - nakręca. Reasumując kierujesz się wrażeniem estetycznym mówiąc o tym że nie chcesz rezygnować z fabrycznego wydechu, na rzecz np akcesoryjnej Cobry, ale wybebeszenie wnętrza fabrycznego może spowodować niepożądane efekty, wtedy powrót do standardu nie będzie taki łatwy, owszem można zrobić częściowy zabieg poprawy dźwięku np, rozwiercenie, wyciągnięcie ostatniej części wydechu, dźwięk poprawisz i wytrzymasz nie będziesz musiał wówczas podejmować się większych prac regulacyjnych, odwołuję Cię do pw strony Koali, który na VZRze zżera zęby i o poprawie dźwięku wie wszystko
Powodzonka
Fero
Intruder VS 1400
kom. 601479029
Dayan

Re: Wolny wydech w VZR ?

Post autor: Dayan »

ale ten moto fabrycznie brzmi jak marzenie... ;)
jest jeszcze opcja zakupu oryginalnego wydechu z jakiejs tuningowanej maszyny. Wybebeszysz stopniowo i bedziesz wiedzial czy o to ci chodzilo.
Koala
BS Brother
BS Brother
Posty: 74
Rejestracja: pn, 28 maja 2007, 18:36
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Wolny wydech w VZR ?

Post autor: Koala »

odwołuję Cię do pw strony Koali, który na VZRze zżera zęby i o poprawie dźwięku wie wszystko
Nie zauważyłem tego wcześniej ale chyba Fero wywołał mnie do odpowiedzi :D
małe co nie co było tu: http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/ ... f=5&t=6895
i tu możesz spojrzeć: http://www.sites.google.com/site/suzuki ... aust-cobra
To co pisze Lechu
Dudnić to będzie potężnie, chyba za potężnie
to odczucia ze wspólnej trasy Warszawa-Borsk
"Hałas" ten mi oczywiście nie przeszkadza a wręcz przeciwnie a i w korkach warszawskich być może przesadnie głośny motocykl z całą pewnością pomaga
Faktem jest że po dłuższych trasach bez stoperów w uszach ciągle słyszysz boskie dudnienie nawet po wyłączeniu silnika :angry_smile:
Popieram to co powiedział Fero - po wybebeszeniu oryginalnych wydechów powrót do stanu faktycznego będzie dość kosztowny a może się zdażyć że z takiego czy innego powodu będziesz do tego zmuszony :(
_________________
________
VZR 1800
Gruchaintruz

Re: Wolny wydech w VZR ?

Post autor: Gruchaintruz »

Panowie wybebeszylem wydech w swoim vzr 1800 i brzmi o niebo lepiej ;) nie jest to cobra ale i tak jest super.myslalem ze puste wydechy bedą miażdżyć,ale jest do zaakceptowania.rozwiercenie końcówek wydechów po 10 dziur na każdym dało 97 dB na wolnych obrotach,rozwiercenie kolejnej ścianki otwornicą 32mm podniosło do 99db a rozwiercenie drugiej ścianki dało 102 dB.basowe brzmienie zagwarantowane ;) powrotu do oryginału już nie ma ;) ale nie żałuje polecam taka operacje jeśli ktoś nie jest wstanie ogarnąć cobry z rożnych względów.taki złoty półśrodek ;)
ODPOWIEDZ