Skonczylem - tylni blotnik GSX-R

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

ha! Juz mam przedni blotniczek tez z karbonu, kolejne czesci jada do mnie z UK i biore sie za instalacje nieco wyzszej szyby. Podziele sie zdjeciami niedlugo, bo w tej chwili nie bylbym w stanie utrzymac aparatu tak sie zajaralem smigajac dzis troszke :).

jedno co moge powiedziec, bo jestem po pierwszym tescie przewodow w stalowym oplocie, to ze super daja rade. Nie ma raptownego gryzienia tarczy przez klocki, ale staly sie bardziej ostre i twardsze. Znow przesunalem regulacje o jeden w tyl, bo mogloby to sie zle skonczyc :)
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

OK, oto obiecane zdjecia. Zalezy mi na opinni szyby, bo szczerze mowiac mam bardzo mieszane uczucia co do niej. Z jednej strony jest duzo lepszy poglad na zegary, sa bardziej czytelne i nie przyslaniete szybka, ochrona przedwiatrem jest nieco lepsza, ale.... wyglad jak dla mnie - dyskusyjny. Warto zwrocic uwage na 2 przewody hamulcowe sterczace przy pompie. Oczywiscie stalowy oplot :)

Obrazek
Obrazek

Element, z ktorego jestem dumny najbardziej i ktory wyglada najbardziej czadowo, karbonowy blotnik... no i stalowy oplot :) :

Obrazek

A tak sie prezentuje w calej okazalosci... dla mnie lekko dyskusyjnie.

Obrazek
Obrazek

i jak? Bo jak kiepskie, to zakladam oryginal... serio.
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
Rybka

Post autor: Rybka »

Evild nie narzekaj 8) szyba jest rewelka ...ja chyba sobie tez zamowie do SV :D .

I napewno jest funkcjonalna, nie bedzie tak wialo :wink:
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6434
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Post autor: KROPEK »

Nie no mi się tam szybka widzi, pewnie dopiero na wiosnę docenisz w pełni moc osłony przed wiatrem, ale to wszystko pikuś w porównaniu z nowym KARBONEM :ok2: superek !!
PS
Masz jeszcze jakieś karbonowe plany ?? :twisted: .
Pozdrawiam :angry_smile:
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Post autor: figer »

EvilD - mnie tez sie nie podoba. Caly motocykl jest do bani. Mysle, ze powinienes oddac go mnie, z mala dopata - Twoja oczywiscie :lol: 8)

A serio - na tym zdjeciu wyglada jak kaptur krolowej z OBCEGO :brawo:
Obrazek
Obrazek
Mam nadzieje, ze to rozwialo Twoje watpliwosci :D
ObrazekObrazek
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4289
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Post autor: Emil »

ja na tych zdjeciach to nie bardzo widze jak to wyglada, trza bedzie kiedys na zywca obejrzec

a co do tego obcego to niezly patent, moze sobie tak wymaluje swojego :D
(btw to zdjecie sie samo zmienilo czy podmieniles? a moze mi sie juz mieni w oczach od tego cholernego sniegu? imho to na bialym tle bylo lepiej dobrane)

to co teraz zmieniasz? nie lepiej bylo od razu caly kit kupic? :)
teraz koniecznie trzeba cos zrobic z oslona chlodnicy i wlotami do airboxa (ze o kierunkach i lusterkach nie wspomne)!
i to czerwone "R" imho zupelnie nie pasuje, kto to wymyslil zeby na srodku walnac takie wielkie cos :?

kurna, ty lepiej przestan, bo jeszcze mi sie spodoba i zaczne kase marnowac :D na turbo mi nie starczy i dopiero bedzie katastrofa, o! :D
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Post autor: figer »

BITE
Obrazek
ObrazekObrazek
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

Rybka, nie jestes obiektywna :)

Co do reszty, dzieki... ja mam mieszane uczucia, bo po prostu - nie powalilo mnie to na kolana. Na pewno jest bardziej praktyczne, ale nie po to mam gixxxera, zeby byc praktycznym. Inaczej mialbym albo Bandziora, albo jajko. Gixx ma byc sportowy i tyle! Ma zadawac bol podczas jazdy, ale rekompensowac wszystko silnikiem. Dlatego zostal obizony przod o okolo 5mm, motorek zjechal lekko na lagach. Powinno usprawnic skrecanie :) A co do wygladu - pierwsze skojarzenie kolegi to... jakbym obudowal MZ'tke, wiec to z obcym podoba mi sie zdecydowanie bardziej ;)

Co do planow karbonowych, to bedzie jeszcze jeden detal - mianowicie przy podnozkach sa takie aluminiowe plytki, co by piety nie wsadzac w wahacz. To bedzie wymienione na karbonik :) za damo :).

Natomiast Emil - czerwone logo musi zostac, bo mam czerwone wstawki na butach, hihihi...
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
karus

Post autor: karus »

wg. mnie to Twój Gixxer EvilD spoważniał i dostał charakterku a'la
hayabusa...
mi sie podoba :spoko:
cziton
BS Brother
BS Brother
Posty: 620
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 14:36
Województwo: -
Lokalizacja: Straszyn SUZUKI Squad

Post autor: cziton »

Moim zdaniem, jak na Super Sport to szybka troche hmm... przesadzista.
A co do blotniczka na przodku to rewelka jak nic :)
Kiedy siędzę na maszynie totalny czuję luz
Włączam silnik, daję kopa, za mną tylko kurz.
tel. 608416704 Spik,GG 2677557
GSX 600F - sprzedana
SV 1000S K3/K4 - sprzedana
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

Dzieki za opinie... glownie figerowi, dzieki ktoremu naprawde na szyba zmalała mi w oczach i powolutku sie do niej przyzwyczajam. Alien... fajne skojarzenie. W nagrode jeszcze 4-ry ujecia zeby mozna bylo uchwycic skale wielkosci "rogów królowej obcych". Generalnie szyba sama w sobie duzo wieksza od oryginalu nie jest - w zasadzie powierznie maja praktycznie identyczna. Tyle ze kolor powoduje, ze wydaje sie "ciezsza" optycznie i tyle.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam nadzieje tez, ze do rozpoczecia sezonu, tego oficjalnego, dam rade z instalacja ostatnich karbonowych dodatkow.
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
dominGeS

Post autor: dominGeS »

zara,zara,jeszcze ja chcialem cos powiedziec.Błotniczek ok> first class< :shock: .EvilD nie myślałeś żeby skarbonować :roll: nakładke na tylne siedzenie?to by było :twisted:
Lodzia

Post autor: Lodzia »

EvilD. Twój gixer jest piękny :babe: (naprawdę ci go zazdroszczę) ale ta szyba do sportowego moto? No nie wiem! Jednak bez względu na to i tak bym chciał mieć taką maszynkę. :P Mówiąc szczerze, nie patrz na to co mówią inni, ważne jest to co sie podoba tobie bo to twój motocykl i powinieneś być z niego dumny. :spoko:
Rybka

Post autor: Rybka »

Nie wiem o co Wam chodzi z ta szyba :? to jest szyba racingowa a nie turystyczna, bo chyba tak się niektórym wydaje. Szyba oryginalna jest zbyt krotka żeby chroniła przed wiatrem.
Na trasie się podziękujesz za ta szybę :wink: . Po wawce czy w krotka trasę nie poczuje się tego bólu kręgosłupa w szczególności szyi :shock: .
A do tego uważam ze dodaje charakteru motocyklowi 8) ale to już kwestia gustu.
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Post autor: figer »

EvilD pisze:Dlatego zostal obizony przod o okolo 5mm, motorek zjechal lekko na lagach. Powinno usprawnic skrecanie :)
EvilD - teraz na serio zastanów się nad tym co Ci mówił Quake - potrzebny Ci dobry amortyzator skrętu :!:
Takie modyfikacje oprócz lepszej zwrotnosci powodują podatność na shimmy. Zresztą co Ci będę gadał - sam wiesz - daruj sobie kolejny karbon i dzwoń do PTM - ile kosztuje Ohlins?

Co do samej szybki - myślę, że jak usiądziesz na sprzęta to przestanie się wydawać taka wielka - motorek jest tyci, a ty pigmejem nie jesteś, więc wreszcie będą jakieś prawidłowe proporcje :wink:
EvilD pisze:Rybka, nie jestes obiektywna :)
Akurat też tak uważam :wink:
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ