Wymiana plynu chlodniczego GSX-R 600 K6 - jak?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
Bauma

Wymiana plynu chlodniczego GSX-R 600 K6 - jak?

Post autor: Bauma »

Witam!
Niestety nie znalazlem info na ten temat w instrukcji obslugi ani w "szukajce" takze pozwole sie zapytac Was. Czy spuscic plyn z chlodnicy,pompy wody czy jeszcze jakos inaczej? Rozumiem ze wszystko powinno sie odbyc po rozgrzaniu silnika? Poziom plynu spr na zimnym silniku i bylo troszke ponizej min. czy powinienem to zrobic na cieplym? Po ewentualnym spuszczeniu nowy plyn wlewamy przez zbiorniczek wyrownawczy czy bezposrednio do chlodnicy?
Wiem ze cala operacja kosztuje grosze ale do najblizszego serwisu mam 60km a pogoda jest jaka jest, zima powoli poka i chcialbym moto przygotowac na postoj...Tym bardziej ze mam wszystko ladnie rozkrecone bo wymienialem tlumik,swiece,filtr pow....takze szkoda skrecac na nowo i zeby potem to samo w warsztacie robili czego chcialbym unikac (nie lubie dawac sprzetu w obce rece) szczegolnie przy prostych robotkach...
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4277
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Wymiana plynu chlodniczego GSX-R 600 K6 - jak?

Post autor: Emil »

na zimnym silniku
trzeba odkrecic wlew chodnicy, odlaczyc gumowa rure od pompy i spuscic (jak juz zleci to troche "pomiętol" te czarne przewody z drugiej strony zeby reszta zleciala, pobujaj moto)
przymocuj rurke do pompy, nalej na full, zakrec silnikiem i uzupelnij i do skutku (na gorze pompy jest jeszcze sroba odpowietrzajaca, to na koniec sprawdz czy tam plyn leci jak poluzujesz), zakrec wlew chlodnicy, wrzuc awatar i czekaj na wiosne lub ladne zimowo-jesienne dni ;)
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Bauma

Re: Wymiana plynu chlodniczego GSX-R 600 K6 - jak?

Post autor: Bauma »

hmm chlopaki z serwisu mowili ze zarowno spuszcza sie i sprawdza poziom na cieplym silniku... ktory przewod to wlasciwy? bo z mojej chlodnicy ida dwa... jeden na prawo do "puszki" obok filtra oleju a drugi na lewo do "puszki" obok dzwigni zmiany biegow...rozumiem ze zalewac do chlodnicy i dolewac az wyrzuci do zbiorniczka wyrownawczego?? musze szukac tej sruby od odpowietrzenia?? bo chyba mam wezyk ktory sam "wypluwa" nadmiar... sorki ze takie pytania ale nie chce nic sknocic a napewno sie komus jeszcze to przyda... jaki plyn polecacie?
w bloku silnika jakiejs srubki upustowej nie ma??

avatar bedzie jak znajde chwile na znalezienie badz zrobienie foto...
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4277
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Wymiana plynu chlodniczego GSX-R 600 K6 - jak?

Post autor: Emil »

Bauma pisze:hmm chlopaki z serwisu mowili ze zarowno spuszcza sie i sprawdza poziom na cieplym silniku...
nie wiem, moze na cieplym, ja tam wole sie nie chrzanic wymieniam na zimnym, woda i zimna nie jest gesta zeby nie splynela i nie rozszerza sie za mocno pod wplywem temp ;)
Bauma pisze: ktory przewod to wlasciwy? bo z mojej chlodnicy ida dwa... jeden na prawo do "puszki" obok filtra oleju a drugi na lewo do "puszki" obok dzwigni zmiany biegow...
pompa wodna jest obok biegow
http://tinyurl.com/pompawodna (pelny link http://fiche.ronayers.com/Index.cfm/Mod ... WATER_PUMP_ )
Bauma pisze:rozumiem ze zalewac do chlodnicy i dolewac az wyrzuci do zbiorniczka wyrownawczego??
ja dolewam az przestanie spadac poziom w chlodnicy (znaczy sie wypelni) poziom przelewowy powinien wyjsc w okolicach maksa
Bauma pisze: musze szukac tej sruby od odpowietrzenia?? bo chyba mam wezyk ktory sam "wypluwa" nadmiar
sroba jest zeby powietrze wyszlo z pompy, nic nie musisz - Twoj wybor przeca ;)
Obrazek
Bauma pisze: w bloku silnika jakiejs srubki upustowej nie ma??
jest - srubka mocujaca przewod wodny do pompy :lol:
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Bauma

Re: Wymiana plynu chlodniczego GSX-R 600 K6 - jak?

Post autor: Bauma »

Dzieki wielkie z taka pomoca to teraz pryszcz!! :D a co polecasz wlac?? mam obecnie cos zielonego....
ODPOWIEDZ