Styczniowy wyjazd do Luisa

Dział dla Braci z województwa mazowieckiego. Możecie tutaj zamieszczać info tj. imprezki regionalne, adresy lokali i serwisów etc. w Waszym województwie.

Moderator: Shenson

ODPOWIEDZ
WolfRaider
BS Brother
BS Brother
Posty: 462
Rejestracja: śr, 22 sie 2007, 19:49
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

Styczniowy wyjazd do Luisa

Post autor: WolfRaider »

Witam

Planuję się wybrać do Niemcowni, do Luisa w Berlinie. W któryś weekend styczniowy, gdy pogoda w miarę dopisze.
Mam w samochodzie 2-3 wolne miejsca, mogę kogoś zabrać, by rozłożyć koszty. Wyjazd 1 dniowy, bez noclegu, start z W-wy.

Ponadto mam kilka pytań do Braci:
- jak dokładnie dojechać od nas (będę jechał z W-wy A2 do Poznania, dalej drogi nie znam)
- jakieś zagrożenia w ruchu drogowym w Niemczech (nietypowe przepisy itp)?
- czy w samym sklepie mógłbym płacić naszą karta płatniczą? Na ile się to opłaci? Czy może lepiej wziąść Euro w gotówce?
- czy powinienem jakieś specjalne ubezpieczenie wykupić?
- inne rady...

EDIT:
literówki
GS500E `93 - fajne było moto, ale już nie ma
GSF 1250SA K7
powell
BS Brother
BS Brother
Posty: 759
Rejestracja: czw, 14 cze 2007, 20:55
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Styczniowy wyjazd do Luisa

Post autor: powell »

Płacisz kartą, nie ma sensu przywozić gotówki.
Akurat Louis Gigastore leży poza Zieloną Strefą, więc trzeba jedynie objechać Berlin obwodnicą (Berlinen Ring) i wjechać do miasta od północy. Dojazd bardzo łatwy, gdzieś chyba już pisałem, jak tam się dojeżdża.
W okolicach marca odbywają się zwykle targi moto, podczas których ceny bywają jeszcze atrakcyjniejsze, może warto poczekać te dwa miesiące i wtedy pojechać.
Ogólnie, główną zaletą zakupów w Berlinie jest duży asortyment w jednym miejscu oraz promocje. Jeśli nastawisz się na coś konkretnego, co nie jest akurat w promocji, to jeśli nie jest to bardzo drogie, wydatek może Ci się nie zwrócić. Jednak i tak według mnie warto pojechać - masz wtedy możliwość poprzymierzania ubrań, podotykania itp.
Szary Bandit 1200S K4 (nie ma to jak olejaki !)
>> Born to ride motorcycles <<
GG: 41812
WolfRaider
BS Brother
BS Brother
Posty: 462
Rejestracja: śr, 22 sie 2007, 19:49
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Styczniowy wyjazd do Luisa

Post autor: WolfRaider »

powell pisze: Ogólnie, główną zaletą zakupów w Berlinie jest duży asortyment w jednym miejscu oraz promocje. Jeśli nastawisz się na coś konkretnego, co nie jest akurat w promocji, to jeśli nie jest to bardzo drogie, wydatek może Ci się nie zwrócić. Jednak i tak według mnie warto pojechać - masz wtedy możliwość poprzymierzania ubrań, podotykania itp.
Głównie po to jadę - chce powsadzać na łeb nieco kasków i wejść do tego ichniego tunelu aerodynamicznego.
A że mam do kupienia dwa kaski (dla żony także) klasy Shoei lub Shuberth, to chyba mi się opłaci...
GS500E `93 - fajne było moto, ale już nie ma
GSF 1250SA K7
Hube

Re: Styczniowy wyjazd do Luisa

Post autor: Hube »

Tak jak powiedziałe powell, kasę z prezentów wpłać na lokatę u Fronczewskiego i poczekaj do marca na targi. Naprawdę można kupić świetne rzeczy w dobrych cenach. Np.: za 2 częściowe kombi Dainese, którego na swój wzrost (197 cm) nie znalazłbym w Polsce (lub zajęłoby to kilka miesięcy ściągania, przymierzania itepe) zapłaciłem 700 zł mniej niż cena w kraju. Zakładam, że przynajmniej na czas targów Louis także robi przeceny, aby przyciągnąć część wiary do siebie.

Pozdro\
Hube
powell
BS Brother
BS Brother
Posty: 759
Rejestracja: czw, 14 cze 2007, 20:55
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Styczniowy wyjazd do Luisa

Post autor: powell »

Jeszcze trochę informacji dodatkowych, może się przydadzą.

Tu jest spis sklepów moto w Berlinie:

http://www.motocykl.org/sklepy.php

Z tego co czytałem ostatnio, na Holzhauser Str. pojawił się latem tego roku nowy sklep Polo, kilkaset metrów od Louis Gigastore, po tej samej stronie ulicy.
Za to któryś z salonów Hein-Gericke zwinął interes (ta informacja do sprawdzenia !).

Jeśli chodzi o Zieloną Strefę i plakietki na auta, opis mamy tu: http://ecomoto.pl/index.php/2008/04/14/ ... akietkach/

(Holzhauser Str. jest poza strefą)


Acha, znalazłem adres nowego Polo:

POLO-Shop Berlin
Holzhauser Str. 62-68
13509 Berlin-Reinickendorf
Pon-Sroda: godz. 9 - 20
Czw- Pt: godz. 9 - 22
Sobota: godz. 9 - 20


To chyba wszystko. Jeśli ktoś się wybiera do Berlina pod koniec zimy, niech da znać, pewnie chętnych będzie więcej. Może zmontujemy silną grupę BS i dostaniemy mega rabacik ? :D

BTW: Temat nadaje się w zasadzie do Ogólniaka :)
Szary Bandit 1200S K4 (nie ma to jak olejaki !)
>> Born to ride motorcycles <<
GG: 41812
ODPOWIEDZ