GSX 1300R Hayabusa K8 - Reflektor paruje.

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Kronos

GSX 1300R Hayabusa K8 - Reflektor paruje.

Post autor: Kronos »

A więc tak. Przy temperaturach niższych niż około +10 stC zauważyłem, że dolna cześć reflektora jest zaparowana. Górna gdzie pali się światło mijania jest czyste. W dolnej części na wysokości soczewki drogowego i niżej jest para, która powoli znika po włączeniu światła drogowego.
Niby wszystko jest zgodnie z prawami fizyki. Nagrzane szkło od wewnątrz schładzane zimnym powietrzem z zewnątrz i gromadzenie się pary tam gdzie wewnętrzna temperatura jest najniższa. Ale czy tak powinno być, czy powinienem reklamować reflektor na przeglądzie.
cosmo

Re: Hayabusa II Reflektor paruje.

Post autor: cosmo »

to nie jest szklo, to plastik :) ...wydaje mi sie ,ze tak nie powinno byc... przynajmniej ja tego nie zauwazylem
mungo

Re: Hayabusa II Reflektor paruje.

Post autor: mungo »

a kupiłeś Haykę z salonu czy od kogoś? wnioskuję z wypowiedzi że z salonu, zatem ja bym reklamował. chociaż u kumpla w takiej samej hayce też paruje i mi w sv też parowało (chociaż z salonu to ona nie była). pozdro
Kronos

Re: Hayabusa II Reflektor paruje.

Post autor: Kronos »

Z salonu z pełną gwarancją. Ta lampa jest b. duża i różnica w nagrzewaniu szkła (plastiku) może być znaczna.
karus

Re: Hayabusa II Reflektor paruje.

Post autor: karus »

Tam chyba powinny być odpowietrzniki, żeby zapobiegać parowaniu. Moim zdaniem nie powinno parować...
ERIC
Moderator
Moderator
Posty: 2192
Rejestracja: pn, 2 lip 2007, 17:47
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Cannock UK

Re: Hayabusa II Reflektor paruje.

Post autor: ERIC »

Ja w swojej hajce też nic takiego nie zauważyłem a uwierz mi tu dopiero jest wilgotno :angry_smile: muszę nakrywać moto bo mi się wilgoć osadza na pokryciu dachu od środka na wiosnę przejdzie ale teraz ... brrr wilgotność jest bardzo duża .
Będziesz na przeglądzie porusz te sprawę. Moim zdaniem nie powinno tak się dziać.
GSX R 600==> Hayabusa K7 ==> 2 letni brak :moto: teraz K1600GTL L3
email i.wojtakowskimałpabtinternet.com
kom.+447588750375
Obrazek Nowe hobby
Jacek
Moderator
Moderator
Posty: 1717
Rejestracja: ndz, 5 lis 2006, 20:13
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Hayabusa II Reflektor paruje.

Post autor: Jacek »

Kronos pisze:Z salonu z pełną gwarancją. Ta lampa jest b. duża i różnica w nagrzewaniu szkła (plastiku) może być znaczna.
Jeśli reflektor paruje od środka to źle. Dostała się tam woda (wilgoć). Reflektor nie jest szczelny lub uszczelnienie żarówek jest źle założone. Jeśli dostała się woda to dostanie się i kurz. Potem to już tylko dużo pary, brudna lampa i dupa z ładnej Hajki.
Jechać, reklamować lub sprawdzić samemu.

Jacek
RM-Z 250 + GM500
tel. 502 341 006
Vais

Re: Hayabusa II Reflektor paruje.

Post autor: Vais »

Racja cos ze szczelnoscią jest nie tak ,ja smigam w temperaturach minusowych i nic takeigo sie nie robi ,lampe mam czystą ,trzeba przeglądnąc ,moze tylko uszczelnienie zarówki trzeba poprawic,jak nie to serwis ,gwarancja chyba jeszcze Ci działa
pozdr.
Kronos

Re: Hayabusa II Reflektor paruje.

Post autor: Kronos »

Udałem się do garażu, rozgrzałem światłami lampę. Wnętrze podczas świecenia było czyste. Po zgaszeniu o2o po kilku minutach dolna część zaparowała. No trafia mnie. Jutro dzwonie do ASO. Zobaczymy co mi powiedzą.
jaz
BS Brother
BS Brother
Posty: 545
Rejestracja: wt, 12 gru 2006, 16:16
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: GSX 1300R Hayabusa K8 - Reflektor paruje.

Post autor: jaz »

Mi też nic nie paruje. Walcz z serwisem.
Obecnie Hayabusa K5
Kronos

Re: GSX 1300R Hayabusa K8 - Reflektor paruje.

Post autor: Kronos »

Walka chyba nie będzie potrzebna. Dzwoniłem dzisiaj do swojego serwisu i na moje stwierdzenie usłyszałem "no to wymienimy na gwarancji co za problem"

Usłyszałem też, że w Hayce maja 1 taki przypadek, ale zdarzało się to w GSXR ach
ERIC
Moderator
Moderator
Posty: 2192
Rejestracja: pn, 2 lip 2007, 17:47
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Cannock UK

Re: GSX 1300R Hayabusa K8 - Reflektor paruje.

Post autor: ERIC »

Proszę i po problemie i jaka obsługa !! A my wciąż narzekamy na serwisy ich ceny i ile czasu zajmuje nam wyegzekwowanie naszych praw odnośnie gwarancji :twisted: .
Drodzy bracia i siostry jednak idą zmiany na lepsze :angry_smile: !! !!
GSX R 600==> Hayabusa K7 ==> 2 letni brak :moto: teraz K1600GTL L3
email i.wojtakowskimałpabtinternet.com
kom.+447588750375
Obrazek Nowe hobby
Kronos

Re: GSX 1300R Hayabusa K8 - Reflektor paruje.

Post autor: Kronos »

Nie to żebym ich chwalił, ale serwis Suzuki w Tychach jest naprawdę w dechę. Do Cz-wy mam 70 km, a do Tychów 150. Wole jeździć do Tychów bo są tam konkretni goście o czym się już przekonałem.
Kirek

Re: GSX 1300R Hayabusa K8 - Reflektor paruje.

Post autor: Kirek »

Kronos pisze:Nie to żebym ich chwalił, ale serwis Suzuki w Tychach jest naprawdę w dechę. Do Cz-wy mam 70 km, a do Tychów 150. Wole jeździć do Tychów bo są tam konkretni goście o czym się już przekonałem.
Dodatkowym argumentem jest dłuższa wycieczka - zamiast 140 robisz 300 km :mrgreen:
chemik

Re: GSX 1300R Hayabusa K8 - Reflektor paruje.

Post autor: chemik »

Hej

Moje moto GSXR jest na gwarancji, jak mi reflektor zaparował zrobiłem fotki, wysłałem do serwisu i za 3 tygodnie pojechałem na wymianę w ramach gwarancji.
ODPOWIEDZ