Różnica w wtrysku a gaźniku??

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Łukasz550E

Różnica w wtrysku a gaźniku??

Post autor: Łukasz550E »

Witam

ostatnio nurtuje mnie: jakie jest spalanie motocykli na wtrsyku a na gaźniku, jakie są różnice??
jacki102

Re: Różnica w wtrysku a gaźniku??

Post autor: jacki102 »

Różnice dochodzą nawet do 2 l wszystko zależy od rodzaju sprzętu, ponadto z wtryskiem silnik nie ma tak zwanej "dziury”, co w systemach gaźnikowych nawet najlepiej synchronizowanych występuje w niższych obrotach. Ponadto kultura pracy silnika jest lepsza.
To tak z grubsza :)
bruder
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: wt, 24 lut 2009, 17:15
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Różnica w wtrysku a gaźniku??

Post autor: bruder »

no i unikamy przepalania na ssaniu czy też przelewania paliwa w starszych modelach :)
oprócz mniejszego apetytu na paliwo mamy większy komfort użytkowania
Simson 50 ccm, Dniepr 750, Boulevard C50 - sprzedany
bromic@poczta.onet.pl;
dalton

Re: Różnica w wtrysku a gaźniku??

Post autor: dalton »

ja bym się tak do końca nie zgodził z tym że wtrysk mniej pali. np. cbr1100xx-po zmianie na wtrysk ten akurat motocykl zaczął palić około litr na setkę więcej...mój poprzedni motocykl-zzr1100 palił przy prędkościach około 130 km/h-5 litrów a i żadnej dziury na dole nie było. moge śmiało powiedzieć że szedł z dołu tak samo płynnie jak hayabusa...
Kudlaty
BS Brother
BS Brother
Posty: 708
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 11:33
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Skrzeszew
Polubił posty: 1

Re: Różnica w wtrysku a gaźniku??

Post autor: Kudlaty »

Jechałm z Danym w trasie, obaj na Bandytach. Dany ma gaźnik ja wtrysk.
Jak jechaliśmy do 150km/h, to mój palił więcej ale jak wyskoczyliśmy na autostradę w niemczech, gdzie na zegarze prawie cały czas 2zł to wtrysk był oszczędniejszy.

Shadow 600,
CX 500e,
Bandit 1250SA K7
1200RT
Burgman 400
Aktualnie - GSX1250FA
TEL. 601-33-29-55

"B" Rh (-)
kolas
Strzelający z Rury
Posty: 986
Rejestracja: pt, 19 sie 2005, 19:42
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Re: Różnica w wtrysku a gaźniku??

Post autor: kolas »

Jezeli chodzi o "dziure" to ja tez sie nie zgodze, dla przykladu w burgim k4 dol byl wyraznie mocniejszy niz w tym k8. Gora byla slabsza. Ze spalaniem tez bylo na odwrot niz powinno byc, k4 palil 3,6-3,7 a ten (k8) pokazuje teraz 4,1. Moze troche spadnie bo jest jeszcze nie dotarty, ale to spora roznica.

Od strony konstrukcyjnej/technicznej bym sie pomadrzyl troche...ale nie mam teraz czasu na to :angry_smile:
Komarek,TransAlp,BANDIT 1200, GSX-R 1000, 1/2 Burgman 400
Albo GSX-R ... albo NIC!!!! <<< chwilowo nie działa ;)
KTM 990 Adventure
http://www.bikepics.com/members/kolasGSXR/
kom: 796-272-069

https://www.facebook.com/wPogoniZaNaszymiMarzeniami
ODPOWIEDZ