Tolerancja na przeterminowany olej

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Marecki_s

Tolerancja na przeterminowany olej

Post autor: Marecki_s »

Mam pytanie, jaką można przyjąć tolerancje przeterminowanego oleju silnikowego.
Olej był kupiony w 2007 roku, termin w/g znaczka na butelce do 05.2009, butelki oryginalnie zamknięte.
Jest to olej mineralny Valvoline 4T.
Olej chyba nie traci nagle właściwości smarnych i można jeszcze zaryzykować wlanie go do silnika.
alejanu

Re: Tolerancja na przeterminowany olej

Post autor: alejanu »

Ja bym sie nie przejmował tą datą. Powinien być zdatny jescze ze 2 lata. Ważniejsze jak ten olej był przechowywany. Jak na słońcu, albo na mrozie to z pewnością trochę swoich właściwości mógł stracić. Olej powinno sie przechowywać w odpowiedni sposób, troche podobny jak wino. Powinien byś nachylony (tzw. koziołkowanie) i przekręcany co jakiś czas. Tak czy siak silnika Ci on nie zarżnie. Lej i śmigaj.
Marecki_s

Re: Tolerancja na przeterminowany olej

Post autor: Marecki_s »

Dzięki za dobre słowo.
Ja nie potrzebuję tego oleju, poprostu chciałem zasięgnąć informacji zanim go komuś oddam.
Reszta na ten temat w dziale Kupie/Sprzedam/Oddam.
Zygzak
Śmigający inaczej...
Posty: 397
Rejestracja: pt, 8 gru 2006, 10:30
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tolerancja na przeterminowany olej

Post autor: Zygzak »

A tak btw, ta data nie jest datą graniczną dla używalności oleju, tylko odnoszącą się do przybliżonego terminu zalania silnika. Ważne jest jednak (jak wyżej) w jakich warunkach się takie płyny przechowuje.

Pozdrawiam. Zygzak~~
bogdi64
BS Brother
BS Brother
Posty: 1381
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 19:02
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Kiełczów

Re: Tolerancja na przeterminowany olej

Post autor: bogdi64 »

przy gruntownych porządkach w garażu znalazłem banieczkę (prawie pełną) 2 litry z olejem selektol specjal, aż na wspominki się wzięło gdy w sprzedaży był selektol - selektol specjal i superol - to ten do bardziej zajeżdżonych silników :angry_smile: , no i oczywiście mixol do pojazdów typu wsk, a i tak trzeba było swoje odstać lub swoje dać aby takowy wtedy najlepszy olej nabyć (czytaj zdobyć :shock: ), a na banieczce jest data 1987 rok
ps: był jeszcze hipol do skrzyń no i specjalny patent hipol mf do skrzyń małego fiata, a co do malucha do koło mnie był parking z ładną tabliczką - TYLKO DLA FIATÓW 126p - i zawsze był pełny, że ja wtedy durny zdjęcia tego nie zrobiłem :beat:
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64
--------------------------------------
dwa garnki V - na dwóch kołach :)
A1 RH-
tel. 0603 765 563
ODPOWIEDZ