SV 650 zdławiony:(

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

autsider0412

SV 650 zdławiony:(

Post autor: autsider0412 »

Bracia mam problem jestem chiwlowo w posiadaniu sv 650 z 1999 r tyle że jest wykastrowany do chyba 25-34 km . Proszę pomóżcie , jak odblokować moc bo jeżeli o 650 ale na wtrysku nie ma problemu to z gaźnikową nie mam pojęcia:/;/;/ W tym momęcie mam wyjęte gaźniki więc można coś porobić.Pozdrawiam i czekam na info
boska
BS Brother
BS Brother
Posty: 494
Rejestracja: pt, 14 sie 2009, 08:11
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: SV 650 zdławiony:(

Post autor: boska »

a ile max pojedzie Ci ze wychodzisz z założenia że jest zdławiony?
była Sv 650s '00
jest XF 650 Freewind

tel. 791.655.771
autsider0412

Re: SV 650 zdławiony:(

Post autor: autsider0412 »

ano z tego że przyspieszenie to ja na piechotę mam lepsze niż moto i na nie jednej sv już jeździłem a dokładniej na 3 szt 650 i 2 szt 1000ccm. 8) :lol: więc włąśnie rozebrałem gaźniki na czynniki pierwsze i nic narazie szczególnego nie zauważyłem poza przeciętą i przerdzewiałą jedną linką ssania dochodzącą do przedniego gaźnika
pozdro i czekam nadal na pomysły
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: SV 650 zdławiony:(

Post autor: bohas »

Temat podobny http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/ ... blokowanie i tez zobacz czy nie masz takiego czegoś w kolektorach. (ssące/wydechowe)
boska
BS Brother
BS Brother
Posty: 494
Rejestracja: pt, 14 sie 2009, 08:11
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: SV 650 zdławiony:(

Post autor: boska »

to nie był pomysł :mrgreen: tak tylko chciałam podpytac ile max daje fabryka na zdjawionej SV.. bo o swojej słyszałam różne opinie-i sama nie wiem czy zdławiona czy nie..
była Sv 650s '00
jest XF 650 Freewind

tel. 791.655.771
speed
Śmigający po niebiańskich trasach
Posty: 931
Rejestracja: śr, 31 sty 2007, 16:34
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydzia

Re: SV 650 zdławiony:(

Post autor: speed »

bohas-owe przypuszczenia są bardzo prawdopodobne
tj. taka metoda była powszechnie stosowana i nawet w początkowych
latach wtrysku stosowano tzw.kryzy
karus

Re: SV 650 zdławiony:(

Post autor: karus »

Może być ogranicznik przy zaczepieniu linek od gazu koło gaźników oraz zaślepki pomniejszające otwory w airboksie.
autsider0412

Re: SV 650 zdławiony:(

Post autor: autsider0412 »

No więc na pewno w kolektorach ssących niema kryzy w wydechowych to nie wiem bo nie sprawdzałem. na linkach też nic nie ma tzn przepustnice otwierają się na max . W sieci znalazłem sposób odblokowania nowszej Sv na wtrysku tam należy przeciąć jeden przewód przy module zapłonowym a dokładnie Pin nr 25 tu nie wiem ale szukam dalej. Wrażenie jest dziwne , jak przyspieszam to moto zachowuje się tak jak by rozpędzać się z wciśniętym hamulcem :roll: Albo jak bym jechał na swoim B12 na dwóch garach :beat:
No cóż szukam dalej i czekam nadal na pomysły :mrgreen:
kolektor
BS Brother
BS Brother
Posty: 931
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 16:21
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Polubił posty: 1

Re: SV 650 zdławiony:(

Post autor: kolektor »

jeżeli moto się nie wkręca w obroty (szybko i bez oporu)to może być blokada w założona np. na czujniku na wale tz odciecie poprzkroczeniu danych obrotów na danym biegu moto nie cięągnie. mnie ,to robili w servisie więc za dużo nie podpowiem a poza może być założony inny rozrząd i bez porównania z innym sprzętem trudno to stwierdzić .po różnych naprawach i nie osiągnięciu zadowolenia zmieniłem motocykł na inny :P
GSX1100F , GSX1300R teraz VZR1800

tel o6o4 564 923
kotletor@o2.pl
autsider0412

Re: SV 650 zdławiony:(

Post autor: autsider0412 »

No więc problem rozwiązałem moto odblokowałem, teraz o diabeł nie moto hehe :D Moto już przekazane szczęśliwej właścicielce 8) Problem był w gaźnikach ale szczegóły to słodka tajemnica :mrgreen: Sv nie był na pewno dławiony kryzami, rozrządem, tylko gaźniikami
Pozdr
No i mam poważniejszy problem odpaliłem moje B12 i popuściła świeżutki olej :( pękła chłodnica i teraz szukam nowej :cry: jak by ktośmiał jakiś pomysł co do zamiennika albo miał na zbyciu to proszę o info
mikiet

Re: SV 650 zdławiony:(

Post autor: mikiet »

autsider0412 pisze:szczegóły to słodka tajemnica :mrgreen:
Mam nadzieję, że to żart i podzielisz się zaraz swoimi spostrzeżeniami i uwagami.
SUZINAS
Śmigający po niebiańskich trasach
Posty: 528
Rejestracja: ndz, 2 kwie 2006, 18:46
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Augsburg/Gliwice

Re: SV 650 zdławiony:(

Post autor: SUZINAS »

autsider0412 pisze:No więc problem rozwiązałem moto odblokowałem (...) ale szczegóły to słodka tajemnica :mrgreen: Sv nie był na pewno dławiony kryzami, rozrządem, tylko gaźniikami
Pozdr

No i mam poważniejszy problem odpaliłem moje B12 i popuściła świeżutki olej :( pękła chłodnica i teraz szukam nowej :cry: jak by ktośmiał jakiś pomysł co do zamiennika albo miał na zbyciu to proszę o info
Przepraszam, ale chyba kpisz
+48604276100 +491729778995 http://www.bikepics.com/members/suzinas/
GSX1100g -> GTS1000 -> GSX1400K2 -> SV1000SK3 -> GSX-R1000K4 -> GSX-R1000K6
GMINA
Mar
BS Brother
BS Brother
Posty: 1881
Rejestracja: śr, 1 mar 2006, 12:57
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa ale w sercu Pomorskie

Re: SV 650 zdławiony:(

Post autor: Mar »

Outsider prosze o zalozenie nowego watku jesli chodzi o B12 i o podzielenie sie info o SV-ce.
Adam

Life is too short to be bored
GS500F ---> sprzedany
SV1000S K4
S1200
tel. 602 536 440
autsider0412

Re: SV 650 zdławiony:(

Post autor: autsider0412 »

Oczywiście że żartowałem :mrgreen: więc dławienie mocy w sv odbywa sie za pomocą przewiercenia przepustnic tył z iglicą co powoduje mniejsze ich podnoszenie przez podciśnienie, odblokować można na dwa sposoby pierwsze to wymiana tych elementów druga zaślepienie otworów 8) ot i całą filozofia po tym należy jeszcze wyregulować gaźniki przeprowadzic synchro i cieszyć się jazdąąąąąąąąąą :babe:
100_2936.jpg
na foto przepustnica przewiercona w moto zdławionym i bez dziurek dla porównania z mojego bandita
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
autsider0412

Re: SV 650 zdławiony:(

Post autor: autsider0412 »

Mam nadzieję że opisałem w miarę sensownie :roll: i że się to komuś przyda w przyszłości :angry_smile:
I po co te nerwy były :angry_smile: hehe
pozdro bracia
jak by jakieś były jeszcze do mnie pytania to chętnie odpowiem
ODPOWIEDZ