GSR 600 - Wydechy jakie?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Semai

GSR 600 - Wydechy jakie?

Post autor: Semai »

Cześć,

ponieważ muszę siedzieć w robocie a myśli, w korelacji do pięknej pogody, mam wiadomo gdzie, wpadł mi (jakżeby inaczej) pomysł wymiany akcesoryjnych puszek w moim GSRze.
Serwis TyRuro co prawda zawiera wiele filmików odnośnie każdej puchy w GSR, ale jakość dźwięku jest zazwyczaj bardzo mierna.

Stąd pytanie:
na allegro do GSRa są w tym momencie dwie puchy do GSRa
1. IXILe: http://www.motoakcesoria.com/tlumik-ixi ... p-467.html
2. Leo Vince'y SBK

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma może doświadczenia z tymi wydechami? Szczególnie jeśli chodzi o 4 cylindrowce (mamy na forum niemało informacji o tych puchach, ale najczęściej dotyczą one albo SVki albo GSa).

Będę wdzięczny za wszelkie subiektywne i obiektywne opinie w temacie.

Pozdrawiam
Rostwór
BS Brother
BS Brother
Posty: 2431
Rejestracja: sob, 26 lut 2005, 16:07
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dubaj

Re: GSR 600 - Wydechy jakie?

Post autor: Rostwór »

ja bym się nie zastanawiał i brał IXILE :)
ETZ 251
VX800
VX800'
TL 1000 S --> TL 1000 S Liter w dwóch kuflach
TygrysSport
Obrazek

rostwor@wp.pl
6 0 8 4 5 6 0 0 8
motorynka
Moderator
Moderator
Posty: 1199
Rejestracja: pn, 7 cze 2010, 16:11
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Polubił posty: 5
Otrzymane Polubienia: 4

Re: GSR 600 - Wydechy jakie?

Post autor: motorynka »

oba wydechy są fajne i jest duża różnica w brzmieniu co do oryginałów ale nie wyobrażaj sobie że dźwięk tuningowych wydechów w GSR-ze będzie powalał na kolana,z tych dwóch do wyboru- tak jak Rostwór wybrał bym IXILE
SV 650,GSR 600 -odjechały...GSF 1200SA -historia,co dalej?
a teraz duże JAJCO + KOT ALBINOS
501766300
GG 11551446
qgel
BS Brother
BS Brother
Posty: 5333
Rejestracja: ndz, 20 lis 2005, 18:46
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WARSZAWA
Polubił posty: 5

Re: GSR 600 - Wydechy jakie?

Post autor: qgel »

motorynka pisze:oba wydechy są fajne i jest duża różnica w brzmieniu co do oryginałów ale nie wyobrażaj sobie że dźwięk tuningowych wydechów w GSR-ze będzie powalał na kolana
o przepraszam, moje wydechy (robione co prawda ręcznie u kowala) powalają i ludzie cmokają jak słyszą :)
LS 650 Savage`91 ---> GSR600K7 ---> Diablo(GSR600 K6) ---> Rebel 500
tel. 603775119
qgel@wp.pl
A RH+
Vais

Re: GSR 600 - Wydechy jakie?

Post autor: Vais »

Miałem przyjemność zamontowania w Rafała motocyklu ixile i powiem ze zajebioza POLECAM
motorynka
Moderator
Moderator
Posty: 1199
Rejestracja: pn, 7 cze 2010, 16:11
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Polubił posty: 5
Otrzymane Polubienia: 4

Re: GSR 600 - Wydechy jakie?

Post autor: motorynka »

:sorry: qgel chętnie posłucham jak Twoje grają ,ja jedynie się wypowiadam na temat tego co jest oferowane na rynku pod GSR-a-wiadomo że co indywidualnie na zamówienie i jeszcze "ręcznie" robione to co innego :mrgreen:
SV 650,GSR 600 -odjechały...GSF 1200SA -historia,co dalej?
a teraz duże JAJCO + KOT ALBINOS
501766300
GG 11551446
kicek
Moderator
Moderator
Posty: 969
Rejestracja: pn, 16 lip 2007, 21:19
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: GSR 600 - Wydechy jakie?

Post autor: kicek »

Ja mam IXIL-e jakieś 2 miechy i jestem zadowolony. Z dbkilerem chodzi fajnie a bez jeszcze lepiej. Moto wygląda tak: http://picasaweb.google.pl/kicekBS/GSR600K7IXIL#. Osobiście polecam. Jeśli masz jakieś pytania pisz.
Pozdro
ByłGSR 600A K7 + IXIL
Jest Tiger 1200 Rally Pro

TEL. 608-284-938
Semai

Re: GSR 600 - Wydechy jakie?

Post autor: Semai »

O!
Super wielkie dzięki za odpowiedzi. Coś musi w tym być, że nikt nie wskazał na Leo Vince'a.
Kicek, zamiast zaśmiecać Ci PW napiszę tu - może komuś (oprócz mnie) się takie słowo pisane jeszcze przyda.
1. Czy zamontowałeś same końcówki układu?
2. Czy potrzebne są jakieś zmiany w elektronice (vide dogrywanie map zapłonu)?
3. Czy jedyny bonus to zmiana walorów słuchowych? Czy może zauważyłeś jakaś zmianę w charakterystyce pracy moto?

Dzięki i pozdrawiam
rafal
Posty: 19
Rejestracja: pn, 8 mar 2010, 10:04
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Paryz

Re: GSR 600 - Wydechy jakie?

Post autor: rafal »

witam polecam ixile bo mam u siebie w gsr montowalem z Markiem fajnie mrucza :D
Ostatnio zmieniony pt, 13 sie 2010, 19:10 przez rafal, łącznie zmieniany 1 raz.
kicek
Moderator
Moderator
Posty: 969
Rejestracja: pn, 16 lip 2007, 21:19
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: GSR 600 - Wydechy jakie?

Post autor: kicek »

Semai pisze:O!
Super wielkie dzięki za odpowiedzi. Coś musi w tym być, że nikt nie wskazał na Leo Vince'a.
Kicek, zamiast zaśmiecać Ci PW napiszę tu - może komuś (oprócz mnie) się takie słowo pisane jeszcze przyda.
1. Czy zamontowałeś same końcówki układu?
2. Czy potrzebne są jakieś zmiany w elektronice (vide dogrywanie map zapłonu)?
3. Czy jedyny bonus to zmiana walorów słuchowych? Czy może zauważyłeś jakaś zmianę w charakterystyce pracy moto?

Dzięki i pozdrawiam
1. Sam nie montowałem bo trochę zabawy przy tym jest. Trzeba sporo porozkręcać moto, żeby zdemontować oryginalny tłumik.
2. Nie trzeba nic robić, chyba że ktoś chce.
3. Niby mały zrost mocy ma być, ale ani ja ani mój kolega który przejechał się nie odczuliśmy znacznej różnicy. Na pewno moto jest lżejsze o jakiś 3-4kg.
ByłGSR 600A K7 + IXIL
Jest Tiger 1200 Rally Pro

TEL. 608-284-938
Vais

Re: GSR 600 - Wydechy jakie?

Post autor: Vais »

kicek pisze:
1. Sam nie montowałem bo trochę zabawy przy tym jest. Trzeba sporo porozkręcać moto, żeby zdemontować oryginalny tłumik..[/quote]

Sprawa jest bardzo prosta nawet nie trzeba tak dużo rozkręcać,cała operacja trwała 30min a powiem ze pierwszy raz zmieniałem w GSR


Marek
Grzechu

Re: GSR 600 - Wydechy jakie?

Post autor: Grzechu »

Kumpel ma Devila - dzwięk super jak na tak małą puszkę. Chyba najbardziej basowe brzmienie. Minus jest taki że w naszym kraju ciężko dostać no i ta cena... Ale czego się nie robi! Pozdro
Vais

Re: GSR 600 - Wydechy jakie?

Post autor: Vais »

Grzechu pisze:Kumpel ma Devila Minus jest taki że w naszym kraju ciężko dostać no i ta cena... Ale czego się nie robi! Pozdro

Jeśli potrzeba to można to załatwić, jak by co to na PW

Marek
Dziadek24

Re: GSR 600 - Wydechy jakie?

Post autor: Dziadek24 »

Dla przykładu ja w swoim GSR, mam tłumik *Yoshimury* i mogę powiedzieć, że bardzo fajny, piękne brzmienie - jak dla mnie miodzio 8)
Semai

Re: GSR 600 - Wydechy jakie?

Post autor: Semai »

marekvais pisze:...Jeśli potrzeba to można to załatwić, jak by co to na PW...
I to bardzo zacne info jest, bo Devile, przynajmniej na Tyruro, grają chyba najlepiej (w sensie że mnie się najbardziej podobają). Gdybyś mógł poświęcić odrobinkę czasu to spójrz za ile mniej więcej można takie zakupić.

Pytam bo widywałem po serwisach aukcyjnych (nie polskich niestety) Devile o około 100E taniej niż u producenta.

Tak czy siak, w razie co się przypomnę :-)
Dziadek24 pisze:Dla przykładu ja w swoim GSR, mam tłumik *Yoshimury* i mogę powiedzieć, że bardzo fajny, piękne brzmienie - jak dla mnie miodzio
tzn mówisz o tych oryginalnych suzukowskich yoshimurach? Noo kurka, niby tak, ale minus jest taki, że cena 4,7k pln troszkę odstrasza.
ODPOWIEDZ