Intruder 1400 - wywrotność

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
Gery73
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 354
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 15:52
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Piaseczna Górka/Kielce

Intruder 1400 - wywrotność

Post autor: Gery73 »

Chciałem zabytać braci i siostry mające przyjemność pomykać na tym właśnie intruzie - czy to prawda że motocykl ten jest tak wywrotny i zawieszenie jego jest niedostosowane do tego czym dysponuje czyli waga i moc. Planuje zmienić na wiosnę moto i cholernie mi się to bydle podoba, ale mam troche wątpliwości.

pozdro gery73
Motur jest dla ludzi - tych którzy myślą.
Była LS 650, była ****ha XVS 650, była K***wa Voyager XII zg 1200 ...., była H**da VTX 1800 R,była XVZ 1300 Royalstar była H... jednoślad Valkyrie Interstate, Jest Suzuki GSX 750 F
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Intruder 1400 - wywrotność

Post autor: Lechul »

Powiem tak - wsiądź na "to bydle" odpal, kopnij jedynkę i potem już tylko dobrze się trzymaj :twisted:
Jak dojdziesz do piątki (o ile Cię nie zwieje :P ) zapomnisz o wszystkich głupich plotkach na temat Intruza.
Maszyna jest wywrotna w w zakresie, w którym wywrotny jest każdy motocykl - na postoju musisz go podeprzeć :wink: W czasie jazdy i owszem można walnąć glebę ale to bardziej z powodu nie okiełznania mocy i momentu, którym się dysponuje i to właśnie dla Ciebie po przesiadce z Dzikiego może ale nie musi stanowić problemos.
Oczywiście istnieją sposoby na modyfikacje charakterystyki i sztywności zawiechy ale to też trzeba zrobić pod własną dupę (czyt. masę cielska). Dalej nie piszę bo na pewno przyjdą i napiszą Ci co wiedzą więcej.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2191
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 5
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: Intruder 1400 - wywrotność

Post autor: harpoon »

Nie wiem kto Ci takich bzdur naopowiadał. Jeśli Ci się podoba i masz "bilety NBP" na jego zakup to nie zastanawiaj się ani chwili. Nie jeżdziłem na niczym wygodniejszym, ale może za mało motocykli miałem pod sobą.
Ostatnie 3 sezony przemierzałem nasz kraj właśnie na tym "bydlęciu" i nawet 600km zrobione w jeden dzionek nie sprawiało żadnego problemu. Teraz jestem akurat na etapie zmiany VS'a na VZR'a (znaczy VS zasadniczo jest sprzedany/zadatkowany a VZR zakupiony)i nadal nie wiem czy dobrze robię. Wiem natomiast, że jeśli 1800 mi się nie spodoba, to jedyna opcją będzie...... powrót do 1400 !!
Prowadzi się wzorowo, odejście ma od samego dołu (i po dzikusie na to trzeba uważać), zawieszenie pracuje baaaaaardzo komfortowo jak w limuzynie klasy wyższej, a do zakrętów raczej go trzeba "namawiać" niż ma skłonność do "walenia" się w nich.......
Jedynym maleńkim minusikiem, ale naprawdę malutkim są hamulce....... Tu można by troszkę poprawić......Ale reszta to czysta poezja !! Wygląd, brzmienie (oczywiście nie na dziewiczych wydechach :twisted: , to trzeba zlecić "specowi" od kominów - nie mylić z kominiarzem :wink: ) i jazda to jest to czego zawsze szukałem.......
ALEEEEE....... napewno pojawią się następni, którzy mogą powiedzieć więcej niż ja :twisted:
FERO....... Mroowa........ Do tablicy :twisted:
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
gosiavs
BS Brother
BS Brother
Posty: 391
Rejestracja: śr, 11 cze 2008, 20:49
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Kontakt:

Re: Intruder 1400 - wywrotność

Post autor: gosiavs »

rozwiewam watpliwości
ja -niecałe 50 kg
on-intruz 260 kg
na intruzie 3 sezony
wywrotność - 1 raz ( przez kierowcę tira - uprzejmy się znalazł )
Grzeczne dziewczynki idą do nieba,
a niegrzeczne mają raj na ziemi:))
intruz
503054613
Gery73
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 354
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 15:52
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Piaseczna Górka/Kielce

Re: Intruder 1400 - wywrotność

Post autor: Gery73 »

No to trza kupić - na pierwsze moje rozpoczęcie się intruzem przyjedzie. Cała zima na poszukiwania - tylko jak myślicie szukać w kraju czy za granicą ?

Pozdrawiam gery
Motur jest dla ludzi - tych którzy myślą.
Była LS 650, była ****ha XVS 650, była K***wa Voyager XII zg 1200 ...., była H**da VTX 1800 R,była XVZ 1300 Royalstar była H... jednoślad Valkyrie Interstate, Jest Suzuki GSX 750 F
gosiavs
BS Brother
BS Brother
Posty: 391
Rejestracja: śr, 11 cze 2008, 20:49
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Kontakt:

Re: Intruder 1400 - wywrotność

Post autor: gosiavs »

słuszna decyzja :),
Grzeczne dziewczynki idą do nieba,
a niegrzeczne mają raj na ziemi:))
intruz
503054613
alejanu

Re: Intruder 1400 - wywrotność

Post autor: alejanu »

Ja przejechałem VS 1400 jakieś 30 000 km. Mogę o nim powiedzieć tylko (prawie :wink: ) same pozytywy.
Wygodny jest w miarę - trasa ok 1000 km dziennie - czyli ok 12 godzin - no problem. Silnik jest super - najlepsza sprawa w tym modelu. Zawieszenie - no przydało by sie trochę lepsze z tyłu (progresive 412 HDnp. sie kłania), z przodu wystarczy olej gęściejszy - 15W. Hamulce - no cóż - Intruz nie hamuje, on zwalnia :mrgreen: . Ja przerobiłem u siebie na stalowy oplot i zacisk 4-ro tłoczkowy i jest o niebo lepiej.
A teraz to co najważniejsze. Kto ci naopowiadał, że tym sie nie da skręcać??? Toż to istny diabeł na winklach (koledzy ze sportów - tylko bez uśmiechu proszę :wink: ). Ja moim Intruderem zamykam oponę! Ślady po jeździe są na granicy rantu na gumie. Ostatnio zauważyłem nawet, że są przytarte paski od sakw po ocieraniu o asfalt.
Można kupować w ciemno.
Gery73
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 354
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 15:52
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Piaseczna Górka/Kielce

Re: Intruder 1400 - wywrotność

Post autor: Gery73 »

No już się zdecydowałem i szukam maszyny. Info o wywrotności intruza 1400 znalazłem w necie, ale to tak trochę dla podpuchy rzuciłem taki temat (wybaczcie). Jak możecie to powiedzcie na co zwracać uwagę oprócz oczywiście ogólnych rzeczy na jakie się patrzy przy kupnie moto.

pozdrawiam gery73
Motur jest dla ludzi - tych którzy myślą.
Była LS 650, była ****ha XVS 650, była K***wa Voyager XII zg 1200 ...., była H**da VTX 1800 R,była XVZ 1300 Royalstar była H... jednoślad Valkyrie Interstate, Jest Suzuki GSX 750 F
alejanu

Re: Intruder 1400 - wywrotność

Post autor: alejanu »

Intruza trzeba przede wszystkim osłuchać, czy nie siedzi tam w aby w silniku niejaki dzięcioł :mrgreen: . Intrudery sa bardzo wrażliwe na przegżanie i jeśli miało to miejsce może być kłopot z sercem. Przy zakupie ogladaj kolanka wydechowe, jeśli sa kolorowe - znaczy użytkownik nie bardzo się przejmował regulacją. Wersja do 2004 r. włącznie to stara dobra szkoła, po tym czasie mamy już Bulewarda - dużo plastiku i trochę tandetnych detali, ale właściwości jezdne i silnik taki sam.
A reszta to już tak jak w innych motocyklach.
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2191
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 5
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: Intruder 1400 - wywrotność

Post autor: harpoon »

Do tego ca napisał Alejanu dodałbym coś co powinno rzucić się w oczy każdemu a co jest niestety dość dotkliwą chorobą intruza: chromy !! Większość elementów chromowanych to alu i niestety chrom potrafi z tego odłazić płatami. Mój był wolny od tej dolegliwości, ale obejrzyj bardzo dokładnie każdy dekiel silnika i felgi i zwróć uwagę na ewentualne "bąble" wyłażące spod chromu.... A reszta tak jak napisał przedmówca :wink:
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
Gery73
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 354
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 15:52
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Piaseczna Górka/Kielce

Re: Intruder 1400 - wywrotność

Post autor: Gery73 »

Będę bardzo uważnym doktorem - można na Was liczyć.

pozdrawiam gery73
Motur jest dla ludzi - tych którzy myślą.
Była LS 650, była ****ha XVS 650, była K***wa Voyager XII zg 1200 ...., była H**da VTX 1800 R,była XVZ 1300 Royalstar była H... jednoślad Valkyrie Interstate, Jest Suzuki GSX 750 F
Fero
BS Brother
BS Brother
Posty: 458
Rejestracja: wt, 22 maja 2007, 08:43
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bedzin

Re: Intruder 1400 - wywrotność

Post autor: Fero »

Gery, skoro już Cię przekonali to po co tu moje zdanie, ale nie omieszkam coś dokleić od siebie. Jeżeli zestawimy plusy po stronie lewej i minusy po stronie prawej, będzie to wyglądało tak

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ (-)
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

No i zapomniał bym o jednym, na kolejny + zasługuje fakt iż jest to teraz Twój jedyny słuszny focus
Fero
Intruder VS 1400
kom. 601479029
Gery73
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 354
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 15:52
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Piaseczna Górka/Kielce

Re: Intruder 1400 - wywrotność

Post autor: Gery73 »

Niebawem szykuje mi się trochę jazdy po ewuropie to na pewno coś fajnego wyszukam. Chcę przeznaczyć ok 4000 eurasków - może macie jakieś namiary w Niemczech, Belgii czy gdzie tam indziej - może ktoś gdzieś kupował u jakiegoś dilera - będę wdzięczny za wszelkie informacje a odwdzięczę się paroma literkami dobrego trunku może być kupny typu perfumy powszechnie nazywany "rudy na myszach" albo swojski samogonek - który osobiście preferuję. Zaznaczam że adresy typu mobile i ebaye są mi znane.

Pozdrawiam gery73
Motur jest dla ludzi - tych którzy myślą.
Była LS 650, była ****ha XVS 650, była K***wa Voyager XII zg 1200 ...., była H**da VTX 1800 R,była XVZ 1300 Royalstar była H... jednoślad Valkyrie Interstate, Jest Suzuki GSX 750 F
mroowa
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 399
Rejestracja: pn, 9 mar 2009, 12:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Intruder 1400 - wywrotność

Post autor: mroowa »

Ja powiem tylko tyle :ZJEBISTY WYBÓR :angry_smile: ci co mają lub mieli Intruza wiedzą że jest to jeden z lepszych choperów klepany o nie zmienionej sylwetce i parametrach jezdnych i osiągach od 1987 roku. to daje do myślenia.
VS1400
MOD BIKE CHOPPERS
SERWIS MOTOCYKLOWY CUSTOM

Sosnowiec ul. Braci Mieroszewskich 9a.
KONTAKT: Piotr (mrówa) tel. 500-369-396,
www.modbikechoppers.pl
https://www.facebook.com/pages/MOD-BIKE-CHOPPERS/150337395046537
ODPOWIEDZ