Jaki olej do silnika ?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

OLEJ -- THE BEST--

Mobil
6
11%
Shell
5
9%
Agip
1
2%
Esso
0
Brak głosów
Castrol
9
17%
Elf
0
Brak głosów
Texaco
1
2%
Motul
25
47%
Brak pomysłów inne...
6
11%
 
Liczba głosów: 53

Quake
BS Brother
BS Brother
Posty: 868
Rejestracja: pn, 30 sie 2004, 18:49
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Jaki olej do silnika ?

Post autor: Quake »

Witam
Wiadomym jest, że olej ważna sprawa chciał bym sie dowiedzieć jakie oleje stosujecie w swoich sprzętach, zwłaszcza Ci co latają na plastikach czyli pod sporym obciążeniem. Osobiście stosowałem Mobi 1 4T 15W50 ostatnio wlali mi w serwise shell nie jestem na 100% przekonany. Słyszałem że Castrol to syf, co stosujecie może jakiś inne oleje? Ostatnio kolega zapytał sie o Agip chyba 15W60 straszna wysoka temperatura pracy, niby dobrze. Piszcie co wiecie jaki wedłóg was najlepszy do ciężkiej pracy w sporych obratach....
Pozdrawiam
GSXR1000K5 - przyjacielowi sprzedany, super przerobione a raczej to co z niego zostało.
HUSKWARNA- CROSS tez sprzedany, ale kiedyś wrócę !!!
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Suz ... 1000/50690
Jeśli wola kliknij http://www.pajacyk.pl/
Desmont
BS Brother
BS Brother
Posty: 1116
Rejestracja: śr, 18 sty 2006, 14:54
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: Desmont »

Ostatnio czytalem ze do wszystkich nowych Suzi i nietylko serwisy autoryzowane leja Castrol pelny syntetyk, nie sadze aby sobie pozwolili na lanie "syfu"
PZDR
PZDR
Desmont
Suzi SV1000S '04 ;) najpiekniejszy dzwiek V-ki.
Co dwie lufy to nie jedna, co akrapki to akrapki

Obrazek Obrazek
GG2404004; tel. 607 082 621; skype: lukasz.pio
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4282
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Post autor: Emil »

a ja slyszalem (dotyczylo oleju samochodowego, ale pewnie podobnie) ze na castrolu zaklad ma wieksza prowizje niz na mobil 1, do (poprzedniego) moto lalem castrol - ale dlatego ze
1. taki olej stosowal serwis
2. innego nie udalo mi sie kupic na czas, bo w mojej "zaprzyjaznionej hurtowni" byl akurat tylko castrol a reszta "w trakcie dostawy"

nie zauwazylem jakis problemow, o ile mozna wogole problemy z tego tytulu zauwazyc

w serwisie toyoty rodzicom polecali mobil 1 (pomimo, iz toyota zasadniczo uznaje castrol) , ale to tez moze byc polityka, tyle iz konkretnego zakladu a nie firmy

chyba by trzeba w jakims instytucie pracowac zeby zeby miec rozsadne dane, bo wszedzie tylko "polityka", z drugiej strony, IMHO wspolczesne oleje sa tak porownywalne, ze chyba nie ma sie co nad tym za mocno zastanawiac
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
koziu3310

Post autor: koziu3310 »

Generalnie z olejami to jest tak że w większości w serwisach azrówno samochodowych jak i motocyklowych leja to co maja po najlepszej cenie i na czym mają wiekszy zarobek.
Tak np: w serwisach suzuki bywa że leją Mobila. A tak serio to słyszałem jak sam mechanik wypowiadał sie na temat tego oleju że to lipa- więc wszystko jasne :evil:
Ja osobiscie leje motula..
Aha.. wracając jeszcze do tych olei to olej jest dobry wtedy gdy nie jest rozlewany w Polsce. Może to dziwnie zabrzmiało ale tak jest. Kiedys bardzo dobrym olejem był Bp (przynajmniej jeśli chodzi o samochody) bo kupowało się go w zaplabowanych beczkach z Angli (czy skad on tam pochodzi :wink: ) ale z czsem gdy zaczeli go rozlewać w Polsce to niestety ale jest do dupy.
Quake
BS Brother
BS Brother
Posty: 868
Rejestracja: pn, 30 sie 2004, 18:49
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: Quake »

Witam
Swoją Suzi kupiłem w salonie więc z instrukcją obsługi w niej polecają Mobila i perwotnie taki lano w serwicie, po kolejnym przeglądzie dowiedziałem sie że obecnie stosują shella bo mają lepszą umowę a to też jest zaj... ale tańszy, Castrol jest najtańszy z olei i ogólnie dostępny ale ponoć najsłabszy z pełnych syntetyków. Ustale w końcu co jest najlepsze co stosują ludzie na torach jek to jest z ty,mi olejami . Podobnie jest z gumami technika jest juz kosmiczna a jednak sie różnią a gadku w stylu że wszystko tam jedno bo jak kupiłem używaną 10letnią tez mi sie dobrze jeździło wnerwia mnie.!!!
GSXR1000K5 - przyjacielowi sprzedany, super przerobione a raczej to co z niego zostało.
HUSKWARNA- CROSS tez sprzedany, ale kiedyś wrócę !!!
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Suz ... 1000/50690
Jeśli wola kliknij http://www.pajacyk.pl/
ziajus

MOBIL EXTRA 4T 10W-40

Post autor: ziajus »

Witam To moze ja sie troche wypowiem na temat olejów..tekst wykasowany-nie zwiazany z tematyką strony BS/mod.Studi
A teraz Podam na przykładzie Mojego bandziora Kupiłem go w zeszłym roku w marcu był przywieziony z niemiec . W ksiązce serwisowej była zanotowana wymiana na olej CASTROL 10W-40 (nie wiem jaki podrodzaj) zarobiłem na tym oleju 3.000tys poprzedni włąściciel około 3.000tys gdy go zlewałem z silnika Byłem przerazony czarny jak smoła nie chciało mi sie w to wierzyć że w takim motocyklu moze być taki zuzyty olej konsekwencje to miało i dużo bo podczas jazdy biegi kolernie szelściły podczas zmiany sprzegło nie chciało wysprzęglac. Wymieniłem na MOBIL EXTRA 4T 10W-40. Odczułem to natychmiast przy pierwszej wyprawie Biegi zmany wogóle nie słychac sprzęgło az miło załanczac poprawiła sie kultura pracy silnika topiero wtedy byłem w 100% zadowolony z zakupu mojego bandziora. Po 6.000 tys wymieniałem olej oczywiscie na tego samego MOBILA i stary zlałem jeszcze o zółtawej konsystencji podbnie jak było w moich samochodach. Jutro dalej bede grzebac przy bandziorze bo wymieniam wszytko co jest mozliwe z czesci eksploatacyjnych i olej tez na MOBILA EXTRA 4T 10W40. Firma Mobil jeszcze mnie nie zawiodła a naprawiam dużo samochodów nie tylko moich i wszedzie leje mobila.
Ja mobil Extra 4T 10w-40 kupuje po 23 zł za litr jest to dobra cena i sprawdzony olej.
A więc to jest na tyle rozpisałem się troche i podkreslam że o tym wszytkim co pisałem to są moje spostrzezenia które nabyłem przy 5 latach grzebania <...>
Jeśli moge pomóc w czymś to piszcie .Pozdrawiam bractwo serdecznie.
Lodzia

Post autor: Lodzia »

Witam. Moja Suzi ma napisane na silniku aby lac olej o lepkosci 10W40. Ja tym jak i poprzednim motocyklem Jeżdżę na oleju Motul 10W40 i jestem zadowolony. Olej zmieniam co 6000 km i wygląda dobrze.W mojej okolicy wiekszość motocyklistów jeździ na tym oleju i nikt nie narzeka. Jeden z kolesi jeździł na Aralu i po przejściu na Motul stwierdził że jest on lepszy. Rozmawiałem z gościem który naprawia motocykle od 15 lat i on twierdzi że takie oleje jak Mobil, Castrol czy Motul są podobnej jakości a to jaki wlać zależy od upodobań użytkownika.Pozdro :papa:
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Post autor: figer »

Witam,
A ja zaryzykowalem i nalalem Liqui Moly 10W-50 - pelen syntetyk.
Ale bede mogl sie wypowiedziec dopiero po sezonie 2006. Za 5 litrow zaplacilem 115 zl. Cena jest wiecej niz przekonujaca i mam nadzieje, ze dla tego, ze firma dopiero zdobywa polski rynek. Oleje tej firmy sprzedaje sasiad moich rodzicow. Przy okazji ma firme transportowa i uzywa tego oleju w swoich ciezarowkach i sobie chwali (najpierw mial transport, a potem ziec zaczol handlowac olejami).
ObrazekObrazek
Pit

Post autor: Pit »

To ciekawe, ze we wszystkich Waszych wypowiedziach nie zauwazylem ani slowa o olejach Fuchs :? Kiedy ostatnio kupowalem olej w serwisie Suzuki (Londek Zdroj), to zaprzyjazniony juz szef serwisu 'stwierdzil chcesz cos naprawde dobrego, lej Fuchs Pro-Racing'. Olej kosztowal 40f w porowaniu do Mobila za 32f. I teraz nie wiem, czy to jakis malo znany olej uzywany przez zawodnikow, czy tez po prostu wcisnal mi to co najdrozsze? Troche przekonal mnie fakt, ze widzialem jak leja dokladnie taki sam olej do Suzuki GSXR1000, ktory modyfikowali na zlecenie klienta...

A wiec, slyszeliscie cos Bracia o Fuchs ProRacing?

Pozdrawiam,
Pit
Malisz

Post autor: Malisz »

ja na temat Fuchs-a nic nie wiem...gdzieś go kiedyś w jakimś sklepie widzialem...
Ja zalewam MOTUL-a
Antoni
Śmigająca po niebiańskich trasach
Posty: 683
Rejestracja: pt, 28 paź 2005, 08:54
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Antoni »

W mojej Suzi firmowo zalany byl Castrol, i taki tez wlalem przy wymianie, czy jest najlepszy, ciezko mi to w tej chwili ocenic.
pozdrawiam,
Antoni
GSX-R 1000 K5
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

Fuchs po prostu u nas jest b. malo popularny i tyle.... natomiast plyny tej firmy sa b. dobre, choc moge sie jedynie opierac na opinii zaprzyjaznionego serwisu innej marki niz nasza, ktorzy nie raz otarli sie o sport przez duze S.
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
Pit

Post autor: Pit »

Dzieki Evil!

Prawdziwa z Ciebie kopalnia informacji :D
Co do oleju, to tak mi sie wydawalo ze nie lali by ludziom syfu, zwlaszcza do silnika GSXR1000 :wink:

Pozdrawiam,
Pit
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4282
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Post autor: Emil »

przypadkowo trafilem artykul: http://motorcycleinfo.calsci.com/Oils1.html
wyglada rozsadnie (i jeszcze pare tematow opisuja na tej stronie)
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Gixxer

Post autor: Gixxer »

Suzuki na ten rok podpisalo umowe partnerska z Shell i w tym roku zaleca oleje Shell.
W poprzednich latach mialo podpisana umowe z Mobilem :wink:

Generalnie oleje roznych marek produkowane sa na takiej samej bazie olejowej takze marka nie ma duzego znaczenia :wink:
Generalnie powinno sie lac olej o takiej lepkosci jaki zaleca producent.W przypadku Suzuki 10W40.
Pamietac nalezy ze do modeli chlodzonych powietrzem lub powietzrem-olejem nie nalezy wlewac oleji syntetycznych,najwyzej polsyntetyk.

Ktos wczesniej wspomnial ze w serwisie Suzuki ktos leje syntetyki Castrola-moze powiecie mi w ktorym bo takie rzeczy sa nie do pomyslenia!!!

Aha,no i nie wiem dlaczego nie ma w sondzie olejow firmy Valvoline :roll:
Sam jezdze na Valvoline i sobie chwale :D
ODPOWIEDZ