Suzuki Bandit 600s Bak

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Lokmen78

Suzuki Bandit 600s Bak

Post autor: Lokmen78 »

Witam ma dwa pytanka.
Zacznę może od tego z czego wynikają
Nabyłem niedawno moją Suzi , a że lubię pogrzebać przy motocyklu czasami to wyszło tak:
1)Z baku oprócz kraniku wychodzą dwa węże jak się domyślam to odpowietrzenia ,ale czy mają one być wypuszczone w ziemię czy gdzieś się je podłącza ??jeden jest grubszy a drugi chudszy i rozdwojony ,u mnie idą w "ziemię" ale nie jestem pewny czy ma tak być czy to może zasługa poprzedniego właściciela.
2)Jaki filtr paliwa stosujecie??? bo ten który ja miałem założony nie działa i niestety jutro wyciągam gaźniki

Za odpowiedzi już serdecznie dziękuje
Alexandra
Moderator
Moderator
Posty: 978
Rejestracja: pt, 28 cze 2013, 07:20
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Czerwieńsk
Kontakt:

Re: Suzuki Bandit 600s Bak

Post autor: Alexandra »

Wężyki od baku zgadza się to odpowietrzenie i mają być skierowane w stronę ziemi nigdzie je nie podłączamy tak jak są tak je zostaw nie ruszaj :).

Możesz taki filtr zastosować

http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=MzMwMDAyMQ==

Ale każdy ma swoją szkołę jeden zastosował filtr od malucha i też działał :). Ilu ludzi ma sprzęt tyle jest opcji każdy coś innego zaproponuję , Podobno jeszcze jest jakiś filtr w baku ale mogę się mylić , w starszych wersjach jest też filtr w kraniku taka siateczka możesz też sprawdzić czy nie zabrudzony :)

Pozdrawiam Alexandra
KiedySiadamNaWSK,
TotalnyCzujeLuz,PaleSilnik,DajeKopa,ZaMnąTylkoKurz…


Kom. 662101027 Suzuki K1300 S
Lokmen78

Re: Suzuki Bandit 600s Bak

Post autor: Lokmen78 »

elo Dzięki za szybką odpowiedź.
Super,że kobietki też znają się na rzeczy
Lokmen78

Re: Suzuki Bandit 600s Bak

Post autor: Lokmen78 »

A to może jeszcze jedno pytanko
Wyjąłem gaźniki wyczyszczone nic nie cieknie git.Ale do gaźników paliwo dostarczane jest jednym przewodem podłączonym powiedzmy do listwy na dole,a góry mam dwa wolne krućce do których nic nie jest podłączone co to i czy tak ma być????
Lokmen78

Re: Suzuki Bandit 600s Bak

Post autor: Lokmen78 »

A zapomniał bym
moje kłopoty z Suzi początek właśnie miały po założeni filtra do paliwa firmy filtra takiego jak w maluchu nie polecam.
luzik
Plecak BSB
Plecak BSB
Posty: 2354
Rejestracja: pn, 20 sie 2007, 14:46
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Suzuki Bandit 600s Bak

Post autor: luzik »

Lokmen78 pisze:A to może jeszcze jedno pytanko
Wyjąłem gaźniki wyczyszczone nic nie cieknie git.Ale do gaźników paliwo dostarczane jest jednym przewodem podłączonym powiedzmy do listwy na dole,a góry mam dwa wolne krućce do których nic nie jest podłączone co to i czy tak ma być????
Każdy gaźnik ma króćce, które służą do synchronizacji. Normalnie wszystkie oprócz jednego są zaślepione. Ten jeden podłączany jest do kranika, bo kranik bez podciśnienia jest zablokowany.
GS-F N600 (105000km) --> italian whore (16000 + 14000km++)
It's Good to be Bad :devil:
Alexandra
Moderator
Moderator
Posty: 978
Rejestracja: pt, 28 cze 2013, 07:20
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Czerwieńsk
Kontakt:

Re: Suzuki Bandit 600s Bak

Post autor: Alexandra »

Te króćce służą do podpięcia zegarów żeby można było zsynchronizować gaźniki ale nie jestem pewna na 100 % :)
KiedySiadamNaWSK,
TotalnyCzujeLuz,PaleSilnik,DajeKopa,ZaMnąTylkoKurz…


Kom. 662101027 Suzuki K1300 S
Lokmen78

Re: Suzuki Bandit 600s Bak

Post autor: Lokmen78 »

Dzieki za odpowiedzi,sytuacja opanowana,gaźniki wyczyszczone filtr wymieniony,Suzi bangla,tylko jedenz cylindrów jakby się później rozgrzewał,test zrobiony ręką ,chwytałem za kolanka,ale może to wina świecy,bo była zalana
luzik
Plecak BSB
Plecak BSB
Posty: 2354
Rejestracja: pn, 20 sie 2007, 14:46
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Suzuki Bandit 600s Bak

Post autor: luzik »

taki test to najprostszy sposób na wychwycenie złego składu mieszanki, pokręć śrubą od regulacji przy tym gaźniku w jedną bądź drugą stronę (co pół obrotu) i sobie codziennie sprawdzaj czy pomaga, czy wręcz przeciwnie. Przy zbyt bogatej mieszance zobaczysz dodatkowo okopcone świece.
GS-F N600 (105000km) --> italian whore (16000 + 14000km++)
It's Good to be Bad :devil:
Alexandra
Moderator
Moderator
Posty: 978
Rejestracja: pt, 28 cze 2013, 07:20
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Czerwieńsk
Kontakt:

Re: Suzuki Bandit 600s Bak

Post autor: Alexandra »

Jak robię serwis to Świece wymieniam bo niestety ale nie mamy super paliwa w Polsce raz na 2 lata lub co 15 tyś :)
KiedySiadamNaWSK,
TotalnyCzujeLuz,PaleSilnik,DajeKopa,ZaMnąTylkoKurz…


Kom. 662101027 Suzuki K1300 S
Lokmen78

Re: Suzuki Bandit 600s Bak

Post autor: Lokmen78 »

Jeszcze raz dzięki za rady i pomoc,temat zakończony Suzi zdrowa i wszystko już bangla
Lokmen78

Re: Suzuki Bandit 600s Bak

Post autor: Lokmen78 »

znowu się powaliło,zalało gaxniki,przyczyną jest zepsuty kranik kapie z niego mimo że motocykl nie jest na chodzie.
http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-kran ... 65014.html
znalazłem takie cuś ale piszę że do 1200 powiedzcie czy do 600 będzie też pasić bo wizualnie niby takie samo.
luzik
Plecak BSB
Plecak BSB
Posty: 2354
Rejestracja: pn, 20 sie 2007, 14:46
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Suzuki Bandit 600s Bak

Post autor: luzik »

http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no= ... bid=109976

zobacz czy Twój model jest na liście pasujących motocykli
GS-F N600 (105000km) --> italian whore (16000 + 14000km++)
It's Good to be Bad :devil:
ODPOWIEDZ