jak sie reguluje luzy zaworowe?pilneeeeee

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Maniek600

jak sie reguluje luzy zaworowe?pilneeeeee

Post autor: Maniek600 »

jak sie reguluje te luzy w gsx600f 94r,,,,czy to są te 4 śruby na imbusy na zewnatrz po bokach silnika?? to by oznaczalo ze 1 śruba odpowiedzialna jest za 4 luzy, bo na tej srubie znajdyja sie 4 dźwignie które wywoluja nacisk na te 4 zawory!?!
napiszcie czy to są te śruby, czy jakies inne
i jesli ktos wie to jaki ma byc luz na ssących i wydechowych w/w moto.
Abe

Post autor: Abe »

:shock: eeee.... radze isc do mechanika, bo to nie są te sruby po bokach silnika. Zapłacisz, ale nie rozwalisz zaworów...
Maniek600

Post autor: Maniek600 »

a napisze mi ktos które to są srubki do regulacji,,,,bo wszedzie gdzie czytam wychodzi ze na tych krzywkach co przychodza na zawory, znajdują sie srubki kontrujace, przez co cała ta operacja stała by sie łatwiejsza,,,,,ale niestety w gsx600f z 94r nie ma zadnych srubek na krzywkach, wiec zbytnio nie wiem czym sie reguluje te luzy,,,,,,,,,,,,wiec jesli masz o tym pojecie to napisz mi PROSZE,,,bo juz nie chce mi sie ciagle na ten sam temat pisac
KrzYsiO
The Real One
The Real One
Posty: 376
Rejestracja: pn, 26 gru 2005, 15:11
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: KrzYsiO »

witaj.
temat ten jest dokladnie opisany w zeszlym numerze swiata motocykli a moja rada (nie obraz sie) jak nie potrafisz okreslic czy masz regulacje na dzwigienkach czy plytkach to raczej nie rob tego sam.
a tak po krotce to przy regulacji na dzwigienkach luz ustawia sie sruba na kazdym zaworze a w przypadku plytek trzeba dokonac pomiarow luzu i jesli jast konieczna korekta zdejmuje sie walki rozrzadu i dobiera odpowiednie grubosci plytek.jak sie cos zle zrobi mozna nawet pokrzywic zawory przy ponownym montazu walkow a wtedy koszty sa niesamowite.
pozdro
CB400F ,CB1 ,XV500 ,CB750C ,GSF1200S ,X11 ,VT1100 ,x11,R1100s,V-raptor-serce suzuki
http://www.bikepics.com/members/krzysiofm/
Rade

luzy zaworowe

Post autor: Rade »

Witam nie wiem czy dobrze kojarzę, ale jak jest tam taki sam silnik jak w gs 500 (tylko masz 600) to luzy zaworowe są regulowane na "blaszkach" i tego raczej sobie nie zrobisz, bo to troszkę więcej zabawy niż z luzami na "śrubkach" w każdym razie tak czy siak regulacja jest pod pokrywą zaworów i nie szukaj żadnych śrub na zewnątrz silnika
cziton
BS Brother
BS Brother
Posty: 620
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 14:36
Województwo: -
Lokalizacja: Straszyn SUZUKI Squad

Post autor: cziton »

Co do tych srob (czterech) przy rogach silnika sa to sroby na kanalach olejowych i maja tyle wspolnego z zaworami co nic :)

Pozdrawiam.
Kiedy siędzę na maszynie totalny czuję luz
Włączam silnik, daję kopa, za mną tylko kurz.
tel. 608416704 Spik,GG 2677557
GSX 600F - sprzedana
SV 1000S K3/K4 - sprzedana
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6432
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Post autor: KROPEK »

Witaj
Być może masz wersję silnika, w której regulacja zaworów odbywa się poprzez wymianę płytek regulacyjnych, a nie poprzez śruby regulacyjne, a wtedy na 100 % jedź do mechanika, ustawi i masz ze 2 sezony spokój.
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Bachmiński

Post autor: Bachmiński »

Witam nie wiem czy dobrze kojarzę, ale jak jest tam taki sam silnik jak w gs 500 (tylko masz 600)
przestań chłopie wstydu oszczędz :lol: bez obrazy :D
"blaszkach" i tego raczej sobie nie zrobisz, bo to troszkę więcej zabawy niż z luzami na "śrubkach"
O ile to ja sie nie myle to silnik ten sam co w B6 , czyli regulacja na śrubkach 99% , prosta operacja jak zasięgniesz fachowej wiedzy , przejzyj net , kto szuka nie błądzi :D
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6432
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Post autor: KROPEK »

Niestety silnik nie do końca jest ten sam, został zaadaptowany do Bandyty z GSX Fa zmniejszono mu moc i zmianie uległ właśnie rozrząd !!
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
lukaszny

Post autor: lukaszny »

GSX600F z 1994 roku ma regulacje zaworow na plytkach.
Regulacje srubami wprowadzono dopiero po 1997 roku - czyli Jajka i ostatnie sztuki w starej budzie.
Maniek600

Post autor: Maniek600 »

to kijówka z tymi plytkami, sam nic nie zrobie, jakby byly srubki to jeszcze bym sie pobawil.....no trudno, trzeba oddac sprzet w rece profesjonalistow:(
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Post autor: figer »

Oddaj do jakiegos dobrego i uczciwego mechaniora bo:
Jedna plytka kosztuje 22 zl (przynajmniej tyle kosztuje do SV)
Jezeli bedzie to serwis typu ASO, to kazda plytke nie trzymajaca wymiaru lub na granicy wymienia Ci na nowa. Jezeli oddasz do uczciwego mechanika to czesc plytek mozna pozamieniac ze soba, bo luzy na IN i na EX sa rozne, a luzy tez robia sie rozne i za ciasna z EX mozna przezucic do IN, a kazda za luzna z IN mozna dac do EX. Poza tym, moze ci przeszlifowac na magnesowce za ciasne i koszt takiej operacji to 10 zl.
Tak wiec czasem serwis taka regulacje moze zrobic 16x22 zl + robocizna, a mechanik uczciwy zrobi np 5x22 + 3x10 + robocizna, a reszta podmianka miejscami.
Pozdrawiam
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ