GSF Bandit - lakier

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Gutek MM

GSF Bandit - lakier

Post autor: Gutek MM »

witam.

Muszę naprawić przetarcie owiewki w Bandicie. Kolor motocykla czarny - kod farby 33J a nazwa "pearl novelty black". Czy takową farbę można nabyć w Polsce, nie chciałbym dobierać farby wzrokowo, wolę kupić taką jak jest zadeklarowana do mojego motoru i być pewnym że będzie wsio ok.

Proszę o pomoc !!

Pozdrawiam.
Blacko

Post autor: Blacko »

A duże to przetarcie? Jeśli nie to można dać zwykłą czerń i nic nie powinno być widać...
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Akurat czarny i biały to dwa kolory, których dobór wzrokowy jest najtrudniejszy ale daje najlepszy efekt. Zaprawkowe pomalowanie oryginałem raczej na pewno da róznicę i przebarwienie. Pamiętaj, że Twój lakier chociażby nie wiem jak pielęgnowany stracił "głębię" na skutek oddziaływanie warunków atmosferycznych. Chyba, że moto ma rok lub dwa. Wtedy możesz próbować. Pozdrawiam.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Piniu
Śmigający inaczej...
Posty: 777
Rejestracja: pn, 1 sty 2007, 21:37
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Lakier do BANDITA...

Post autor: Piniu »

Muszę naprawić przetarcie owiewki w Bandicie. Kolor motocykla czarny - kod farby 33J a nazwa "pearl novelty black".



Czołem.
Jeśli ci się bardzo nie śpieszy to w przyszłym tyg (pon/wtorek) jadę z częścia z mojej sv aby dobrać kolor lakieru który potem ładowany jest w spray(w Poznaniu). Jeśli będzie ok to bywam co jakieś 2-tyg w Żarach, podasz mi jakąś część z bandziora i po kolejnych 2-tyg masz lakier.
Piotr
pirrania

Post autor: pirrania »

Cześć. W serwisie słyszałem, że do Polski nie sprowadza się lakierów fabrycznych, bo wszystkie częsci przychodzą juz pomalowane. Jeśli to prawda to szansa na oryginalny lakier jest żadna :(
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2201
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 5
Otrzymane Polubienia: 21
Kontakt:

Post autor: harpoon »

Potwierdzam. Mam informacje od znajomego z Suzi Moto z BB, że nawet nie są w stanie podać nr lakieru a jedynie "kod lakierowania". Co do części to podobno rzeczywiście zamawiają pod nr ramy i przychodzą gotowe. Ale mam znajomego, który podobno jest w stanie załatwić oryginalny lakier z Niemiec.......(nie sprawdzałem).Sam się zastanawiam co zrobić ze swoim VZ (kilka delikatnych wgniotek i odprysków lakieru na zbiorniku)-kombinować coś w oryginalnym malowaniu czy zmienić mu barwy.....
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
Gutek MM

...

Post autor: Gutek MM »

witam.

Ja załatwiłem sprawę następująco:

w serwisie po nr ramy podami no kod lakieru, w moim przypadku 33J.

w necie znalałem info na temat lakierów do Bandita, że 33J to "PEARL NOVELTY BLACK" - perłowo czarny

lakiernik na podtstawie kodu i nazwy znalazł lakier (ale w Polsce), zrobił kilka próbek i porównując z oryginałem sprawdził zgodność lakieu.

Za kilka dni będzie malowanie więc poinformuję o wyniku i zamieszczę fotki.


Suzuki sprowadza gotowe elementy, już pomalowane, nie bawią sie w malowanie w Polsce.

Pozdrawiam
Bor

Post autor: Bor »

Lakierowałem owiewkę w 1200s, bo oblałem ją płynem do sprzęgła i lakier zaczął schodzić. Zleciłem to w serwisie dobrali Liberty MOtors i stwierdzam, iż lakier dobrali idealnie. Muszę teraz dokupić tylko naklejki.
sung
The Real One
The Real One
Posty: 254
Rejestracja: pn, 4 gru 2006, 22:28
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Arnstein

Post autor: sung »

Witaj. Dorabiałem do mojego vs 800 też "PEARL NOVELTY BLACK" .
Lakier dorobili mo idealnie.Nestety bardzo trudno jest go połozyc ze sprayu. Jak psikniesz za szybko 2 warstwe to się utopią te wszystkie perłowe drobinki i nie będzie efektu. Ale warto sie pomęczyć.
W Poznaniu na( ul. Niestachowskiej ) dorobia ten lakier z dnia na dzien,a jak byś się uparł to dorobią go prawie na poczekaniu :))
A2 RH+
leonstar

Post autor: leonstar »

co by nie zakładać podobnego tematu.

Chodzi o niebieski kolor w banditach 600, czy sa różne ( ciemne i jasne) czy tylko na foto tak to wygląda?
Chodzi o roczniki powyzej 2001
Macias
BS Brother
BS Brother
Posty: 2031
Rejestracja: śr, 8 mar 2006, 21:12
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Straszyn SUZUKI Squad

Post autor: Macias »

wystarczy oddac kawalek lub tez caly element z kolorem jakiego sie poszukuje i w sklepach dobieraja elegancko !!
kolega Cziton ma juz w tym duze doswiadczenie :)
Kiedy siedze na maszynie, totalny czuje luz...

MZ ETZ 251
Bandit 600N '98-sprzedany
SV 1000S '03 + Yoshi TriOwal-sprzedany
Hayabusa K8 + TwoBrothers-sprzedany
Hayabusa K9-sprzedany
kom: 505-173-368.
ODPOWIEDZ