Orange County Choppers

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
Zablokowany
draq

Orange County Choppers

Post autor: draq »

Co myślicie o nich ? Dla nie wtajemniczonych http://www.orangecountychoopers.com

Zobaczcie ich dzieła.
Gutek MM

...

Post autor: Gutek MM »

witam.

Czasami ogladam ich program, ale raczej osobiscie wolę oglądać, róznież na Discovery, zawody - rywalizajcę w budowaniu motocykli (od poniedziałku do piatku o 23). Orange Country Choppers składają, moim skromnym zdaniem, motocykle, jak z klocków lego, no moze trochę wkładają w to swojej inwencji twórczej ale... dla mnie jest to raczej montaż aniżeli budowa - oczywiscie jest to wyłącznie moje zdanie.

Pozdrawiam
JarekNF

Post autor: JarekNF »

A ja bym sobie chętnie kupił (oczywiście jak sie dorobie) taki motorek od nich do lanserki :D . Bo i tak moją miłością pozostaną na zawsze Super Sporty :twisted:
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2188
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 5
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Post autor: harpoon »

Maszynki robia calkiem ciekawe, ale sam program mocno komercyjny i jakis taki typowo amerykanski mi sie zdaje byc :roll:
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
Blacko

Post autor: Blacko »

Program to w sumie reality show z motocyklami w roli głownej ;) A same chopperki różnie, moimi ulubieńcami są Black Widow i Liberty Bike 8) Ten z I-robot też jest niezły, choć trochę daje po oczach ;)
Grzechu

Post autor: Grzechu »

Czasem mam wrażenie, że to nie motocykle są w roli głównej ale rodzinka Teutul a właściwie to kłótnie ojca z synami...co nie zmienia faktu że kilka maszyn się im nieźle udało
PIKUŚ

occ

Post autor: PIKUŚ »

niewiem czy wiecie ale to jest program typowo komercyjny miałem okazje odwiedzic ich sklep i warsztat generalnie ich działalnością główną nie są wcale motocykle, tylko produkcja metalowych płotów , bram i różnych konstrukcji stalowych gdyby nie ten program generalnie ich nazwisko kojarzyło by się z płotami Teutul i synowie . Faktem jest że niektóre moto są bardzo ładne ale jest to praca bardzo wielu ludzi między innymi mechaników, lakierników, blacharzy, spawaczy i projektantów.
Rostwór
BS Brother
BS Brother
Posty: 2428
Rejestracja: sob, 26 lut 2005, 16:07
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dubaj

Post autor: Rostwór »

a ja mam ich koszulkę;P OCC :)
ETZ 251
VX800
VX800'
TL 1000 S --> TL 1000 S Liter w dwóch kuflach
TygrysSport
Obrazek

rostwor@wp.pl
6 0 8 4 5 6 0 0 8
draq

Re: ...

Post autor: draq »

Gutek MM pisze:witam.

Czasami ogladam ich program, ale raczej osobiscie wolę oglądać, róznież na Discovery, zawody - rywalizajcę w budowaniu motocykli (od poniedziałku do piatku o 23). Orange Country Choppers składają, moim skromnym zdaniem, motocykle, jak z klocków lego, no moze trochę wkładają w to swojej inwencji twórczej ale... dla mnie jest to raczej montaż aniżeli budowa - oczywiscie jest to wyłącznie moje zdanie.

Pozdrawiam
Masz rację oni tylko skłądają wszytko mają gotowe : rama, silnik i reszte czasami zrobią sami bak, błotniki lub kierownice.

Wasze posty otworzyły mi troche oczy, ponieważ starałem się wierzyć ze to niekomercyjny program, oglądałem kulisy i ich początki, szkoda że większość to komercha :/ i to jeszcze z takimi maszynami
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Gutek MM pisze:Orange Country Choppers składają, moim skromnym zdaniem, motocykle, jak z klocków lego, no moze trochę wkładają w to swojej inwencji twórczej ale... dla mnie jest to raczej montaż aniżeli budowa - oczywiscie jest to wyłącznie moje zdanie
PIKUŚ pisze:generalnie ich działalnością główną nie są wcale motocykle, tylko produkcja metalowych płotów , bram i różnych konstrukcji stalowych gdyby nie ten program generalnie ich nazwisko kojarzyło by się z płotami Teutul i synowie
draq pisze:Masz rację oni tylko skłądają wszytko mają gotowe : rama, silnik i reszte czasami zrobią sami bak, błotniki lub kierownice.
Nie krytykujcie bez większych powodów ich pracy.
Pokażcie mi innego ślusarza od płotów, który zajmuje sie czymś podobnym i to z takim efektem. Co z tego, że "składają" swoje maszyny ??
Przecież Harus wypuszcza na rynek choppery w "kitach" coby każdy zapalony customowiec mógł sobie zbudować własne cacko.
Jakbyście mieli okazję dostać "na blat" te wszystkie podzespoły z OCC i do tego dorobić wg wlasnego pomysłu bak, blotniki i kierę i jeszcze wygladałoby to na końcu jak u Tetul'ów to wtedy nie nazwalibyscie tego komerchą.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
RaaF
BS Brother
BS Brother
Posty: 324
Rejestracja: śr, 31 maja 2006, 09:00
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Choceń

Post autor: RaaF »

Bardzo lubię oglądać zarówno program o OCC jak rywalizację budowniczych motocykli, maszyny i pomysły podobają mi się mimo iż nie jestem "entuzjastą" (w nawiązaniu do reklamy piwa) chopper'ów.
Jedna rzecz mnie przeraża szczególnie w zawodach, a mianowicie często do budowy używane są własne patenty układów mających wpływ na bezpieczeństwo szczególnie hamulce. W programie tak to pokazano że projektant bez żadnych obliczeń czy badań instaluje maleńką tarcze hamulcową na osi zębatki zdawczej bo tak "linia jest czysta", zazwyczaj brak hamulca przedniego i daleko idące modernizacje ramy ot lekka ręką z jedynym wyznacznikiem - wygląd. Mimo to motocykle w "dziewiczym rejsie" przejeżdżają ok. 1000 km bez większych problemów.
No ale to USA, jeżdżą w koszulkach bez kasków na mocnych maszynach i nie przejmują się badaniami technicznymi, atestami, homologacjami czy rejestracją.
Swoją droga jak długa i uciążliwa (z definicji taka powinna być kara) byłaby droga do rejestracji kupionego w USA takiego pojazdu w naszym kraju?
BURGMAN AN650AZ L5 (YKV), GSX-S1000 M4 (YSF)
trenner

Post autor: trenner »

To co oglądamy w tv to są ich specjalne konstrukcje-robią to na różne cele,nagrywają o tym program i dzięki temu zna ich cały świat,a kase robią na swoich bardziej szablonowych motocyklach,których jest całkiem sporo w salonach w usa
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

No i właśnie o tym pisałem również tutaj:
http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/ ... php?t=5529
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Zablokowany