GSF 600 filtr paliwa

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

MarekD

GSF 600 filtr paliwa

Post autor: MarekD »

Dzis wymienilem filtr powietrza w moim b6n z 98 i przy okazji chcialem filtr paliwa wymienic... sciagnolem zbiornik i szukalem... od kranika ida 2 wezyki do silnika ;) ogolnie mowiac. Czy moze ktos wie gdzie mam szukac tego filtru... pozatym na kraniku mam tylko 2 przelaczenia on i res , a jak czytalem powinny byc 3 ;)
DOMEL

Post autor: DOMEL »

Witam nie przejmuj się, ja w sradzie 98r tez znalezc nie moge :D i nie wiem czy mam czy nie.
tomaszrtl
Naciagacz Łańcucha
Posty: 241
Rejestracja: pn, 8 sty 2007, 23:08
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: tomaszrtl »

Witka.
W Twoim Bandziorze powinien być chyba w zbiorniku, a dokładnie jest częścią kranika- tak zrozumiałem z Manuala Haynes'a.
Żeby się do niego dobrać trzeba rzecz jasna zdjąć zbiornik, a następnie zdemontować kranik.
Mam nadzieję, że nic nie pochrzaniłem.
DRZ400sm
luigi_m
Śmigający po niebiańskich trasach
Posty: 105
Rejestracja: sob, 21 paź 2006, 20:03
Województwo: -
Lokalizacja: ...już nie Toruń, ale blisko...
Kontakt:

Post autor: luigi_m »

W moim również nie było. Rzeczywiście, jak wykręcisz kranik są tam metalowe siatki, jednak mają tak duże oczka, że filtrują raczej sporej wielkości zabrudzenia tylko. Można niby wyjąć i przeczyścić, ale chyba nie ma większego sensu. Siatki ustawione są pionowo, tak więc zabrudzenia i tak raczej są spłukiwane przez benzyne na dno baku. Za to ja filterek założyłem sam .... filozofia to żadna, kupić jakis standardowy, nieduży w sklepie z częściami samochodowymi, przeciąć wężyk i wstawić filtr :wink:
Jak to ktoś kiedyś mi powiedział ... "dziwkowaty" Bandit 600N
Gutek MM

dokładnie..

Post autor: Gutek MM »

ja w swoim bandicie z 98' nie miałem filtra paliwa, jedynie ten w baku, w nowszym, aktualnie mam 2003 jest założony mały filterek pomiedzy kranikiem a gaźnikami. Nie wiem czy poprzedni właściciel niemiaszek sam go montował czy już był, ale myślę że żadna filozofia kupić jakiś i założyć.

Pozdrawiam
voti
BS Brother
BS Brother
Posty: 1147
Rejestracja: pt, 20 sty 2006, 14:23
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: voti »

w moim 96 filtr jest w baku znaczy się 2 jeden od ON drugi od RES, mają różną wysokość, po wyciągnięciu kranika przeczyściłem ze śmieci i jazda :)
Czerwony potwór
ADIS

Post autor: ADIS »

Fabrycznie takowego nie ma na pewno. Ja równiez zalozylem dodatkowy. Te fitry w baku filtrują przede wszystkim "większe śmieci". Z zalozeniem nie ma wiekszego problemu. Jedna rada - zdecydowanie spuść paliwo z baku....będzie o wiele łatwiej :)
Pozdr
ODPOWIEDZ