GS 500 łańcuch napędowy Iris?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

karus

GS 500 łańcuch napędowy Iris?

Post autor: karus »

Witam musze zakupić nowy zestaw napędowy,
wiąze sie z tym pytanie czy łancuchy firmy Iris sa czegoś warte czy omijać sie szerokim łukiem??
jeździ ktoś na Irisie ??
Macias
BS Brother
BS Brother
Posty: 2031
Rejestracja: śr, 8 mar 2006, 21:12
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Straszyn SUZUKI Squad

Post autor: Macias »

witam,
jezdzilem kiedys z takim lancuchem ale na innej marce o poj. 125 !! lancuch sprawowal sie super ale nie wiem jak bedzie przy wiekszej mocy !!
osobiscie polecam firme DIDa
Kiedy siedze na maszynie, totalny czuje luz...

MZ ETZ 251
Bandit 600N '98-sprzedany
SV 1000S '03 + Yoshi TriOwal-sprzedany
Hayabusa K8 + TwoBrothers-sprzedany
Hayabusa K9-sprzedany
kom: 505-173-368.
Gutek MM

...

Post autor: Gutek MM »

kilka tygodni temu kupiłem bandita z niemiec (2003 r.) i zauważyłem, że właśnie jest tam założony łańcuch IRIS. Trudno mi powiedzieć jak się będzie sprawował, narazie po zrobieniu ok 200 km jest git, nie mam zastrzeżeń. Nie wiem czy to jest oryginalny, jeszcze od nowości (motor ma nakręcone ok 20 tys), a w rachunkach z serwisu które dostałem od niemiaszka nigdzie nie widzę żeby wymieniał.

Pozdrawiam
kar
The Real One
The Real One
Posty: 157
Rejestracja: sob, 29 lip 2006, 22:22
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kar »

Ja z takim kupiłem bandita.
Niestety rozciąga sie nierownomiernie. Mam teraz problem z naciągnieciem. Kup dida lub RK .
bandit 600N
Kynias
BS Brother
BS Brother
Posty: 674
Rejestracja: czw, 29 wrz 2005, 13:54
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kynias »

kar pisze: Niestety rozciąga sie nierownomiernie. Mam teraz problem z naciągnieciem. .
to go juz nienaciagaj (bo moze Cie spotkac cos niemilego...) - przypro mi czeka Cie wymiana (przerabiałem to w swoim B6)

Osobiscie polecam DID...
Pozdro
Kynias

........ -> GSX-R 600 K8 -> R6 -> GSF 1250A -> GSX 1300R Hayabusa -> ...

W zakręt można wejść z każdą prędkością - gorzej z wyjściem z niego…

Tel. 500273677
fredi

Post autor: fredi »

Nie polecam IRIS-a Mam go w swoim GS-ie i wyciąga się nierównomiernie. Przejechałem raptem 10 tys km a łańcuch już na wykończeniu. lepiej dorzucić parę złotych więcej i kupić coś lepszego DID RK albo DC.
ODPOWIEDZ