GSF 600 - drżenie kierownicy

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

dyzio

GSF 600 - drżenie kierownicy

Post autor: dyzio »

witam

mam taki (myślę że mały) problem

mam dziwny objaw drżenia kierownicy kiedy ją puszczam nawet jak jadę pomału

co może być tego przyczyną

jeżdżąc normalnie nie ma problemu bo kilometrów przybywa i nic mi nie przeszkadza, ale był u mnie potencjalny kupiec i miał obiekcje (może chce jeździć bez trzymania kierownicy) nie wiem

pomóżcie bo marzy mi się inny motorek, a nie oddam komuś czegoś co może być niebezpieczne

pozdrawiam
KrzYsiO
The Real One
The Real One
Posty: 376
Rejestracja: pn, 26 gru 2005, 15:11
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: KrzYsiO »

przyczyna moze byc w oponie (miedzy innymi) ,zaczalbym szukac od niej.

pozdro
CB400F ,CB1 ,XV500 ,CB750C ,GSF1200S ,X11 ,VT1100 ,x11,R1100s,V-raptor-serce suzuki
http://www.bikepics.com/members/krzysiofm/
dyzio

Post autor: dyzio »

witam

też tak myślę, ale na wcześniejszej też tak było , fakt że obie nie były nowe

pewnie i tak skończy się na kupnie nowej nowej

czekam na kolejne sugestie

a jakieś łożyska główki albo coś w tym stylu może mieć na to wpływ??
Kacal

Post autor: Kacal »

No a ile ty z tym jezdzisz nigdy nie kusilo cie zeby pojechac do jakiegos warsztatu i to sprawdzic .Ja kupilem gsx600f od typa ktory mowil ze wszystko ok i po pierwszych jazdach tez nie bylo naj gorzej ,dziwilo mnie tylko ze kiera byla mocno skrecona na polkach po 2000 tysiach mialem tez taki problem . pojechalem do Pawla boruty"zajebisty mechanik" rozkrecil i wyszedl klops polka skrzywiona i lagi kupilem nowe i problem znikl i wszystko ok . moim zdaniem opona moze tez miec jakis wplyw ale watpie .pozdro 600 :D :D :D :D
dyzio

Post autor: dyzio »

u mnie jest wszystko ok jak jeżdżę, nie ma najmniejszego problemu nawet czasem jak się kierownicę puści to też jest ok i jedzie jak po sznurku
ale częściej zdarza się że wpada w drżenie

jutro sprawdzę te śruby przy główce ramy jeśli mam klucz to spróbuję je poluzować albo dokręcić i zobaczę co będzie

P.S.

chętny na motor dał znać że sobie to zrobi bo rozmawiał z mechanikiem więc to chyba nic poważnego :)
pirat!

Post autor: pirat! »

oponap ewnie, ja tak mam teraz. opona mi lekko bije :/
Kacal

Post autor: Kacal »

:D moze kupiec chcial zbic cene a wiedzial ze nic powaznego i jeszcze jedno nie oszczedzaj na oponach prosze na tym sie nie oszczedza
Bolo
BS Brother
BS Brother
Posty: 1376
Rejestracja: czw, 26 sty 2006, 20:47
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Krapkowice

Post autor: Bolo »

witaj ja bym obstawiał oponę wystarczy jakiś mały cycek z boku lub nawet mało powietrza i może drżeć. Może być tak że jest źle wyważona albo wcale i to też możę być przyczyna. .Pozdro
gg 2883934
Bandit 650s+Leo Vince SBK Evolution II sprzedany, CZARNA PADLINA :)sprzedana ciekawe co teraz ...
BMX, Over the Top, Merida Crossway 100 D...:) Pozdrawiam
Kudlaty

Post autor: Kudlaty »

Witam . Miałem podobny problem w GSXR ale po wymianie opony przeszło a więc stawiam na oponkę
pirat!

Post autor: pirat! »

ja zmieniam na dnaich oponke (tylko zamowic musze) + wywazanie wiec dam znac czy i umnie minelo :)
meyer2
Lajtowy Motonita
Posty: 724
Rejestracja: czw, 8 wrz 2005, 22:05
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Biedrusko

Post autor: meyer2 »

powodów może być milion sto tysięcy, btw. tego drżenia... jak kupowałem moto to włąśnie tak było (wiedziałem bo śmignąłem jazdę próbną). Rama widać, że prosta, lagi też, półki OK. Postanowiłem zaryzykować i opłacało się :) Problemem był źle zalany olej w lagach (w jednym mniej). Tak czy siak musiałbym wymienić olej więc co tam, przy okazji zmieniłem uszczelniacze, łoźyska w kole, wyczyściłem i od nowa solidnie nasmarowałem smarem łożyskowym i teraz kiere mogę spokojnie puścić bez obawy, że zaraz przytulę matkę ziemię :D
SV 1000 S '04 *** FZS600 '03 *** SV 1000 S '03 *** GSX-F 600 '98 *** GS 500 E Five Stars '97 *** J... jednoślad TS 350 '89
tel. 602-810-996

http://www.bikepics.com/members/meyer2/
pirat!

Post autor: pirat! »

PROBLEM Z GŁOWY.

zmiana opony z przodu (stara lekko biła) i wywazenie rozwiazalo problem.
nic nie drzy, w shimme nie wpada
dyzio

Post autor: dyzio »

witam

mieliście rację (na szczescie)

zmieniłem oponkę i wszystko ok, a już się bałem że to może być coś poważniejszego

pozdrawiam wszystkich i dzięki za odzew
Brutus

Post autor: Brutus »

Jesli bila oponka to dla pewnosci sprawdz lozysko glowki, moglo sie poluzowac. A i kontrola stanu lag, olej, zimery, nie zaszkodzi, bo Ci sie moze nowa oponka "skwadratowic"...a szkoda by byla.
Pozdro!
prymek

Post autor: prymek »

Witam!
Ja tez mam podobny problem po dluzszej jezdzie czuje mrowienie w dloniach (mysle ze wlasnie od drgan), bede wlasnie wymienial oponke z tylu wiec chyba dam tez jeszcze raz do wywazenia przod. Z tym ze przednia opona (mimo ze byla zalozona nowka) mi sie "ząbkuje"-zastanawiam sie co moze byc przyczyna - zawieszenie? (moze juz czas na wymiane oleju w lagach-30000km juz styknelo?)
pzdr
prymek
ODPOWIEDZ