GSX 1300 R - Pomoc przy kupnie

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
MłodyWilk

GSX 1300 R - Pomoc przy kupnie

Post autor: MłodyWilk »

Panowie pomocy!!!
Ogladałem dziś Hayabuse z 99r. Najechane 27 tyś. km. Akurat w tym motocyklu jestem pewien tego przebiegu. W porównaniu z wcześniej 2 oglądanymi i testowanymi motocykl jest we nienagannym stanie. Ale niepokoi mnie jedna rzecz... Motocykl stał rok nieodpalany, był cały zakurzony, łańcuch zardzewiały i wogóle...
Odpalił bez problemu, ciągnie naprawde super już od samego dołu, silniczek pracuje równo i zdecydowanie. Ale przy zimnym silniku zaraz po uruchomieniu zaczeło coś cykac rytmicznie. Cykanie to dochodzi z lewej strony( jak siedzi sie na motocyklu) tak jakby z nad tego czarnego dekla polewej stronie. Po przejechaniu sie i rozgrzaniu silnika cykanie to już na wolnych obrotach jest bardzo mało słyszalne, ale za to podczas jazdy przy odpuszczaniu gazu na biegu nasila się to w granicach od 5-2,5tyś obr. Motocykl chwile postał i znowu kolejna rundka... wydaje mi się, ze słychać to jeszcze mniej...
Wiem, ze te modele miały wadliwe napinacze łanuszka rozrządu, ale ponoc sychać to wtedy na zimnym silniku....
Nie są to rzadne niepokojące stuki ani nic takiego... jest to poprostu rytmiczne delikatne ale słuszalnenawet podczas jazdy cykanie. Miałem już kilka motocykli, ale w rzadnym tak sie nie działo...


Dzisiaj został wymieniony olej oraz filtr i dalej cyka... Sciągneliśmy bak i padło na któryś z wtrysków, ale później w czasie pracy odłączalismy kostkę od kazdego z wtrysku po kolei i niestety cykanie ani na chwilę nie umilkło Po dłuższym wsłuchaniu się najwyrazniej słychac to cykanie z dekla głowicy...
Ps. Teraz znowu cykanie jest bardziej słyszalne przy rozgrzanym silniku
Czyżby zawór
Ma przebiegu 27 tyś. km a na 24 tyś km miała być regulacja ale najprawdopodobniej jej nie było... Czytałem, ze akurat w Hayabusach tylko przewaznie sprawdza sie luzy a rzadko kiedy reguluje... Możliwe, żeby zawóry się rozregulowały
I drugie pytanie - czy właśnie tak objawiają się rozregulowane zawory
I trzecie pyatnie - jak już cyka to mogło się coś stać z zaworem albo głowicą

Pozdrwiam i dziękuje za wszelką pomoc
ODPOWIEDZ