Tylne koło "faluje" !?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
jack_ripper

Tylne koło "faluje" !?

Post autor: jack_ripper »

Dzisiaj w czasie jazdy zauważyłem że przy wchodzeniu w zakręt motocykl zachowuje się jakoś dziwnie,tzn w kiedy pochylam moto w zakręcie czuje jak tylne koło uciekało troche na zewnątrz zakrętu (jakbym wjechał na za przeproszeniem na g...) a wtrakcie ostrego startu czy przyspieszania czuje jak tylne koło wężykuje.Pomyslałem że może to być luz na wachaczu ale nie wiem jak to sprawdzić.Cisnienie w oponie jest OK.
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4269
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Tylne koło "faluje" !?

Post autor: Emil »

moze byc jeszcze zwalona opona albo zle ustawienie zawieszenia, ew. krzywo przykrecone kolo
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Kacal

Re: Tylne koło "faluje" !?

Post autor: Kacal »

"Motocykl"predostatnio był tam test opon turystycznych,i pare opon co ciekawe miały tendencje do falowania a najbardziej intensywne były podczas jazdy z plecaczkiem opona np. Dunlop Sportmax juz takie falowania nastapiły po 8000 tysiach.Chyba zadna inna czesc nie powinna miec cos wspolnego z takimi odczuciami .Pozdrawiam KACAL :mrgreen:
jack_ripper

Re: Tylne koło "faluje" !?

Post autor: jack_ripper »

A czy może to powodować ustawienie napięcia spręzyny zawieszenia (odkręciłem troszke bo bardzo trzęsło na naszych pieknych drogach) lub amortyzator ?
Zygzak
Śmigający inaczej...
Posty: 397
Rejestracja: pt, 8 gru 2006, 10:30
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tylne koło "faluje" !?

Post autor: Zygzak »

Oczywiście, że tak. Każdy element zawieszenia może być tego powodem. Jeśli nie występowało to wcześniej tzn. do Twojej ingerencji, to tu przyczyny bym szukał i próbował to naprawić. Z doswiadczenia wiem, że nie ma co "przekombinowywać". Wróć poprostu do ustawień poprzednich, sprawdź czy jest ok. i jeszcze raz spróbuj dostosować moto do swoich potrzeb. W zawieszeniu akurat, niemalże niezauważalne różnice ustawień bywają bardzo dokuczliwe w czasie jazdy.

Pozdrawiam. Zygzak~~
Remi
BS Brother
BS Brother
Posty: 949
Rejestracja: pt, 19 maja 2006, 00:12
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: Tylne koło "faluje" !?

Post autor: Remi »

A jakie masz to odpowiednie ciśnienie?
mobile: +48 888 587 587
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4269
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Tylne koło "faluje" !?

Post autor: Emil »

jack_ripper pisze:A czy może to powodować ustawienie napięcia spręzyny zawieszenia (odkręciłem troszke bo bardzo trzęsło na naszych pieknych drogach) lub amortyzator ?
zmiana napiecia wstepnego to najmocniejsza regulacja, drobne poprawki wprowadzaj ustawieniami odbicie/dobicie

jesli w zlozeniu tyl Ci delkiatnie odjezdza, jakby drobne powerslide'y to zwykle znaczy zbyt twardy przod wgledem zbyt miekkiego tylu
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Zygzak
Śmigający inaczej...
Posty: 397
Rejestracja: pt, 8 gru 2006, 10:30
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tylne koło "faluje" !?

Post autor: Zygzak »

a jeszcze o jednym drobiazgu sobie dumam.... z hamulcami ok.? tarcza z tyłu? jesli to przy zakrętach, to może nie wiążesz tej przypadłości z naciskaniem hamulca tylnego? może właśnie tarcza sie o wymianę upomina?

Pozdrawiam. Zygzak~~
Blacko

Re: Tylne koło "faluje" !?

Post autor: Blacko »

Co prawda VX to nie supersport ale doswiadczylem kilka razy "wezykowania" przy wychodzeniu z ciasnego zakretu. W moim wypadku problem ustapil po podniesieniu/usztywnieniu tylnego zawieszenia.
jack_ripper

Re: Tylne koło "faluje" !?

Post autor: jack_ripper »

Mam 2,5 atm ale dobijałem na 2,7 i było to samo.To jest efekt jakby rama była "gumowa".pochylam moto w zakręcie a on sie "dogina". Trudno mi objaśnić ale to tak jakbym cos ciągnął za sobą.Jakiś taki "miętki" jest :wink: , i cczuje sie troche niepewnie. :!:
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Tylne koło "faluje" !?

Post autor: Lechul »

Witam
Kiedyś był taki temat
http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/ ... ilit=+rama
skojarzyłem bo Bartek pisał w nim o kłopotach z pękającymi ramami w RF 93-95.
Jest tam również link do stronki uzytkownika RF. Może coś uda ci sie znaleźć na Twoje kłopoty.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
ODPOWIEDZ