Kiedy wimieniać zębatke tylną ??

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Alucard

Kiedy wimieniać zębatke tylną ??

Post autor: Alucard »

Witam mam pytanie kiedy wymienic zebatke tylnią lub kiedy rozpoznać ze nadchodzi czas wymiany w Suzi gs500e bo właśnie sprzedaje moje Cacko i jakiś lajik twierdzi ze juz trzeba wymienić itd..... (bzdury) ...... tylnia zębatka nie wydaje jakiś głośnych dzwięków...ani niczego podobnego.. wiec jak to rozpoznać.. ?:| pozdr
shooya

Post autor: shooya »

Witam

Wiec na poczatek odrazu napisze ze nie jestem super znawca ani nie rozebralem 40 sprzetow na czesci ;)
Jestem czlowiekiem ktory smiga do Serwisu jak mu cos brzeczy i stuka, bo ja sie na tym nie znam a wiem ze sa ludzie ktorzy robia to
dokladniej i lepiej.
Ale wydaje mi sie ze jesli zebatka nie jest zjechana a latwo to poznac.
Podjedz z motocyklem do serwisu lub jakiegos warsztatu w ktorym maja pojecie co to motocykl i po sprawie.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt, 22 kwie 2005, 10:57 przez shooya, łącznie zmieniany 1 raz.
kukul

Post autor: kukul »

Dla mnie sprawa jest prosta i oczywista - wymieniać cały zespół napędowy (zębatki i łańcuch) wtedy nie będzie problemu czy zębatka jest zjechana czy nie i dlaczego nowy łańcuch szybciej się zużywa. Zyskujemy wtedy idealne wzajemne dopasowanie do siebie części.
ODPOWIEDZ