Nowe opony...

Dział dla Braci z województwa mazowieckiego. Możecie tutaj zamieszczać info tj. imprezki regionalne, adresy lokali i serwisów etc. w Waszym województwie.

Moderator: Shenson

ODPOWIEDZ
EvilD
Plecak BSB
Plecak BSB
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Nowe opony...

Post autor: EvilD »

Po 4.600km tylnia gumka skapitulowala i mimo ze moglbym ja jeszcze meczyc moze przez 500 czy 700km, to co to za jazda, jak caly czas trzeba uwazac, zeby za mocno nie odkrecic... Ogolnie wymienilem na Pirelki Diablo Corsa III, obie oponki. Zaplacilem jak cholera (sorki Emil, ze nie wzialem od Ciebie..., leniwy traci podwojnie), ale przynajmniej bede spokojny o Borsk i rozpoczecie. Co najwazniejsze jednak, tyl ma podniesiony profil, czyli mam 190/55. Juz widze, ze sie z nimi polubie na zakretach, bo choc plywaja przez ten profil nieco wiecej, to jednak styk jest bezbledny z asfaltem i faktycznie sportowe gumy to jest to! Ide polatac i naskrobie cos pozniej o roznicach. Ale jestem zajarany ;)
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4311
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 13

Re: Nowe opony...

Post autor: Emil »

teraz poszli po rozum do glowy i juz w wiekszosci daja /55, plaski profil to nieporozumienie :)
corsa 3 ma na srodku to samo co sprawdzona i lubiana w k3 diablo corsa a boki bardziej miekkie - to powinna Ci sie spodobac :)

mi co prawda jakos nie podeszla jak odebralem 600 z tymi oponkami, ale to moze byc kwestia przesiadki na nowe moto, przyzwyczajenia do jazdy na supercora pro (do dobrego sie czlowiek szybko przyzwyczaja :) ) oraz (moze przede wszystkim) te co mialem byly ostro przegrzane, wiec ciekawi mnie porownanie - jakos nie moze mi przejsc przez obwody ze ulepszenie super gumy (diablo corsa) moglo ja popsuc

nadal polecam sprobowanie jazdy na d209 albo supercorsa :angry_smile: inna bajka zupelnie, chociaz prawidlowa forma bedzie w tym momencie bardziej "inny bajk" :lol: :wink:

PS. 4.3.. naucz Ty sie w koncu plynnie odkrecac gaz - ja wiem ze p*cie jest przyjemne, ale lepiej zaczac krecic wczseniej i plynnie - tez masz kopniecie a do tego bezpieczniej, stabilniej, oponki zyja min 6-8tys a do tego jedziesz szybciej ;)
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
EvilD
Plecak BSB
Plecak BSB
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe opony...

Post autor: EvilD »

Hihi, co do odkrecania, to juz mi chyba tak zostanie. Za malo jezdze, za malo cwicze zeby wyrobic sobie inne nawyki i zazwyczaj jak wsiadam traktuje to jak "wyżywkę", wiec daje w palnik ile wlezie i przyspieszam ostro.

Co do opon, nakrecilem na nich okolo 160km dzisiaj juz i sa naprawde swietne! Bardzo dobrze skladaja sie w zakret, a w samym winklu sprzet idzie jak po sznurku. Od tej pory jestem oredownikiem opon 190/55 w litrach :) Dodatkowo sprawilem sobie mala niespodzianke, ale to juz w Borsku bedzie widac.
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
kolas
Strzelający z Rury
Posty: 986
Rejestracja: pt, 19 sie 2005, 19:42
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Re: Nowe opony...

Post autor: kolas »

mam nadzieje ze wymieniles mocowanie tablicy, a w zasadzie poprostu wywaliles seryjne :mrgreen:
Komarek,TransAlp,BANDIT 1200, GSX-R 1000, 1/2 Burgman 400
Albo GSX-R ... albo NIC!!!! <<< chwilowo nie działa ;)
KTM 990 Adventure
http://www.bikepics.com/members/kolasGSXR/
kom: 796-272-069

https://www.facebook.com/wPogoniZaNaszymiMarzeniami
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Re: Nowe opony...

Post autor: figer »

Pewnie cos w karbonie :D
ObrazekObrazek
PINIO
BS Brother
BS Brother
Posty: 376
Rejestracja: pt, 4 lis 2005, 19:02
Województwo: -
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Nowe opony...

Post autor: PINIO »

No pochwal się tymi niespodziankami....bo się wygadam..... :D :D :D
GSX 600 F jajo 98 ----->sprzedany, jest zastępcza Suza...
GWIZDEK

Re: Nowe opony...

Post autor: GWIZDEK »

ja obstawiam że zamontował akcesoryjny spadochron wspomagający hamowanie ..... taką małą kopułkę coby szybciej schodzić z prędkości naddźwiękowej ... hehhehehe .... oczywiście z pełną automatyką do składania zestawu .... wszystko w wersji mini chowane w zadupku :-)
Kari

Re: Nowe opony...

Post autor: Kari »

:D co jak co, ale musi mieć carbon exhaust :D
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Re: Nowe opony...

Post autor: figer »

Kari pisze::D co jak co, ale musi mieć carbon exhaust :D
To to juz jest zamontowane od nowosci.
Albo zmiana mocowania blachy, albo przedni blotnik w carbonie
ObrazekObrazek
EvilD
Plecak BSB
Plecak BSB
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe opony...

Post autor: EvilD »

Niestety, tym razem pomyslalem o sobie i zakupilem ubranie. Hahaha, ale ksywke chyba powinienem zmienic na "carbon"...

PS. Apropos opon, nawinalem juz troche na nie i na prostych wydaja sie twarde jak jakies turystyki. W winklach jednak pokazuja pazur. Ciagle sie przyzwyczajam....

PS2. Do zobaczenia na starowce...
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
ODPOWIEDZ