GSF 600 - drgania silnika

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

GrudiLee

Re: Drgania silnika w Bandit 600

Post autor: GrudiLee »

Zeet niech kolega sprawdzi wszystkie śruby mocujące silnik do ramy. Może się obluzowała jedna czy dwie.
Dodatkowo śruby silnika również do sprawdzenia.

Pozdr
voti
BS Brother
BS Brother
Posty: 1147
Rejestracja: pt, 20 sty 2006, 14:23
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Drgania silnika w Bandit 600

Post autor: voti »

Norma w tym zakresie ... mam tak samo od ok 5500 - 6000
Czerwony potwór
AdamOSA
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: pn, 13 cze 2005, 19:25
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: trójmiasto

Re: Drgania silnika w Bandit 600

Post autor: AdamOSA »

Dodatkowo przeleć śruby mocujące wydech i zobacz czy nie jest nigdzie luźny .

AdamOSA
Simson SR2,WSK,JUNAK,XS400(jeszcze nie wiedziałem że SUZI jest najlepsze),GSXR400 - wynalazek , małżeństwo , chwila nieuwagi żony - GSX1300R
No i jest wymarzony pierdopęd na tor !! ( w 2012 niestety zdrada :-) )
A do wiosny na DR-Z 400SM lub E
powell
BS Brother
BS Brother
Posty: 759
Rejestracja: czw, 14 cze 2007, 20:55
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Drgania silnika w Bandit 600

Post autor: powell »

W B12 drgania wzmagają się wyraźnie pomiędzy 4 a 5,5 tys. obr/min. Odczuwalne jest wtedy drżenie podnóżków, odzywają się czasem plastiki czachy. Poza tym zakresem drgania są mniejsze.
Być może częstotliwość rezonansowa w małym Bandicie jest inna i drgania pojawiają się w innym momencie.
Teoretycznie wymiana oleju (mała zmiana jego gęstości/ilości) mogła odrobinę wzmocnić drgania, które stały się bardziej wyczuwalne.
Szary Bandit 1200S K4 (nie ma to jak olejaki !)
>> Born to ride motorcycles <<
GG: 41812
qNTos

Re: GSF 600 - drgania silnika

Post autor: qNTos »

Potwierdzam że norma, u mnie tak było od zawsze dokładnie między 5500 a 6000 jak napisał Voti. Dodatkowo, jak rozebrałem owiewki i potem poskładałem (chyba nie podokręcałem) to w tym zakresie, drgania przenoszą się na owiewki które strasznie skrzeczą :P
piccciu
BS Brother
BS Brother
Posty: 604
Rejestracja: pt, 30 maja 2008, 15:47
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kościan

Re: GSF 600 - drgania silnika

Post autor: piccciu »

No więc Bracia to dla mnie zeet napisał ten post (wielkie dzięki mu za to, teraz już będę mógł sam pisać)
No więc drgania mocno się ograniczyły po dokręceniu wydechu (nie myślałem że to może być przyczyną) i jedna śruba silnika była trochę luźna.
Dzięki serdeczne za rady!!!!!!
Teraz rzeczywiście lekkie drgania w tym przedziale jeszcze występują ale nie jeżdże już jak na wibratorku!
SUZUKI GSF 600 S 97' ,... SUZUKI GSF 600 S K3',... Suzuki GSF 1250 SA K7,... ... ... ..Y MT-07 16'…,…ATAS 20’
721-23-55-33
ODPOWIEDZ