GSF 600 a lagi od GSX'a

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Kesey

GSF 600 a lagi od GSX'a

Post autor: Kesey »

Witam ponownie po dość długiej przerwie i zwracam się z dziwacznym nieco pytaniem kwestii mechaniczno filozoficznej :wink:
Jaki wpływ na geometrię motocykla i jego właściwości jezdne może mieć jazda z nieco krótszymi lagami (o 13mm)?
Niestety po 3 latach użytkowania swojego bandziora doznałem lekkiego szoku kiedy byłem zmuszony wymienić 1 lagę. Pomijając już cały syf przez jaki musiałem przejść zamawiając lagę i dochodząc o co tu kur.. chodzi, wyszło na to że sprzęt musiał być kiedyś porządnie rąbnięty przodem i jakiś magik wstawił lagi od GSX'a - wszystko ładnie pasuje oprócz tej właśnie długości.
Dodam, że jeżdżąc przez 3 sezony na tych właśnie lagach nie odczuwałem żadne dyskomfortu z jazdy, sprzęt leciał ładnie prosto bez trzymanki, w zakrętach zachowywał się też normalnie.
Chciałbym się jednak dowiedzieć jaki to może mieć wpływ na jazdę bądź też czy może to oddziaływać jakoś na inne części motocykla "po sąsiedzku". Po coś japończycy w końcu skrócili te lagi w GSX'ie.. :?

z góry dzięki za odpowiedź, pzdr.
daab
BS Brother
BS Brother
Posty: 788
Rejestracja: śr, 28 sty 2004, 20:18
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk/Wawa

Re: GSF 600 a lagi od GSX'a

Post autor: daab »

zmień avatara proszę na bardziej twarzowego

Pozdrawiam

Daab
Na początku VZ 800 - 96
Później DL 650 - 04
Póżniej GSX 1300 R -
Obecnie też na S..... i z Japonii
Kesey

Re: GSF 600 a lagi od GSX'a

Post autor: Kesey »

ok , sorry

a wracając do tematu, widzę że nie ma jakiś specjalnych przeciwskazań..
Bolo
BS Brother
BS Brother
Posty: 1376
Rejestracja: czw, 26 sty 2006, 20:47
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Krapkowice

Re: GSF 600 a lagi od GSX'a

Post autor: Bolo »

tak na moje oko to że masz krótsze lagi może mieć wpływ na zachowanie się sprzęta właśnie w zakrętach będzie bardziej poręczniejszy, lepiej się będzie kładł. Zauważ że w gsx pozycja jest bardziej pochylona do przodu. Moim skromnym zdaniem nie ma to żadnego wpływu na pozostałe części piździka. Pozdro
gg 2883934
Bandit 650s+Leo Vince SBK Evolution II sprzedany, CZARNA PADLINA :)sprzedana ciekawe co teraz ...
BMX, Over the Top, Merida Crossway 100 D...:) Pozdrawiam
ODPOWIEDZ