GSR 600 - opony

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

kicek
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: pn, 16 lip 2007, 21:19
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

GSR 600 - opony

Post autor: kicek »

Moje BT14 kończą swój żywot. Jakie oponki polecacie :?: Myślę o wymianie tylko tylnej oponki, bo przednia jeszcze jest dobra i tu mam pytanie czy nie przeszkadza, że tylna oponka będzie innej marki niż przednia :?:
ByłGSR 600A K7 + IXIL
Jest Tiger 1200 Rally Pro

TEL. 608-284-938
Grzechu

Re: GSR 600 - opony

Post autor: Grzechu »

Miałem podobną sytuację - przód był ok a tył zjedzony. Po konsultacjach z bardziej doświadczonymi zdecydowałem że kupię bt 014, a na przyszły sezon zmienie gumy "komplet" na jakieś inne ( może pilot road 2, albo battlaxy bt 016 )

Pozdrawiam,
Robert
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1244
Rejestracja: pn, 9 lip 2007, 20:19
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: GSR 600 - opony

Post autor: Robert »

Witam,

w zeszłym sezonie miąłem na przodzie batlaxa a z tyłu diablo corsa i musze przyznać że jeździło się ok. Dopiero teraz na przód też założyłem diablo corsa i zdziwiło mnie, że moja B12 hamuje duuuuuuuuuuuuużo lepiej. Ale jeździć się da i nie ma z tym problemu.
świat należy do nas ...

R1200

604 995 636
GG 4422595
kicek
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: pn, 16 lip 2007, 21:19
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: GSR 600 - opony

Post autor: kicek »

Dzięki za info :beer: dla Was
ByłGSR 600A K7 + IXIL
Jest Tiger 1200 Rally Pro

TEL. 608-284-938
mad_trabi

Re: GSR 600 - opony

Post autor: mad_trabi »

a na przyszły sezon zmienie gumy "komplet" na jakieś inne ( może pilot road 2, albo battlaxy bt 016 )
polecam pilot road 2 - przejezdzilem na nich dwa sezony (teraz juz ok 18 tkm) i są bardzo przyjemne do jazdy turystyczno-sportowej. Na deszczu sprawują się zadziwiająco dobrze a na suchym trzymanie jak dla mnie wręcz idealne.
Przód ma 18 tkm i jeszcze 4tkm wytrzyma. Tył wytrzymał 11 tkm i miał jeszcze trochę mięska - ale musiałem wymienić bo złapałem gwoździa...

na bt016 nie jezdziłem, ale pr2 polecam :-)
kicek
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: pn, 16 lip 2007, 21:19
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: GSR 600 - opony

Post autor: kicek »

Myślę nad kupnem BT-016. W sklepie tylna opona kosztuje 900zł a na tej aukcji http://moto.allegro.pl/item373429797_br ... 0_120.html komplet 1100zł. Czy to przypadkiem nie jest jakaś lipa :?: Możliwa jest taka różnica w cenie :?: Co o tym sądzicie :?:
ByłGSR 600A K7 + IXIL
Jest Tiger 1200 Rally Pro

TEL. 608-284-938
Grzechu

Re: GSR 600 - opony

Post autor: Grzechu »

Widziałem już te oponki ( bt 016 ) na bazarze w Kraku miał gość i wołał za komplet tyle samo co w tej aukcji - 1100 PLN. Nowe oklejone - wszystko z nimi było w porządku.

Pozdro
Tila

Re: GSR 600 - opony

Post autor: Tila »

hej! mam jeszcze jedno pytanko w sprawie opon. musze wymienic tył. w salonie mowili o jakis oponach 2 strefowych czy cos takiego. na srodku sa twardsze a po bokach miększe. ale zapomniałam jakie to były. :( help!
kicek
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: pn, 16 lip 2007, 21:19
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: GSR 600 - opony

Post autor: kicek »

Opony są z różnych mieszanek gum. Zależy do jakiej jazdy potrzebujesz opony. Określ się to coś Ci doradzimy.
ByłGSR 600A K7 + IXIL
Jest Tiger 1200 Rally Pro

TEL. 608-284-938
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4287
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Re: GSR 600 - opony

Post autor: Emil »

Tila pisze:hej! mam jeszcze jedno pytanko w sprawie opon. musze wymienic tył. w salonie mowili o jakis oponach 2 strefowych czy cos takiego. na srodku sa twardsze a po bokach miększe. ale zapomniałam jakie to były. :( help!
wiekszosc nowych opon wzszej klasy jest dwustrefowa (marketingowcy nazywaja to czasami 3strefowa bo ma 1-2-1 ;) )
ogolnie to calkiem dobre rozwiazanie bo masz duza przyczepnosc w zakrecie i podwyzszona wytrzymalosc do jazdy na wprost, ale jezeli nie stosujesz duzych przechylen w zakretach czy po prostu jezdzisz spokojnie zakup takiej opony to strata pieniedzy poniewaz nie przechylisz sie na tyle aby uzyc skladnika "1" i mozesz kupic tansza opone w calosci skaldajaca sie ze skladnika "2" (tak zwykle stosuja producenci - skladnik boczny jest bardziej miekki w dwustrefowych a srodek jest ta sama mieszanka ktora zastosowana jest na calej oponie jednoskladnikowej - biorac pod uwage klase opony /najwyzsza lub prawie danego producenta/ jest on w pelni wystarczajacy nawet do ostrej jazdy w zlozeniach)
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Vais

Re: GSR 600 - opony

Post autor: Vais »

A ja polecam bt 014 scieram juz trzeci komplet i jestem zadowolony
Tila

Re: GSR 600 - opony

Post autor: Tila »

Wiec mam sie określic. Hm. Jeżdzę raczej spokojnie i nie wchodze w zakrety jakos tak bardzo ostro. Na torze bylam jak na razie raz. Wiec nie scigam sie tak na codzień. Szukam opony która by sie bardzo dobrze sprawowala na mokrych drogach (bo nie boje sie jazdy w deszczu) i była troche mniej podatna na ścieranie niż te seryjne. Obecnie moja tylna opona to starta kompletnie środkowa czesc a boki jeszcze daja rade. Co jest raczej niezbyt miłe gdyż na pasach lub na lekko mokrej drodze tył ślizga mi sie niemiłosiernie ;/ Dzięki za pomoc :-)
Pit

Re: GSR 600 - opony

Post autor: Pit »

Tila pisze: Szukam opony która by sie bardzo dobrze sprawowala na mokrych drogach (bo nie boje sie jazdy w deszczu) i była troche mniej podatna na ścieranie niż te seryjne.
Bardzo polecam Michelin Pilot Road 2. Jest wlasnie 2-strefowa, srodek pozwala na duze przebiegi a miekkie boki (ten sam material co w Michelin Pilot Power) na glebokie skladanie sie w zakretach. I wymien komplet! To naprawde ma znaczenie, zreszta poszukaj na forum, temat walkowany jest dosc regularnie :wink:
Robert
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1244
Rejestracja: pn, 9 lip 2007, 20:19
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: GSR 600 - opony

Post autor: Robert »

Jeżeli w grę wchodzą opony 3-strefowe to mogę polecić Pirelli Diablo Corsa III które sprawują się świetnie w szczególności na mokrym lub BT 016 które mam teraz. pirelli nagrzewają sie prędzej, a Bridgestony potrzebują więcej czasu aby osiągnąć właściwą temperaturę. Jedna i drugie zamykałem przy pełnym obciążeniu - kufry, top case, tank Bag i dwie osoby. Polecam obie.
świat należy do nas ...

R1200

604 995 636
GG 4422595
Tila

Re: GSR 600 - opony

Post autor: Tila »

super dzieki za rady :-)
ODPOWIEDZ