GSF 600 - Nastawianie zegara

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Kirk

GSF 600 - Nastawianie zegara

Post autor: Kirk »

Witam!
Moje pytanie może jest trochę śmieszne, ale ja już zgłupiałem (widocznie mało pojętny jestem :lol: )...
Może mi ktoś wytłumaczyć jak nastawić/ustawić zegar w Bandicie z 2000r ?? :oops:
Jakaś magiczna kombinacja przycisków Select i Reset (wszelkie mi znane zawiodły...)

Byłbym baaaaaaaaaaaardzo wdzięczny za pomoc :D
Pozdrawiam!
Robert
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1244
Rejestracja: pn, 9 lip 2007, 20:19
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zegar w Bandicie

Post autor: Robert »

Witam,

nie da się go nastawić. Trzeba wyjąć główny bezpiecznik i zegar startuje od godziny 1:00. Więc staraj się zrobić to mniej więcej o tej godzinie.

pozdrawiam
świat należy do nas ...

R1200

604 995 636
GG 4422595
Niunius

Re: Zegar w Bandicie

Post autor: Niunius »

Kirk pisze:Witam!
Moje pytanie może jest trochę śmieszne, ale ja już zgłupiałem (widocznie mało pojętny jestem :lol: )...
Może mi ktoś wytłumaczyć jak nastawić/ustawić zegar w Bandicie z 2000r ?? :oops:
Jakaś magiczna kombinacja przycisków Select i Reset (wszelkie mi znane zawiodły...)

Byłbym baaaaaaaaaaaardzo wdzięczny za pomoc :D
Pozdrawiam!
Ustawiasz na wyświetlaczu przebieg całkowity "ODO" a potem wciskasz najpierw lewy później prawy (trzymając ciągle tan pierwszy) i po 3-4 s zaczyna migać minutnik na zegarku.
Kirk

Re: GSF 600 - Nastawianie zegara

Post autor: Kirk »

Dzięki Panowie za porady :)
Spróbujemy -> zobaczymy... a o efektach niezwłocznie poinformuję :D
qNTos

Re: GSF 600 - Nastawianie zegara

Post autor: qNTos »

:rofl: z tym bezpiecznikiem dobre :D:D:D ja w swoim bandicie chyba nie mam przycisków tudzież są urwane, bo jak naciskam te gumki to wchodzą do srodka jak by nic nie było i na wyświetlaczu zero odzewu :shock: może na to ktoś ma pomysł jakiś?
karus

Re: GSF 600 - Nastawianie zegara

Post autor: karus »

qNtos weź to rozbierz i zobacz jeżeli potrzeba pstryczków to w elektonicznym to są groszowe sprawy.
To będzie pewnie coś w tym stylu

http://eltronix.pl/products/3904

Delikatnie wlutujesz i gotowe.
Kirk

Re: Zegar w Bandicie

Post autor: Kirk »

Niunius pisze: Ustawiasz na wyświetlaczu przebieg całkowity "ODO" a potem wciskasz najpierw lewy później prawy (trzymając ciągle tan pierwszy) i po 3-4 s zaczyna migać minutnik na zegarku.
No niestety nie działa... :( Zostaje opcja z bezpiecznikiem - najpierw jednak muszę kupić nowy akumulator, bo obecny właśnie odmówił posłuszeństwa :(
tomaszrtl
Naciagacz Łańcucha
Posty: 241
Rejestracja: pn, 8 sty 2007, 23:08
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: GSF 600 - Nastawianie zegara

Post autor: tomaszrtl »

Wszystko się da ustawić za pomocą tych dwóch przcisków. Przynajmniej w moim bandziorze z 2001'ego. Podejrzewam, że nie powinno być różnicy w obsłudze zegara czy licznika kilometrów. Przyciskasz dwa przyciski jednoczesnie i po jakichś kilku sekundach zaczyna migać godzina (więc ustawiasz), jak ustawisz godzinę naciskasz drugi przycisk (nie pamiętam który, zresztą masz tylko dwa do wyboru) i migają minuty (więc ustawiasz) i wszystko bangla tak jak trzeba. Jak sprawdzę w chwili wolnej to dokładnie opiszę. Pozdro.
DRZ400sm
Kirk

Re: GSF 600 - Nastawianie zegara

Post autor: Kirk »

Jak juz wspomniałem, wszelkie normalne kombinacje z wciskaniem 2 przycisków już przerobiłem i nic :( najwyrazniej jest coś kaput - chociaż ze zmianą wyświetlania i resetem przebiegów dziennych nie ma problemów, tym bardziej mnie dziwi ten problem z zegarkiem... :co?:
Niunius

Re: GSF 600 - Nastawianie zegara

Post autor: Niunius »

Może być jeszcze jeden myk
Najpierw naciśnij potem włącz stacyjkę.
Aczkolwiek dziwi mnie że nie chce się włączyć bo testowane na wielu Dziorkach :)
Kirk

Re: GSF 600 - Nastawianie zegara

Post autor: Kirk »

Uwaga uwaga....mam MAGICZNEGO BANDZIORKA :mrgreen:
jedynym sposobem okazał się myk z bezpiecznikiem :plask:

Dzięki Panowie za pomoc :)
THOMAS
The Real One
The Real One
Posty: 33
Rejestracja: pn, 14 lip 2008, 11:56
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: GSF 600 - Nastawianie zegara

Post autor: THOMAS »

Odkopuję bo miałem kłopot i własnie przestawiłem w swoim b12 K2
1) włączamy stacyjkę
2) za pomocą guzika set ustawiamy wyświetlanie godziny
3) wciskamy jednocześnie set i res, trzymamy przez kilka sekund
4) cyferki minutowe zaczynają pulsować
5) za pomocą set ustawiamy odpowiednie wskazanie minut po czym wciskamy res i cyferki godzinowe zaczynają pulsować
6) ponownie wciskamy set do uzyskania odpowiedniego wskazania po czym res które kończy proces ustawiania zegara.
Pozornie proste ale jak się nie wie jak to można się zdenerwować;)
ODPOWIEDZ