Problem Intruder 800

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Miron

Problem Intruder 800

Post autor: Miron »

Witam.
Proszę o pomoc , kolega ma Intrudera 800 , już na wszystkie możliwe sposoby sprawdzałem i nie mogę zlokalizować o co chodzi. Problem polega na tym że w trakcie jazdy , kiedy obroty rosną w pewnym momencie zaczyna szarpać i nie chce jechać , jak odpuści gaz to jedzie. Zdarza się też że w trakcie rozruchu gasną kontrolki i wtedy trzeba uderzyć w tylna kanapę bo zawiesza się przekaźnik rozrusznika ( jest wymieniony na nowy i dalej to samo) . Czy ktoś może poradzić i podpowiedzieć co to za "czary" z tym Intruderem ? Z góry dziękuję :)
Darek
Śmigający inaczej...
Posty: 309
Rejestracja: wt, 15 lut 2005, 13:29
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Grimstad

Re: Problem Intruder 800

Post autor: Darek »

Na początku posprawdzaj wszystkie połączenia z akumulatorem,klemy,kable.
Miałem w swoim Intrudku takie same objawy ,to znaczy szarpanie przy określonych obrotach.
Czasami motorek zgasł na amen.
Przyczyną tego okazała się oberwana klema.
XJR 1300 na ohlinsah
mikiet

Re: Problem Intruder 800

Post autor: mikiet »

Ja miałem tak samo w GSie.
Motocykl przerywał jak się wkręcał na obroty i zaczynały się wibracje.
Potem było ok, a jak przyjechał go gość kupić, to zaniemówił całkowicie.
Przyjechał mechanik i stwierdził, że to jakieś okablowanie w lampie, dokładnie nie wiem o co chodziło, w każdym razie rzecz miała się z kablami i przednią lampą.
Potem wszystko było idealnie.
Pozdrawiam
ziutecki
Naciagacz Łańcucha
Posty: 235
Rejestracja: pt, 24 sie 2007, 19:55
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Problem Intruder 800

Post autor: ziutecki »

Miron pisze:Witam.
Proszę o pomoc , kolega ma Intrudera 800 , już na wszystkie możliwe sposoby sprawdzałem i nie mogę zlokalizować o co chodzi. Problem polega na tym że w trakcie jazdy , kiedy obroty rosną w pewnym momencie zaczyna szarpać i nie chce jechać , jak odpuści gaz to jedzie. Zdarza się też że w trakcie rozruchu gasną kontrolki i wtedy trzeba uderzyć w tylna kanapę bo zawiesza się przekaźnik rozrusznika ( jest wymieniony na nowy i dalej to samo) . Czy ktoś może poradzić i podpowiedzieć co to za "czary" z tym Intruderem ? Z góry dziękuję :)
Podobne objawy były u znajomego. Zlokalizował je dopiero, jak jechał raz bez świateł; ktoś mu mrugnął i ... po włączeniu świateł prędkość spadła mu o 10km/h i zaczęło szarpać. Po wymianie okablowania i akumulatora problem ustąpił.
--
Ziutecki

VLR1800 BLACK '08
Miron

Re: Problem Intruder 800

Post autor: Miron »

Sprawdzałem już to wszystko i jest ok , czasami jest tez tak że jak jest zimny to pali , a po nawet krótkiej jeździe jak się nagrzeje , ma problem z rozruchem . Chyba go UTOPIE :D
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6432
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Problem Intruder 800

Post autor: KROPEK »

Może ciągnie gdzieś fałszywe powietrze !!
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Problem Intruder 800

Post autor: bohas »

Miron pisze:Chyba go UTOPIE

To wtedy na pewno będzie przerywał bo będzie woda w paliwie i gaźnikach :lol: a tak na poważnie to niech kolega wsadzi jakiś inny aku od kogoś (co by nie kupować nowego) i wtedy trzeba zobaczyć co sie dzieje.
Przemol

Re: Problem Intruder 800

Post autor: Przemol »

Swego czasu chyba miałem podobny problem: odpala na zimno, po rozgrzaniu słabł, po czym wyłączał się i nie można było odpalić aż do całkowitego wystygnięcia. Fachowcy sprawdzali wszystko, począwszy od elektryki, przekaźniki, aparaty zapłonowe, aż znaleźli ... pęknięta głowica.
Mam nadzieję, że u Ciebie będzie coś bardziej prozaicznego.
bruder
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: wt, 24 lut 2009, 17:15
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Problem Intruder 800

Post autor: bruder »

problem szarpania na wysokich obrotach miałem kiedys w swoim maluchu. Wynikało to z uszkodzonej pompy paliwa, która nie nadążąła podawać przy mocnym kręceniu.
Simson 50 ccm, Dniepr 750, Boulevard C50 - sprzedany
bromic@poczta.onet.pl;
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: Problem Intruder 800

Post autor: osama »

jak dla mnie to wszystkie objawy wskazują na problem z prądem, sprawdźcie dobrze klemy na aukmulatorze, czy się nei ruszają może, czy kable nie są gdzieś zerwane (sam tak miałem) no i co ważne, zdejmijcie siedzenie kierowcy, bak i rozepnijcie WSZYSTKIE kostki, wyczyście je, posprawdzajcie. Właśnie pod siedzeniem najczęściej urywa się jakiś kabelek w wiązce, można też zdjąć osłonę z wiązki, która idzie pod bakiem, bo tam, wbrew pozorom jest normalna złączka zrobiona (sic!) - co ja się nakombinowałem aby to znaleźć :twisted: proponuję jeszcze zobaczyć okablowanie idące do klaksonu (znam już dwa przypadki gdy to był główny powód problemów)
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Miron

Re: Problem Intruder 800

Post autor: Miron »

No i pomogło :D okazało się że od tych drgań uszkodzeniu uległ przewód akumulatora. Po wymianie śmiga jak złoto , Dziękuje Wszystkim za pomoc :D
ODPOWIEDZ