olej do amortyzatorów

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

olej do amortyzatorów

Post autor: bohas »

Wieć tak, posłuchałem co poniektórych i nalałem 15W Bell-Rey Jest git :spoko: :mrgreen: Nawinałem w sobotę i niedzielę niecałe 400 km i musze powiedzieć, ze jest całkiem inna jazda. Fakt, ze temp. oscylowała w okolicach 6-10 stopni więc olej jest gęstszy niż np. w lato przy temp. 30 stopni ale jest o wiele lepiej niż na 10W.

Dzięki za sugestie :wink:
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5642
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 148
Otrzymane Polubienia: 17
Kontakt:

Re: olej do amortyzatorów

Post autor: Dany »

Ponowię temacik bo wiosnę zapowiadają ( tak się troszkę oszukuję :))

Jaki olej w zawiasie do d.Bandziorka na szybką ale nie torową jazdę ( i ile ) ??
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
bini
The Real One
The Real One
Posty: 590
Rejestracja: pn, 21 lip 2008, 09:49
Województwo: mazowieckie

Re: olej do amortyzatorów

Post autor: bini »

Wiesz co zawsze jest takie wyjście żeby zadzwonić do informatora który pracuje w serwisie- salonie (np. adu) :P
lub wlać tyle samo oleju ile wylałeś, bo jak ci nigdzie nie puszczał przez uszczelniacz to na pewno masz odpowiednią ilość, a co do lepkości to do tej wagi motocykla myślę że 15W będzie odpowiedni, ale lepiej zapytać się informatora ;)
Suzuki GSF 1200s k6 Bandit
glossy
BS Brother
BS Brother
Posty: 486
Rejestracja: wt, 6 gru 2005, 20:36
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: olej do amortyzatorów

Post autor: glossy »

Polecałbym Ci zalanie 15W. Jeździłem kiedyś na Motul 20W Heavy (na GS 550) i niestety olej się nie sprawdził, zdecydowanie za twarde zawieszenie i mocno odczuwały to nadgarstki. Obecnie (GSF600) mam zalany Motul 15W, przejeździłem na nim 1 sezon i jestem zadowolony. Poprzednio był 10W - różnica bardzo zauważalna, komfort jazdy nie zmniejszył się drastycznie a różnice w prowadzeniu czuć zwłaszcza na ostrzejszych winkielkach (i np. bardziej nierównej nawierzchni). Porównanie miałem w sumie z godziny na godzine, ponieważ zaraz po tym jak wymieniełem olej wyprowadziłem maszynkę na spacer :). Wszystko zależy od zastosowania i własnych preferencji, więc moim zdaniem jeśli jazda turystyczno-sportowa to 15W.

Odnośnie ilości oleju, którą trzeba wlać to sprawdź w serwisówce, a jeśli jej nie masz to na pewno znajdziesz gdzieś na necie.
(motoryna, komarek, wsk-125, simsonek)->jazda na moto kumpli->GS500E 1978 r.->CZARNE B6 K1
http://www.bikepics.com/members/glossy/
ODPOWIEDZ