GSR - Problem z moto!Niskie obroty!Co jest grane?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Dziadek24

GSR - Problem z moto!Niskie obroty!Co jest grane?

Post autor: Dziadek24 »

Witam pięknie,

Mam następujący problem ze swoim moto i nie wiem co jest grane?!. Po krótce opiszę co i jak!
Posiadam GSR-a K6 i na śmigałem nim coś ok. 1 tyś. km (jako, że jestem świeżakiem i moto mam od 6 miesięcy).
Po rozgrzaniu silnika, tak ok: 70-80 stopni, jak redukuje z 2 biegu na 1 i chcę się zatrzymać to moto mi gaśnie - obroty spadają tak nisko, że silnik gaśnie (obr. 500-700) ! Nie jest to za każdym razem, ale zdarza się i jest wkurzające.
Odstawiłem moto do serwisu, wymienili mi 4 świece - jako przyczyna, tego, że jedna ze świec się ukruszyła i według serwisu moto gaśnie dlatego, bo mało nim jeżdzę :shock:
Powiedzieli, że jak mi obroty będą teraz spadały i moto będzie się *dusić* i gasnąć, żebym troche go przekazował i będzie OK.
Tak też i robiłem (nawet dziś), ale takie gazowanie i pałowanie moto na światłach wcale mi się nie uśmiecha :cry:
Wiem, że jestem początkującym, dopiero uczę się, powoli ogarniam temat moto, ale nie wiem może ja coś żle robie??!!
Wiele nauki jeszcze przedemną - np. *redukcja biegów z przegazowaniem, tak żeby nic nie stukało i zgrzytało przy zmianie biegów w skrzyni* - narazie ciężko wszystko zsynchronizować (manetkę gazu, ze sprzęgłem i jednoczesną redukcją), ale ćwiczę to usilnie. Bo póki co przy każdej zmianie czy w górę, czy też w dół...słyszalny jest charakterystyczny zgrzyt, stuk, kliknięcie.

Jak myślicie co może być przyczyną, że moto mi gaśnie i te obroty tak potrafią nisko spaść???
Niby mi serwis *podkręcił* obroty do ok. 1500obr. ale po rozgrzaniu potrafią szybko zejść za nisko (500-700).

Dodam, że przelotu mam na moto 18 tyś.km, oleje, filtry były wymieniane właśnie przy 17 tyś.km, jak kupowałem sprzęta!

Oj nie wiem co jest grane :cry:
Macias
BS Brother
BS Brother
Posty: 2035
Rejestracja: śr, 8 mar 2006, 21:12
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Straszyn SUZUKI Squad

Re: Problem z moto!Niskie obroty!Co jest grane?

Post autor: Macias »

Możliwości pewnie jest więcej, a moja jest taka, że kable od świec mogą gdzieś być np. przetarte i moto spada z obrotów przy zatrzymywaniu się. Ja tak dzisiaj miałem tyle że w deszczu-mokną kable i moto przy zatrzymywaniu się spadało z obrotów po czym gasło.
Kiedy siedze na maszynie, totalny czuje luz...

MZ ETZ 251
Bandit 600N '98-sprzedany
SV 1000S '03 + Yoshi TriOwal-sprzedany
Hayabusa K8 + TwoBrothers-sprzedany
Hayabusa K9-sprzedany
kom: 505-173-368.
Dziadek24

Re: Problem z moto!Niskie obroty!Co jest grane?

Post autor: Dziadek24 »

To serwisanci, wymieniając u mnie świece, nie zauważyli by że np. mam przetarte kable? :| No nie wiem, pośmigam nim jeszcze pare km, wyczuje go i jak będzie nie tak jak trzeba to znów go odstawie do serwisu, niech chłopaki *działają* i szukają przyczyny!
Bo raz jest dobrze, raz jest żle i tak w kółko. Wystarczy, że na światłach, dam mu w palnik tak do 8-10 tyś. (jednorazowa przegazówka) i obroty wracają do normy, no ale to żaden interes tak pałować co jakiś czas sprzęta :cry:

Dodam, że przy redukcji z 2 na 1 staram się nie za długo trzymać wyciśnięte sprzęgło - staram się redukcje robić szybko i płynnie.
mungo

Re: Problem z moto!Niskie obroty!Co jest grane?

Post autor: mungo »

Dziadek24 pisze:To serwisanci, wymieniając u mnie świece, nie zauważyli by że np. mam przetarte kable? :|
Napisałeś że kazali Ci gazować go przy redukcji żeby nie gasł i będzie git. Zaryzykuję więc tezę, że mogliby tych kabli nie zauważyć :)
Macio
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1166
Rejestracja: ndz, 26 mar 2006, 17:17
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdansk

Re: Problem z moto!Niskie obroty!Co jest grane?

Post autor: Macio »

Ja Ci radzę omijać ten serwis szerokim łukiem, jeżeli sie nie znasz to musisz skorzystać z dobrego serwisu.
VZ 800 i VZR sprzedany, teraz R1200GS
tel. 605-543-829
bruder
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: wt, 24 lut 2009, 17:15
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Problem z moto!Niskie obroty!Co jest grane?

Post autor: bruder »

W samochodzie miałem tak, że przepustnica się zabrudziła i też gasł silnik przy dojazdach do np skrzyżowania, kiedy w ostatniej fazie wciskałem sprzęgło. NIe wiem czy tutaj to ta sama przyczyna, ale u mnie przeczyszczenie przepustnicy pomogło
Simson 50 ccm, Dniepr 750, Boulevard C50 - sprzedany
bromic@poczta.onet.pl;
Dziadek24

Re: Problem z moto!Niskie obroty!Co jest grane?

Post autor: Dziadek24 »

zrobie pare km i zobacze co się będzie działo i wtedy zaobserwuje co i jak i będe działał :D
ODPOWIEDZ