Bandit 400 90'

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

voti
BS Brother
BS Brother
Posty: 1147
Rejestracja: pt, 20 sty 2006, 14:23
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: podkarpacie

Bandit 400 90'

Post autor: voti »

Witam

Szukałem ale nie znalazłem więc pytam:

Jakie sa wasze opinie na temat Bandita 400 (90', 47000km)
Czy ten model jest niezawodny i tani w eksploatacji jak gs500?

Jak w porównaniu wypadaja te motocykle?

Pozdrawiam
Bachmiński

Post autor: Bachmiński »

Suzuki Bandit 400 i Suzuki GS 500 mają podobne moce, jednak silnik Bandit’a pochodzi z modelu GSXR 400 i w rzeczywistości model Bandit, pomimo mniejszej pojemności, jest szybszy niż GS. Niedoświadczeni motocykliści jako szybszy wskazują zazwyczaj model GS. Związane jest to z tym, że czterocylindrowy silnik Bandit 400 osiąga maksymalną moc przy wysokim poziomie obrotów. Niedoświadczeni motocykliści nie utrzymują obrotów na dostatecznie wysokim poziomie, przez co bardziej równomiernie rozłożona moc modelu GS 500 jest przez nich bardziej wykorzystywana.
ze scigacz.pl
Suzuki GSF 400 Bandit powstał w 1991 roku i był odpowiedzią firmy Suzuki na model Hondy CB-1. Nowy model podobnie jak w H... jednoślad posiadał czterocylindrowy silnik chłodzony cieczą !! jednak zachowano żebra chłodzące na cylindrach by nie psuć ogólnego wizerunku motocykla. Oprócz chłodzonej cieczą jednostki napędowej najmniejszy z Banditów wyróżnia sie grzbietową ramą kraownicą okrywającej silnik od góry. Jednak nowy model niezyskał sympatii wśród europejczyków tylko w Niemczech od 1991 do 1995 sprzedano zaledwie 3500 sztuk (wynika to głównie z małej popularności motocykli w klasie 400 poj.).Mimo tego mały bandziorek dysponuje mocą 59 KM i zaskakuje nadzwyczajną poręcznością i zawieszeniem, w którym udało się osiągnąć kompromis pomiędzy sportową a turystyczną charakterystyką . Skuteczne też są hamulce. Przy tym wszystkim motocykl ważący 190 kg daje sie w sposób prosty i precyzyjny prowadzić w zakręcie. Suzuki GSF 400 Bandit dzielnie zniósł trudy testu długodystansowego . Po przejechaniu 50 000 km mechanicy rozebrali motocykl na czynniki pierwsze i dostrzegali jedynie minimalne ślady zużycia, niemające większego wpływu na dalszą eksploatację. niewielkie rysy pojawiły się na powierzchni dzwigienek zaworowych, zauważono także lekkie zużycie kół zębatych w skrzyni biegów. Najpoważniejszą wadą bandita to przedewszystkim układ wydechowy który ma tendęcje do pękania, ponadto można wymienić przymus okresowego czyszczenia świec zapłonowych z nagaru, a także zbyt wczesne zużycie łożyska zdawczego spowodowane najczęściej zbyt mocnym naciągnięciem łańcucha napędowgo. Wśród wad podwozia można wymienić zbyt słabe uszczelniacze teleskopowe.DANE TECHNICZNE

* SILNIK: Czterocylindrowy, rzędowy, czterosuwowy, chodzony cieczą. Rozrząd typu DOHC, cztery zawory na cylinder, cztery gaźniki o średnicy przelotu 33mm, rozrusznik elektryczny alternator o mocy 360W Średnica cylindra/skok tłoka 56/40.4 mm, pojemność skokowa 398 cm^3, stopień; sprężania 11,8:1. Moc maksymalna 44kW (59KM) przy 12 000 obr/min. Maksymalny moment obrotowy 39Nm przy 10 500 obr/min.
* PRZENIESIENIE NAĘDU: Wielotarczowe sprzęgło w kąpieli olejowej, sześciostopniowa skrzynia biegów, łańcuch rolkowy typu o-ring.
* PODWOZIE: Stalowa rama grzbietowa, widelec teleskopowy o średnicy rur nośnych 41mm, wahacz wleczony podparty centralnym elementem resorująco-tłumiącym Hamulce: przód-dwie pływające tarcze o średnicy 269 mm, tył- tarcza o średnicy 220mm. Ogumienie: przód - 110/70 H17, tył - 150/70 H17.
* WYMIARY I MASY:Rozstaw osi 1430mm, wysokość siodła 770mm, pojemność zbiornika paliwa 16 dm^3, masa własna(gotowy do drogi) 190kg.
* OSIĄGI: Prędkość maksymalna 181 km/h, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5.3 sekundy, średnie zużycie paliwa 5.9 litra na 100 km.

DANE EKSPLOATACYJNE

* Przegląd techniczny co 12 000 km
* Wymiana oleju silnikowego co 6 000 km.
* Wymiana filtru olejowego co 6 000 km.
* Olej silnikowy 10 W 40 (2.8 litry).
* Świece zapłonowe NGK CR 8EK
* Olej teleskopowy SAE 10 495 ml w każdej goleni.
* Akumulator 12 V 14 Ah..
z motocykle.domeczek

Mam nadzieje ze odpowiedziałem na twoje pytanie :D
GWIZDEK

Post autor: GWIZDEK »

Witam

Moim skromnym zdaniem, GSF40 to najlepszy sprzęt w swojej klasie ......od wielu lat........
osiągi ma porównywalne do niektórych 600'tek.......
60 koników ...........GS'a objeżdża bez problemu.......
a przy tym tak samo ekonomiczny ....
Vmax. .......ok. 190 wg. zegara...

moje wyniki w spalaniu:
3,6l/100km...........przy bardzo spokojnej jeździe.....
i nigdy nie wykotłował więcej niż 5l..........przy agresywnej jeździe.....

Bezawaryjny tak samo jak GS.......przejeździłem bandziorem cały poprzedni sezon bez najmniejszej awarii (ponad 6tys.)

dobrze jest upolować sprzęta z dwiema tarczami hamulcowymi ....skuteczniejsze

niestety jest to sprzęcik mało spotykany ...........droższe cząści, ale jak się na nim akrobacji nie wyczynia to nie ma prawa się nic stać,,,,,,

Wadą jest to że jest trochę za mały dla osób wysokich (190cm to za wiele)

Generalnie SUPER sprzęcik ..........zwłaszcza do miasta, daje radę też na dalsze wycieczki ..........
Ja jestem ze sojego bandziorka bardzo zadowolony i będę nim śmigał kolejny sezon.........

pozdrawiam
Gwizdek
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witajcie !!
Jak to jest ?? Voti pyta o sprzęt a.d. 1990 a w Domeczku napisali, że powstał w 1991 ?? Tak z ciekawości pytam.
Czyżby kolejny zakręt historii a`la Glossy i jego GS ??
Ale i tak Gwizdek rozwiewa wątpliwości techniczno-eksploatacyjne jednoznacznie (który rocznik tej Twojej Zuzi ?)
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
GWIZDEK

Post autor: GWIZDEK »

ja nic nie rozwiewam...............!

napisałem generalnie o modelu ............i o swoim sprzęcie....

natomiast co do roczników się nie wypowiedziałem

(mój bandzior jest z 93r.)
GWIZDEK

Post autor: GWIZDEK »

http://www.bikepics.com/suzuki/bandit400/

tu jest przykład motorka z 89r...................
voti
BS Brother
BS Brother
Posty: 1147
Rejestracja: pt, 20 sty 2006, 14:23
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: voti »

Witam

Prosze o więcej info jeśli tylko kto ma takie.

O i tu jest kłeszczyn: dlaczego podałem taKĄ date hmm - do sprawdzenia
Ja mam te 188/105 i tu jest ten next kłeszczyn rozmiary
Jutro sie przymierze do gs-a i bandita 400 ale i do 600 dwa pierwsze finansowo w zasięgu no a ten trzeci wymarzony troche brakuje .. mać
Jutro dzien prawdy. Rider w krakowie mam nadzieje że otwarty :)
Pozdrawiam
domo00
Głaszczący Kanapę
Posty: 47
Rejestracja: sob, 25 cze 2005, 20:04
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

GSa też daje rade :)

Post autor: domo00 »

Cześć
Hey Gwizdek musimy sie kiedys ustawić na pasie :)
Moja GSa też daje rade :) 190 :)

Sam jestem ciekaw jak bardzo te 10 KM wiecej odjeżdza mi
mały tescik może byc ciekawy :p

Pozdro i sorki za lekki off-topic
<< GG: 2384975 >>
Black GS 500E FiveStars:spoko:
http://bikepics.com/members/domo00/
voti
BS Brother
BS Brother
Posty: 1147
Rejestracja: pt, 20 sty 2006, 14:23
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: voti »

domo00 no to ja czekam na rezultaty :)
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Re: GSa też daje rade :)

Post autor: figer »

domo00 pisze:Moja GSa też daje rade :) 190 :)
Co druga srode to slysze na spotkaniu Bractwa :lol:
Podobno przescigasz niektore GSX-Ry :wink:

Ja tez sorry za off-top, ale nie moglem sie powstrzymac :roll:
ObrazekObrazek
Bachmiński

Post autor: Bachmiński »

Niesmiej sie , zaden problem zeby "zeski" Gs zapial 190 .

edit : ja tyle tez zapielem (autobahn wroc-kat) a z gorki nawet pare km lepiej , ale STRACH JAK CHOLERA !!! :twisted: CAŁA ZAWIECHA PLYWA :twisted: uczucie jak na poduszkowcu :twisted: nikomu nie zycze :D
Ostatnio zmieniony pt, 3 lut 2006, 20:13 przez Bachmiński, łącznie zmieniany 1 raz.
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Post autor: figer »

Alej ja sie nie wysmiewam!!!
Chlopaki jak to opowiadaja - to zawsze jest pelen szacun :peace:
domo00 - tak trzymaj :!:
ObrazekObrazek
Wonder

Post autor: Wonder »

Znam jedną gse która poszła 200 :twisted: nie wiem czy to zasługa kierowcy (pozdro Grabo :D ) ale poszła :twisted:

ps. mały bandyta byl chyba od 89 własnie, w domeczku jednak nie zawsze wszystko jest 100% pewne :?
dominGeS

Post autor: dominGeS »

miałem GS-e dokładnie w takim malowaniu jak domo00,(najpiekniejsze wydanie GS-ki) :D fajny,przyjazny sprzęcik,ale bandzior 400 rzeczywiście objeżdza gs-a.
pozdrawiam
voti
BS Brother
BS Brother
Posty: 1147
Rejestracja: pt, 20 sty 2006, 14:23
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: voti »

Witam
Byłem widziałem siedziałem mniam
Prosze o opinie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Żaczywiście na gs wyglądam niebzrdzo no a ten bandit 400 hmm lepsze wrażenie zrobil nas mnie
Przedni błotnik krzywy czego to może być przyczyną??
Był śilzg na lewym boku.
Pozdr
ODPOWIEDZ