wymiana oleju w Bandicie

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Gutek MM

wymiana oleju w Bandicie

Post autor: Gutek MM »

witam
tydzień temu zakupiłem cacko zwane Banditem, stąd też moja obecność na niniejszym forum. W dokmentach które dostałem od niemiaszka znalazłem rachunek za wymianę oleju 10W40, jednak nic nie pisze czy półsyntetyk czy syntetyk, jak również jakiej marki. Stąd też moja niepewność.... co zalać.... myślę o Motulu 10W40 półsyntetyku... ale....

Pozdrawiam :?
voti
BS Brother
BS Brother
Posty: 1147
Rejestracja: pt, 20 sty 2006, 14:23
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: voti »

Motul 5100 10w40
Czerwony potwór
Pushkin
Moderator
Moderator
Posty: 922
Rejestracja: czw, 23 lut 2006, 21:55
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wołów
Otrzymane Polubienia: 9

Post autor: Pushkin »

Cześć. Dobrą praktyką jest wywiad, jakich olejów używał poprzedni właściciel (zawsze pytam o amortyzatory i silnik). Oznaczenie 10W40 oznacza półsyntetyk (chyba, że się mylę - uświadamiać :). Ja dotąd jeżdziłem na Mobil1 Extra i byłem zadowolony (teraz jestem skazany na mineralny Castrola - zobaczymy :) Co do innych marek, to pamiętam burzliwą dyskusję ładny kawałek czasu temu na pl.rec.motocykle - ogólnie nie polecam lać orlenowskiego (po otwarciu butelki zapach zawsze kojarzył mi się z przypalonymi plackami ziemniaczanymi:). Ogólnie w dzisiejszych czasach oleje są mieszalne ze sobą, chociaż najlepiej jest oczywiście trzymać się jednego producenta. Jeśli jest mozliwość - skontaktować się z Niemcem.

Pozdr.
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, a człowiek swoje moto rozumie.
GS550M KATANA, GSX1200 INAZUMA-wspaniałe wspomnienia->GSX750S KATANA SREBRNA STRZAŁA po grobową deskę & GSX1400 K4 HELLBOY
Kom. 506 171 241
voti
BS Brother
BS Brother
Posty: 1147
Rejestracja: pt, 20 sty 2006, 14:23
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: voti »

10 gęstość oleju 40 max temperatura
Czerwony potwór
jaca

Post autor: jaca »

witam i zapraszam do dzialu "zasady forum" :evil: :evil:

pozdro,
jaca
Zablokowany