Hayka nie odpala :(

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

adu
BS Brother
BS Brother
Posty: 1628
Rejestracja: czw, 2 lut 2006, 01:10
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Opoczno

Re: Hayka nie odpala :(

Post autor: adu »

Mam wlaśnie ten sam problem w swoim moto. I kupiłam nowe aku i był już elektryk, który stwierdził, że to "może" być alarm, który kradnie cały prąd. Ja jeszcze obstawiam, że świeca się zalewa - jutro to sprawdzę. A jak nie dojdę do żadnego konkretnego wniosku, to oddaję moto do serwisu. Będę pisać, co stwierdzono.
P.S. To nie fajne prosić pana na stacji by mnie "popchnął" :mrgreen: Wszyscy na około oczywiście mieli ze mnie niezły ubaw :mrgreen: Jeszcze do tego zapakowany kanister z paliwem na plecach, więc już wogóle wszystko musiało wyglądać komicznie :mrgreen:
J... mustangówka 50, XF650 Freewind, K... ER-6F, GSX-R 1000, B... F700GS, GSR600, GSR750, B... R Nine T
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Hayka nie odpala :(

Post autor: Lechul »

Hej Tygrysku
A to ten niebieski, zielony czy czerwony (?) taki niegrzeczny ?? :wink: ??
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
adu
BS Brother
BS Brother
Posty: 1628
Rejestracja: czw, 2 lut 2006, 01:10
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Opoczno

Re: Hayka nie odpala :(

Post autor: adu »

Zielony :mrgreen:
J... mustangówka 50, XF650 Freewind, K... ER-6F, GSX-R 1000, B... F700GS, GSR600, GSR750, B... R Nine T
arturssp
BS Brother
BS Brother
Posty: 736
Rejestracja: wt, 23 sty 2007, 10:25
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Hayka nie odpala :(

Post autor: arturssp »

Wiecie, ciężko cokolwiek powiedzieć na odległość nie widząc co się dzieje, nie mogąc pomierzyć itd. To są tylko domysły. Ale jakoś ciężko mi skorelować słaby akumulator przez zalewanie świecy ;)
Bandit 1250SA K8
792-891-663

Ciche wody są najgłębsze...
mucha
BS Brother
BS Brother
Posty: 3114
Rejestracja: pn, 19 wrz 2005, 16:33
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Czestochowa
Polubił posty: 31
Otrzymane Polubienia: 57

Re: Hayka nie odpala :(

Post autor: mucha »

adu pisze:Zielony :mrgreen:
Adu nie przejmuj się, TE zielone tak mają :hahaha:

Swoją drogą, coś te hayki na ślubach lubią sobie pożartować.
Pienknego wysiadła na ślubie u Głodzilli vel Bola i też lataliśmy za kablami , jak kot po kwaśnym mleku :mrgreen:
GSX 750 R- LICENCJA NA ZAPIER....:)
tel. mucha 503 145 909 klaudia 509 340 359
GS 500E- był
GSX R 750... - jest i będzie
GSX1300R HAYABUSA
Nareszcie :grin: Obrazek
moto_moto
BS Brother
BS Brother
Posty: 356
Rejestracja: śr, 1 lut 2012, 21:31
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radziejowice
Kontakt:

Re: Hayka nie odpala :(

Post autor: moto_moto »

Żele maja to do siebie ze nie można dopuścić do pełnego rozładowania. Stąd ładowarki motocyklowe które się wpina na zimę czy na dłuższe parkowanie testują naładowanie i impulsowo doładowują. Więc i nowy aku można zdołować o ile zejdzie się do zera albo poniżej iluś tam V-oltów.
Mój przykład to typowe doprowadzenie do pełnego rozładowania przez zimę i ładowanie prostownikiem samochodowym. Teraz na dłuższy postój włączam pod prostownik motocyklowy i on dba za mnie o stan akumulatora.
Pozdrawiam
Marek
--------------------------
Lata na: GSF 1250 SA
Dzwoni z: 600 111 115
--------------------------
http://www.agula.pl - przekaż 1% na leczenie mojej córki.
luzik
Free Rider
Posty: 2354
Rejestracja: pn, 20 sie 2007, 14:46
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Hayka nie odpala :(

Post autor: luzik »

Z tego co czytam to arturssp jesteś niezłym elektrycznym wymiataczem ..niniejszym mianuję Ciebie na naszego BS'owego elektromechanicznego konsultanta tadaaam :-)
nr. swój podajesz ..więc lepiej miej zawsze pod ręką serwisówki elektryczne suzuk ..bo nie znasz dnia ni godziny kiedy wspomóc będzie trzeba :P
GS-F N600 (105000km) --> italian whore (16000 + 14000km++)
It's Good to be Bad :devil:
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Hayka nie odpala :(

Post autor: Lechul »

Mucha pisze:Adu nie przejmuj się, TE zielone tak mają
No własnie Adu. Może gieser dostaje czkawki bo go na zielono opisujesz :mrgreen:
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
GraDzik
BS Brother
BS Brother
Posty: 1800
Rejestracja: śr, 30 sie 2006, 09:47
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Warszawy (WGM)
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Hayka nie odpala :(

Post autor: GraDzik »

arturssp pisze:...- nie wiem jak w Hajce, ale często w moto są "alternatory" ze stałym wzbudzeniem a regulator tzw stratny równoległy - ale może tutaj jest już normalny z regulowanym wzbudzeniem....
Artur, ja się nie znam ale temat mnie zaciekawił.
Z tego co się orientuję w motocyklach raczej nie stosuje się alternatorów ze wzbudzeniem w wirnikach, ze względu na ich masę i awaryjność szczotek przy dużych obrotach. Stosowane były kiedyś w czołgach typu HD.
Skoro wirnik jest w postaci magnesów stałych, nie da się zastosować regulacji prądu wzbudzenia, tylko regulator stratny jak napisałeś. Tak więc w motocyklach "ewolucja" idzie w tę stronę.
Mam rację, czy technologia znów mnie wyprzedziła?
Piotrek
był VZ800 Marauder '97
jest GSF1250SA Bandit K8 ( 240000 km)
jest DRZ 400S(2000 km)
-
Żyj i daj żyć innym
O RH+
arturssp
BS Brother
BS Brother
Posty: 736
Rejestracja: wt, 23 sty 2007, 10:25
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Hayka nie odpala :(

Post autor: arturssp »

luzik pisze: ..niniejszym mianuję Ciebie na naszego BS'owego elektromechanicznego konsultanta tadaaam :-)
Hehe, dzięki luzik ;) Ale aż tak to ja się na siłach nie czuję - elektromechanika pojazdowa to nie moja dziedzina. Aczkolwiek ile będę mógł, tyle pomogę :) No cóż, prądem bawię się od kiedy sięgam pamięcią... Nawet w 1 klasie podstawówki jak był rysunek na temat dowolny to dziewczynki rysowały kwiatki, chłopcy samochody a ja rysowałem stacje transformatorowe :P Aż nauczycielka rodziców wzywała i się pytała czy ze mną wszystko OK :D
PiotrekG: Nie wiem dokładnie jak to tam jest, bo nie rozbierałem nigdy "generatora" (tak to nazwijmy) w moto, nie miałem takiej potrzeby na szczęście. Ale tak jak piszesz, jeśli wzbudzenie jest na magnesach stałych, to regulować go nie możemy. Więc taki generator daje zawsze na full i to już od małych obrotów, a wraz ze wzrostem prędkości obrotowej rośnie napięcie. Regulator zwykły stratny po prostu zwiera daną fazę gdy napięcie przekracza określony próg. Najczęściej w postaci wyzwalania tyrystora, do końca okresu będzie przewodził a potem cykl się powtarza. Trochę podobne to do regulacji fazowej, tylko w "drugą stronę". A jak jest teraz to nie wiem, być może technika poszła w stronę regulacji impulsowej - sam bym tak zrobił, po co obciążać cewki i "marnować" energię, skoro można wyprostować i ładować tym jakiś kondensator do tych powiedzmy 30 - 40 czy jeszcze więcej V (zależy od obrotów), a potem puścić to na przetwornicę obniżającą (najprościej typu Buck - tylko z dławikiem) i zbić do tych 14.4V? Łatwo, prosto i przyjemnie i energia się nie marnuje. Ja bym to zrobił w ten sposób nie mając możliwości regulacji wzbudzenia. Ale jak to producenci zrobili, to nie mam pojęcia - trzeba by rozebrać i obadać ;)
Bandit 1250SA K8
792-891-663

Ciche wody są najgłębsze...
JONy
Zmieniacz Żarówek
Posty: 109
Rejestracja: śr, 15 maja 2013, 20:12
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Magnuszew

Re: Hayka nie odpala :(

Post autor: JONy »

Macias pisze:witam,znowu wiocha straszna...
spoko... Hayki tak mają :mrgreen: :mrgreen:
Były Bandziory ...
covboy
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 552
Rejestracja: pt, 11 kwie 2008, 14:22
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Supraśl

Re: Hayka nie odpala :(

Post autor: covboy »

W nowoczesnych motocyklach mamy trójfazowe "dynamo" trochę jak w rowerze :) A regulator działa tak że zwiera nadmiar energii do masy i zamienia w ciepło zwykle z ok 70V do 14 coś. Im więcej odbiorników włączymy tym zimniejszy jest regulator. Konstrukcja jest "bezawaryjna", bezszczotokowa i może pracować w oleju więc uzwojenie też jest chłodzone. A strata energii w porównaniu z tym co wyrzucamy przez chłodnicę i wydech nie ma znaczenia.
arturssp
BS Brother
BS Brother
Posty: 736
Rejestracja: wt, 23 sty 2007, 10:25
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Hayka nie odpala :(

Post autor: arturssp »

No czyli zwykły regulator stratny, po jednym tyrystorze na fazę, zenerka w wyzwalaniu bramki, a potem na mostek 3f. Proste jak budowa cepa :D Skoro covboy tak pisze, to znaczy technika się zatrzymała na tym rozwiązaniu i nie poszła w stronę przetwornic ;)
Bandit 1250SA K8
792-891-663

Ciche wody są najgłębsze...
mucha
BS Brother
BS Brother
Posty: 3114
Rejestracja: pn, 19 wrz 2005, 16:33
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Czestochowa
Polubił posty: 31
Otrzymane Polubienia: 57

Re: Hayka nie odpala :(

Post autor: mucha »

arturssp pisze:
luzik pisze: ..niniejszym mianuję Ciebie na naszego BS'owego elektromechanicznego konsultanta tadaaam :-)
...... No cóż, prądem bawię się od kiedy sięgam pamięcią......
Zaśmiecam, ale to dobra rada!
Pamiętaj, że z prądem i z ch..em żartów nie ma!!!!! :angry_smile:
GSX 750 R- LICENCJA NA ZAPIER....:)
tel. mucha 503 145 909 klaudia 509 340 359
GS 500E- był
GSX R 750... - jest i będzie
GSX1300R HAYABUSA
Nareszcie :grin: Obrazek
arturssp
BS Brother
BS Brother
Posty: 736
Rejestracja: wt, 23 sty 2007, 10:25
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Hayka nie odpala :(

Post autor: arturssp »

mucha pisze:Pamiętaj, że z prądem i z ch..em żartów nie ma!!!!! :angry_smile:
Hehe, święta racja! :D
Bandit 1250SA K8
792-891-663

Ciche wody są najgłębsze...
ODPOWIEDZ