Mrowienie

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
seeb29

Mrowienie

Post autor: seeb29 »

Wtam
Ostatnio kiedy jechałem autostradą A4 z Wrocławia po 150 km zaczęło mnie denerwować mrowienie na podnóżkach. Od 7000 obr czyli w mojej 750 jest to jakieś 150km/h zjawisko to jest wyraźnie narastające i przy monotonnej jeździe autostradą przy 170-190 wkurzające.
Czy to normalne? :?
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

Coz, tak bywa, ze przy jakistam predkosciach obrotowych silnika cala konstrukcja wzbudza sie na tyle mocno, ze bywa to uciazliwe. W takich wypadkach najlepiej unikac danego zakresu obrotów i na wszelki wypadek sprawdzic, czy wszystko z naszym motorkiem jest w porzadku. To sprawdzenie polega na oblookaniu silentblockow na ktorych wisi sobie silnik i wydech. Jesli czesc silnika czy wydechu dotyka do jakiegos elementu ramy, to drgania beda potezne, bo nie tlumione...
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
seeb29

Post autor: seeb29 »

Dzięki za podpowiedz
otóż mocowanie kolektora do ramy było na nieoryginalnym silentbloku i zapewne stąd te wibracje.
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4281
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Post autor: Emil »

EvilD pisze:oblookaniu silentblockow na ktorych wisi sobie silnik i wydech. Jesli czesc silnika czy wydechu dotyka do jakiegos elementu ramy, to drgania beda potezne, bo nie tlumione...
gdzie to dokladnie jest i ile tego jest? czy to widac bez zdjecia owiewek?
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

Ile to nie wiem... pod owiewkami nie patrzylem, u mnie puszka wydechu bezposrednio dotykala do podnozka pasazera i generowala straszliwe drgania...
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
ODPOWIEDZ