GSF 600 - Wyswietlacz biegów

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

voti
BS Brother
BS Brother
Posty: 1147
Rejestracja: pt, 20 sty 2006, 14:23
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: voti »

Co do kontraktona przy manetce to właczał by on kontrakton tylko ten do zwiększania biegu - ( właczone 2 kontraktony - dodatkowa kontrola) , a ten do redukcji nie wymagał by koniecznie tego przy kierownicy bo by działał cały czas, a jeśli moto się wyłączy na biegu to może układ pamiętac ustawienie. Cały bajer podpięty do akumulatora więc prądu nie braknie i na wyłaczonym będzie działał cały czas ... ile to prądu zużywa?
Czerwony potwór
Gutek MM

Post autor: Gutek MM »

witam...

co do pytania ile prądu zużywają kontaktrony to można powiedzieć, że prawie nic albo nic... poprostu wysyłają impuls, same nie pobierają prądu.
Pozatym urządzonko to napewno zadziałą, jendka co wskaże jak wrzucisz jedynkę (zadziałąnia dolnego kontaktrona który będzie ustawiony jako zmniejszajacy bieg przy wrzucaniu biegów od 2 do 6).... HM (zaduma).. wyjściowo ustawiasz na N (0 na wyswietlaczu), naciśnięcie w dół i... a póżniej po jedynce najpierw luz (jedno podbicie) później 2 (drugie podbicie).. wydaje mi się że moze być lekka zamota przy ustawieniu kontaktronów.

Pozdrawiam
AdamOSA
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: pn, 13 cze 2005, 19:25
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: trójmiasto

Post autor: AdamOSA »

Podsunę wam pewien pomysł .:

- wykorzystać lampkę luzu do kasowania licznika

Chyba proste . Za kazdym razem kiedy przejdziemy przez luz
nastąpi korekta ewentualnych błędów , a liczenie będzie zależeć od
dokładności mechaniki .
Pozdrawiam życze owocnej twórczości .

AdamOSA
3city
Simson SR2,WSK,JUNAK,XS400(jeszcze nie wiedziałem że SUZI jest najlepsze),GSXR400 - wynalazek , małżeństwo , chwila nieuwagi żony - GSX1300R
No i jest wymarzony pierdopęd na tor !! ( w 2012 niestety zdrada :-) )
A do wiosny na DR-Z 400SM lub E
voti
BS Brother
BS Brother
Posty: 1147
Rejestracja: pt, 20 sty 2006, 14:23
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: voti »

AdamOSA taki pomysł był brany już pod uwage, sie zobaczy uff czarno to widze ;)
Czerwony potwór
Gradus

Post autor: Gradus »

Witejcie;

No, temat ciekawy i godny, chociaż nie dla mnie, bo moja "kanapa" to jeździ na każdym biegu tak samo :lol:
Ale jako elektronik-elektromechanik-mechanik z zamiłowań i z wykształcenia to bym doradzał - jak najmniej ruchomej mechaniki (przełączniki!!!), a jak już to naprawdę solidne, jakieś przemysłowe (albo może optycznie = LED-przegródka-fotodioda jako czujnik ???)

Zobaczcie jakie se tutaj wymyślili rozwiązanie:

http://www.indysuperbike.com/customer/p ... 508&page=1

bierze se toto impulsy z predkosciomierza i obrotomierza (na poszczególnych biegach stosunek tych wartosci jest stały, chyba ze sprzegielko sie slizga :( ), porownuje i wyswietla.. Fajne rozwiązanie , prościutkie w konstrukcji i podłączeniu (4 kabelki), no i sie nie pomyli, jak sie raz nauczy. Wada - na postoju nic nie pokazuje - ale czy to taka znowu wada ?
dogbert

Re: Wyswietlacz biegów - B6

Post autor: dogbert »

elo
Czyzby temat umarl smiercia naturalna ?
No to powiem tak, tu jest schemacik i lista elementow :)

http://home.cfl.rr.com/genecash/gear_indicator.html

7447 - 1,8pln
led - 2-5pln
a ADC0804 to jakies 12-15pln

Kto da taniej ? :D

ps. jak ktos zainteresowany to moge wstawic i schemacik wyswietlacza dla kazdego moto, wszystko razem z plytka do trawienia. Tylko jedno male ale - dziala toto na procku Zilog-a a kitajce nie chca go luzem sprzedawac.
Gradus

Post autor: Gradus »

No, do tego ustrojstwa dogberta jeszcze dochodzi czujnik 37730-20F00, jak wynika z tekstu. Tu w Stanach 53 USD.
dogbert

Post autor: dogbert »

Gradus pisze:No, do tego ustrojstwa dogberta jeszcze dochodzi czujnik 37730-20F00, jak wynika z tekstu. Tu w Stanach 53 USD.
Ozywiscie o ile go juz nie masz zalozonego w skrzyni :)
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Post autor: figer »

Dzieki dogbert!!!
Juz wiecie co bedzie moja nastepna modyfikacja :lol: :wink:
ObrazekObrazek
pszczurkow

Re: Wyswietlacz biegów - B6

Post autor: pszczurkow »

Wznowie temat.. Mam schemat takiego wyświetlacza drogo nie wychodzi z elementami ale mam problem z poskładaniem tego do kupy.. czy jakiś elektryk/elektronik się znajdzie i mi to złoży? Schemat wrzucę dla wszystkich do wglądu. Pozdrawiam

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4b9 ... f244b.html
Waldex
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1815
Rejestracja: sob, 8 gru 2007, 17:26
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 6

Re: GSF 600 - Wyswietlacz biegów

Post autor: Waldex »

Wyczytałem w necie, że dokładając 6 bolców do czujnika luzu (w którym satnadardowo jest jeden - luz) uzyskujemy "sygnały" dla każdego biegu (GSy z tym patentem już jeżdzą). Pracuję nad tym od jakiegoś czasu - już mam nawiercony :). Potem układ z diodami zamieniający "sygnały" na cyfry i mocny wyświetlacz z jedną cyfrą na deskę. Dodam fotki jak to zadziała:)
Jedź i daj jechać innym!
czarny GS500E pojechał.....
czarna SV650N pojechała...
czarny mruczek Z750S pojechał...
czarny większy mruczek Z1000SX pojechał...
jest jeszcze większy, srebrny mruczek FJR1300 AE
Boogie

Re: GSF 600 - Wyswietlacz biegów

Post autor: Boogie »

czekamy z niecierpliwoscia :-)
jack_ripper

Re: GSF 600 - Wyswietlacz biegów

Post autor: jack_ripper »

[quote="Waldex"]Wyczytałem w necie, że dokładając 6 bolców do czujnika luzu (w którym satnadardowo jest jeden - luz) uzyskujemy "sygnały" dla każdego biegu (GSy z tym patentem już jeżdzą). Pracuję nad tym od jakiegoś czasu - już mam nawiercony :). na deskę. quote]

Jak dołożyć te bolce. Może jakieś foto lub rysunek ?
pszczurkow

Re: GSF 600 - Wyswietlacz biegów

Post autor: pszczurkow »

Z tymi sygnałami to bardzo prosta sprawa.. Fotkę mam: http://picasaweb.google.pl/slizgigs500/Wyswietlacz

Natomiast nie jestem wstanie złożyć tego wyświetlacza do kupy, to czarna magia dla mnie! Właśnie kupiłem wszystkie części ale jak to złożyć? :shock: POMOCY!
dayanek

Re: GSF 600 - Wyswietlacz biegów

Post autor: dayanek »

A wie ktoś jak to ustrojstwo działa w starszych motocyklach. U mnie w GSX 750ES'86 jest taki fabrycznie zamontowany i działa bez zarzutu. No i rzeczywiście ułatwia życie :) Ale jakiś skomplikowanych układów tam chyba nie ma.
pozdrav
--
dayanek
ODPOWIEDZ