Problemy z gażnikami

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
nita

Problemy z gażnikami

Post autor: nita »

Witam wszystkich, męczy mnie pewna sprawa, otóż w moim GSXR 1100 91r zawieszają się obroty
tzn. kiedy się dobrze rozgrzeje czasami (nie za każdym razem) wolne obroty nie spadają tylko zawieszają przy 3tyś obr.
Pewien mechanik stwierdził że starsze roczniki tak mają bo iglica sie wyrabia i przepuszcza powietrze. hahaha :D
Może ktoś z was powie mi coś więcej bo takie tłumaczenie mnie nie zadowala.
poza tym wydaje mi sie że tan mechanik to byłby szczęsliwy jakby wszyscy zmieniali tylko olej i świece.
Dzięki za pomoc
Malisz

Post autor: Malisz »

Zawieszają tzn nie spadają poniżej 3 tyś. Czy maszyna nie chce się wkręcać na wyższe obroty?
Czy motor reaguje na ręczną regulację ?(Masz takie pokrętło po z lewej strony motocykla..zaraz pod pierwszym gaźnikiem..
nita

Post autor: nita »

Na wyższe obroty wkręca sie bez problemu ciągnie nieżle. co najlepsze na pokretło reaguje tylko że nie można ustawić wolnych obrotów i albo gaśnie albo ma wysokie i czasami sie zawiesza jak pisałem poprzednio.
Malisz

Post autor: Malisz »

..Nie mam pojęcia co to może być..
W olejakach czasami silniki się nie chcą wkręcać na wyższe obroty Jest kilka powodów i chyba juz wszystkie przerabiałem na swojej maszynie...ale o tym że zejść do najniższych nie chcą to nie słyszałem...

Nie wiem co może być przyczyną..gaźniki...to trochę dziwne że wyżej tak jak piszesz kręci się OK..jak by coś z nimi było nie tak to chyba by się wkręcać nie chciał za bardzo.....Z odpalaniem nie masz problemów???
Masz możliwość zamiany modułu sterującego? Może elektronika??
dominGeS

Post autor: dominGeS »

przyczyna takiego stanu zeczy moga byc membrany gaznikowe.Wystarczy,ze zostana niestarannie zalozone i ulegaja zaraz deformacji,a co za tym idzie nie pracuja tak jak powinny.Ja tak mialem w Gs-ce.
Malisz

Post autor: Malisz »

Skoro Domin miał taką sytuację ..to pewnie ma rację....
Ale to jest ta pesymistyczna wersja...Bo z tego co słyszałem membrany trochę kosztują.
nita

Post autor: nita »

Panowie dziękuje za każdą podpowiedz nawet tą najbardziej pesymistyczną. zależy mi żeby moja kochana zuzia pracowała jak zegarek szwajcar w dodatku. :lol:. Także każda podpowiedz jest cenna.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ