... Szybka do GSX 1400 ...

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Jacek S

... Szybka do GSX 1400 ...

Post autor: Jacek S »

shooya pisze:... szybe do GSX 1400 ale jaka ?
A no na przyklad jedna zposrod wielu co tu znajdziesz :

http://www.givi.it/home/frame.asp

A ja mam taka :

http://www.secdem.fr/CATALOGUE/sommaire ... ablo_.html
shooya pisze:... Nie powiesz mi ze taki sprzet wyglada dobrze jak sie walnie na nim szybe od samochodu przeciesz to NAKED :) i szyba na nim to badziewie.
A no widzisz, sa rzeczy ktorych nie przeskoczysz ... wiec lepiej je wkolo obejsc.

Ktos chce jezdzic moturem co przy 120km/h urywa mu rece i leb (a 2 razy tyle moze pojechac) ? - to jego sprawa - ale rozminal sie z powolaniem tego sprzetu.

Zle wyglada ?? Wrecz przeciwnie - gdy widze naked bez szybki to ironiczny usmieszek mi sie pod nosem maluje - wlasciciel tego motura jezdzi nim tylko po miescie i szpanuje ze go ma - nie uzywa go na trasie ani fikusnych zakrecikow nie zwiedza - wiec ... ponownie ... rozminal sie z powolaniem sprzetu.

Badziewie ?? Co ?? Szybka czy opisany wyzej kierowca ??
shooya pisze:... pisz jeden post a nie 3 jeden pod drugim ...
Dobrze, przepraszam, ale co poczac, gdy wyslesz i cos nowego na mysl ci przyjdie ?
shooya pisze:... i nie otym byl post prawda panowie :)
Tyz prowda ... dlatego tutaj sie przenioslem ...

:papapa:
shooya

Post autor: shooya »

Jak widze kolesi jadacych Nakedem golasem, to mowie sobie twardy koles.
Latalem nie raz Nakedem i wiem jak jest przy 160 bez szyby ( i ne tylko one tak maja ) te motocykle takie sa jak dla mnie do lansowania, jesli turystyka to ok mozesz smigac 120, lub troszke glowke z wypasionym kaskiem w strone baku. Haya moze poleciec 300 i tez urywa lapy i glowke jak ja wystawisz.
Wiesz jak to mowia kazdy lubi co mu sie podoba.
Wiesz napewno, bo jak to napisales smigasz juz 15 lat ( ale na czym latales ) Nakedy smigaly gole i dopiero potem jak ich moc wzrosla
zaczeli tacy kolesie jak np. TY Zyczliwy Jezdzcu zakladac szybki.
I ok ja nie mam nic przeciwko ale .... taki NAKED traci dlamnie duuuuzzzooo. Ale to moje skromne zdanie. A jak czytam twoje posty to z nich wynika JAK dla mnie ze to co robisz to jest to co kazdy powinien robic, jesli chce smigac w berecie na GSX 1400 bez szyby to moje zycie i to co mi sie podoba. I jesli kiedykolwiek kupie Nakedy to nigdy nie zeszpece go szybka.

A NAKED to jak w morde strzelil znaczy goły, nagi.

Pozdrawiam
Adamwo

Post autor: Adamwo »

Ja polecam firme Mgg, tania szybka mocowana do swiatla, jakies 140 zl.
Ronze kolory do wyboru, dobrze wykonana.W moim gsx 1400 sprawdzila sie naprawde super.
studi

Post autor: studi »

jacek s napisał:
wlasciciel tego motura jezdzi nim tylko po miescie i szpanuje ze go ma - nie uzywa go na trasie ani fikusnych zakrecikow nie zwiedza - wiec ... ponownie ... rozminal sie z powolaniem sprzetu.

naked na trasy ? - dziwne...

a jak jeździ tylko po mieście to nie motocyklista ? :help: może bardzo lubi
swoje miasto / gdzie jest napisane że prawdziwy musi latac w trasy?

będziemy musieli poważnie pogadać... :wink:


:bye:
Rostwór
BS Brother
BS Brother
Posty: 2431
Rejestracja: sob, 26 lut 2005, 16:07
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dubaj

Post autor: Rostwór »

Oj Panowie, czuję się urażony... Ja mam nakeda i mam owiewkę/szybkę, czy jak tam zwą... Nie uważam, że ona szpeci moje moto, Shooya, nie zgodzisz się ze mną? Jest mała, czarna, delikatna, a przy okazji pomaga przy szybszej jeździe. Jeśli chodzi o szybę... to fakt.. dziwnie to wygląda i mi się także nie podoba.
Studi, uważasz, że nie dam rady pojechać w turystykę na moim?? Fakt, że niektórzy powiedzą, że jest to bardziej turystyk, ale jednak dalej zostaje nakedem.

Pozdrawiam:) :beer:
Jacek S

Post autor: Jacek S »

shooya pisze:jesli chce smigac w berecie na GSX 1400 bez szyby to moje zycie i to co mi sie podoba.
:jump:

... doskonaly obrazek ... chyle czola przed takim poczuciem humoru.

Ale z beretem (z antenka czy bez) sie nie zgodze ... coz na to kodeks drogowy ? Mysle ze tyle samo co na ta "czapeczke" co to tyle szumu gdzieniegdzie rozpetala ( :gafa: a raczej co ja rozpetalem na jej temat). Skoro owy temat jednak zakonczyles, Shooya (i chwala Ci za to bo byla na to pora), to pozwole sobie tu dodac co nastepuje :

Grabo, jesli zawitasz na tej stronie to wiedz, ze nie bylo moim zamiarem Ciebie obrazic i ze wszystkie te moje akrobacje "literkowe" jeden cel mialy - dbalosc o twoj dobrobyt, zdrowie i dlugowietrznosc, gdyz bedac motocyklista - nie jestes mi czlowiekiem obojetnym. Moja rada bys w czyms takim nie jezdzil - szczera i zyczliwa byla.
shooya pisze:... jak czytam twoje posty to z nich wynika ... ze to co robisz to jest to co kazdy powinien robic ...
&
studi pisze:... a jak jeździ tylko po mieście to nie motocyklista ? ...


... alez skad - nie kazdy lubi to samo, przeciez glosu za kogos nie zabieralem - "moim" jednak zdaniem (smiem twierdzic ze mam do niego prawo - i sam czyjegos zdania nie neguje - moge sie podroczyc - i czasem posmiac - czyjas krytyke wysluchac - i przyznac racje jak mnie przekona - na tym wszelka zdrowa dyskusja polega i do poglebienia horyzontow kazdego z nas prowadzi - czyjes szyderstwo tez mi krzywdy nie zrobi - najwyzej zmieni moj poglad na ta czy inna sprawe - nie obrazajmy sie na siebie wzajemnie, bo przeciez nikt z nas nie ma monopolu na racje - ale nie robmy ze swoich pogladow tajemnicy - bo sie nie dogadamy) taki uzytek sprzetu nad ktorym wielu ciezko glowkujacych inzynierow latami pracowalo ... jest conajmniej smutny, a nawet marnotrawny i niezbyt waloryzujacy dla sprzetu, jego tworcy jak i posiadacza.

Do jazdy "tylko" po miescie wiele alternatyw istnieje i klient takiej potrzeby lepiej wyjdzie na 125-ce niz na 200 i + kilogramowym motocyklu nie tylko ze wzgledu na manewrowalnosc (waga i rozmiary), kieszen (cena zakupu i paliwa), ochrone srodowiska (mniej spalin - 4o sow oczywiscie) itd - itp - no i na bufona nie wyjdzie.
studi pisze:... gdzie jest napisane że prawdziwy musi latac w trasy?
A kto mowil o prawdziwym czy nie prawdiwym ?... gdzies tu kiedys napisalem o sobie ze "adeptem fikusnych zakrecikow jestem" czy myslisz ze sie uwazam za prawdziwszego pod jakimkolwiek wzgledem od adepta motocrossu albo wyscigowego plastika ? Innego owszem ale na tym czar i piekno zycia polega - bo gdyby nie roznorodnosc to by nudno bylo. Brat rodzony mi kiedys powiedzial tak : "Ty to bys tylko jak ta malpa na kiju sie rzucal po tych zakretach" czy mialem sie na niego obrazic ? i nie odzywac ? - nawet do glowy mi to nie przyszlo - odpalilem mu ze on "highway Bill sie zowie" po czym sie usmialismy, poklepalismy po plecach i poszlismy na piwo...
shooya pisze:A NAKED to jak w morde strzelil znaczy goły, nagi.
Zgoda ze to znaczy ale osobiscie nie pochwalam takiej sztywnej segregacji i szufladkowania motocykli - moze mniej sztywnym okresleniem jest "roadster" co mi bardziej pasuje i nie wyklucza poprawek w stylu niezbednej dla mnie szybki.
studi pisze:... naked na trasy ? - dziwne... ?
No wlasnie - taka opinia spowodowana jest wyzej wspomnianym sztywnym szufladkowaniem ktore prowadzi z kolei do nienaturalnego (moim zdaniem) uporu w stylu :
shooya pisze:...jesli kiedykolwiek kupie Nakedy to nigdy nie zeszpece go szybka.


"zeszpece" ? doprawdy nie widze w tym racji nijakiej - ale oczywiscie to moje prywatne zdanie.
shooya pisze:Latalem nie raz Nakedem i wiem jak jest przy 160 bez szyby.


Jesli na prawde wiesz to nie pojme w zyciu dlaczego tej szyby nie zalozysz. Dlatego ze ktos sprzet nazwal "NAKED" ? Badzmy rozsadni...
shooya pisze:Jak widze kolesi jadacych Nakedem golasem, to mowie sobie twardy koles.
... a ja mowie sobie ze masochista, bo wiem jak cierpi w tym momencie. I w imie czego ? Frazesu w stylu co to na innej stronie Jasko kiedys napisal "legenda, image, prestiż" mowiac o "Hardly - Dangerous".

Apropos trasy - to owszem nie jest to moj ulubiony sposob spedzania czasu na motorze - bo mnie nudzi (w ziazku z tym ze zalozylem szybke to moge wbrew pozorom spokojnie w trase smigac i nie meczy mnie to - gdyby nie te nudy...) ale w trase trzeba ruszyc zeby do tego wymazonego celu dotrzec ...

... no kto wie ?...

... co mi znowu po glowie chodzi ?...

FIKUSNE ZAKRECIKI :jumpie: :brawo:

"zyczliwy jezdziec" :papapa:
studi

Post autor: studi »

:gazeta:

ale sie rozpisałeś ..... :shock:

chyba trafilismy w czuły punkt ... spoko nikt sie nie obraża , rób co chcesz
ze swoim sprzetem ... nikt ci nie ma zamiaru zabraniać , jak sam mówiłes kazdy ma prawo do wypowiedzenia swoich sądów...

ja jednak myslę / i chyba nie bez racji / że sa lepsze sprzety na traskę ,
ale jak chce , to i na deskorolce pojedzie...


:bye:
Jacek S

Post autor: Jacek S »

studi pisze:ale sie rozpisałeś ..... chyba trafilismy w czuły punkt ...
:luf: :mrgreen: :luf:

... wiecej was bylo i sporo pytan na raz musialem zadowolic ... bo by sie znalezli tacy co by sie obrazic potrafili ...
ja jednak myslę / i chyba nie bez racji / że sa lepsze sprzety na traskę
... nie bez racji i nikt temu nie przeczy ... :cry:


....................:auto:........................


... no chyba ze zakreciki po drodze ... :D :jezyk:

... :papapa: ...
shooya

Post autor: shooya »

Jacek S napisal: ... wiecej was bylo ...

Czy tylko ja mam takie wrazenie ze ty myslisz ze tu same gowniarstwo sie wypowiada i ludzie dla ktorych to pierwsze sezony smigania ?
Ja mam prosbe do Ciebie Jezdzcu z nikad zebys mi wyjasnil to, bardzo grzecznie prosze.
Jacek S

Post autor: Jacek S »

shooya pisze:Czy tylko ja mam takie wrazenie ze ty myslisz ze tu same gowniarstwo ...
... tylko Ty, kolego shooja. Jesli ktos jeszcze tak mysli to na pewno nie ja, gdyz gdybym tak myslal to z pewnoscia bym sobie d**y nie zawracal i z wami nie dyskutowal.

W obronie czlowieka ktory glupstwo chce popelnic stajesz przeciwko komus co go od bledu chce uchronic - prawdziwe pytanie w tej smiesznej i badz co badz prywatnej dyskusji to czy Ty "diktatore" dobrze przemyslales co tu wypisujesz.
shooya pisze:W poscie o DL 650 wyleciales z GSX 1400 ! po kiego ?
... nie ja pierwszy napisalem na tamtej stronie :
daab, Tobie to tysiączka by się przydała
Podchwycilem jedynie chumorystyczna plete poprzednika. Ale skoro na tych stronach nie ma miejsca na zarty, to psia krew - szkoda.

... ale ...
shooya pisze:... nie otym byl post prawda panowie ...
Jak chcesz swoje prywatne porachunki rozwiazywac to wyslij mi prywatna wiadomosc i nie zasmiecaj tych stron jalowymi i nikogo nie interesujacymi polemikami.

:papapa:
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6448
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 22

Post autor: KROPEK »

Witam!!
Ja pier.... a może do GSX1400 osobną owiewkę(tarczę) trzymaną przeż jeźdzca osobiście na Nakedzie?? To dopiero byłby twardziel :twisted:


Zapodaje wzór :P
http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=45630342

Pozdrawiam
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Jacek S

Post autor: Jacek S »

Alez z taka tarcza i w berecie nie do twarzy by jezdzcowi bylo ...

:jezyk: :hahaha:

:papapa:
studi

Post autor: studi »

chłopie nie mam pojęcia co ty jestes za persona / jacek s /,bo nawet nie napisałeś skąd jesteś- ale napisanie czegos takiego:

"Jak chcesz swoje prywatne porachunki rozwiazywac to wyslij mi prywatna wiadomosc i nie zasmiecaj tych stron jalowymi i nikogo nie interesujacymi polemikami. "


- uważam za zwykłe chamstwo i gówniarstwo , trochę za nisko wszedłeś abys tak się wypowiadał ... poza tym jak chciałes kogoś pouczyc mogłeś to zrobic w innej formie - człowiek chce kupić sobie taki kask i guzik ci do tego !! nie jestes jego ojcem...

a może będzie się lansował w nim w pubie i co ?? łyso ci ??

a tak w ogóle to masz jakis sprzęt, czy tylko fantazjujesz ??


nie pozdrawiam cie chłopie i robię to celowo !!
shooya

Post autor: shooya »

Studi, spoko ja sobie darowalem odpowiedzi do Jezdzca z nikad.
Koles jest niewinny, to taki ktory nie czyta calego postu tylko wyciaga slowa.
Ale zapraszam go serdecznie na jakies spotkanie BS wtedy sobie pogadamy o beretach owiewkach itp.
Hugo

Post autor: Hugo »

Shooya i ty myślisz że taki gość przyjedzie na spotkanie ?? :hahaha:

Nawet nie wiadomo czy ma moto, a czytając te ( mądre ) wypowiedzi wnioskuje sobie że gościu młodziuśkim musi być, może prawka jeszcze nie zrobił, i siedzi z gazetka przy kompe czyta słowo w słowo jak coś mądrego wyczyta to pisze.

Jeźdźcu z nikąd - tak kultura by troszkę nakazała się przedstawić, poinformować innych BS z jakiego miasta jesteś, bo widzę ze zaczynasz ostro się panosić na tym forum i dogryzać co niektórym osobom. Będziesz sobie tylko tak gadał czy wiedziesz na spotkanie BS .

Więc przedstaw się kulturalnie i napisz kilka słów o sobie, przyjedź na jakieś spotkanko, albo zamilcz i zapomnij o tej stronie.
Zablokowany