GSF 600 - zmiany

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

MarekD

GSF 600 - zmiany

Post autor: MarekD »

Witam. Tydzien temu zabralem sie za lekkie przerabianie mojego bandita. i jestem ciekaw waszego zdania... motor jeszcze nie skonczony jest... ale juz prawie. zniszczylem czy poprawilem???

http://www.bikepics.com/members/marekbandit/
daab
BS Brother
BS Brother
Posty: 788
Rejestracja: śr, 28 sty 2004, 20:18
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk/Wawa

GSF 600 - przeróbki

Post autor: daab »

Tendencja dobra tylko więcej czarnego matu.
Na początku VZ 800 - 96
Później DL 650 - 04
Póżniej GSX 1300 R -
Obecnie też na S..... i z Japonii
MarekD

Post autor: MarekD »

jakas propozycja? Myslalem o tyle ramy zeby zrobic w czarnym macie i kolektor z reszta wydechu bo ten niebieski tlumik to tak srednio pasuje... pozatym jako ze nie jestem lakiernikiem... to pytanie dotyczace wykonczenia lakieru... czym pokryc ten czarny mat zeby nie wyplowial itp. Slyszalem o jakis bezbarwnych lakierach ktore sie kladzie na koniec.
Kynias
BS Brother
BS Brother
Posty: 674
Rejestracja: czw, 29 wrz 2005, 13:54
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kynias »

no no...

ja bym całą ramę też na mat zrobił (ten czerwony kolor nie pasuję )... tłumiczek - carbonowy.
qrcze szkoda ze silnik nie jest czarny :>

Ale ogólnie OK
:twisted:
Kynias

........ -> GSX-R 600 K8 -> R6 -> GSF 1250A -> GSX 1300R Hayabusa -> ...

W zakręt można wejść z każdą prędkością - gorzej z wyjściem z niego…

Tel. 500273677
MarekD

Post autor: MarekD »

hehe chcialbym cala rame ale... musialbym go calkowicie rozebrac a na to nie mam miejsca i czasu no i sprzetu.
MarekD

Post autor: MarekD »

myslalem tez nad silnikiem... ale jak to bedzie wygladac jak zrobie to na motorze... plus nie rozkrecajac go... ;) ktos sie w to bawil?
meyer2
Lajtowy Motonita
Posty: 724
Rejestracja: czw, 8 wrz 2005, 22:05
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Biedrusko

Post autor: meyer2 »

malowanie silnika to nie jest prosta sprawa, tym bardziej jak widzę ty wszytsko robisz na ulicy praktycznie. Możesz bawić się z tym na złożonym silniku, ale masę czsau poświęcisz zanim wszytsko dobrze odtłuścisz przed malowaniem, a i efekt może być inny od zamierzonego. Chodzi mi szczególnie o łączenia (np. dekli z obudową silnika czy jak kto woli karterem, i inne tego typu miejsca, czy farba nie zacznie po jakimś czasie pękać i odchodzić płatami...)
W sumie to po głowie chodzą mi dwa pomysły co by można było zrobić z twoim moto.

Oto pierwszy z nich (najtańszy i najłatwiesz do zrobienia w twoich warunkach). Zostawiasz czerwoną ramę, malujesz felgi na czerwono i robisz czarne ranty (naklejki). Następnie lagi i obie półki polerujesz (najlepiej na lustro), bo to przecież aluminium-wtedy cały przedni zawias ładnie się zlewa. Tłumik- jeśli jest możliwośc to obdzierasz/zeszlifujesz czy co tam by się dało żeby to niebieskie cholerstwo usunąć i puszkę masz zapewne z nierdzewki (też da radę wypolerować, tylko troszke inaczej sie to robi niż aluminium), a jak nie to zmień na carbonowy (jak pisał Kynias). No i jeszcze pozostaje kwestia tego smutnego/srebrnego wachacza :) ale myślę, że w czarnym macie by to jakoś wyglądało. A na koniec te wszytskie naklejki, które były (albo takie jak będziesz chciał mieć) koniecznie w złotym kolorze :)

No i ta druga opcja (droższa i mniej możliwa do wykonania w warunkach "ulicznych"). Malujesz ramę, wahacz, silnik i wszystko co jeszcze możliwe na czarny mat. Zmieniasz wydech (na taki jak już pisał Kynias :) ) Zaciski hamulca malujesz na złoty kolorek (jak w kawie 636 z 2003) i do tego złote ranty no i naklejki/emblematy na złoto, a wtedy moto masz jak złoto :P

P.S. Szkoda, że przed malowaniem nie zlikwidowałeś wgniotu na baku. Czyżbyś miał bardzo ostre hamowanie :?: :mrgreen:
SV 1000 S '04 *** FZS600 '03 *** SV 1000 S '03 *** GSX-F 600 '98 *** GS 500 E Five Stars '97 *** J... jednoślad TS 350 '89
tel. 602-810-996

http://www.bikepics.com/members/meyer2/
MarekD

Post autor: MarekD »

no wlasnie wszystko robie na ulicy ;) i dlatego nie bralem sie za silnik bo slabo to widze. i bede sie bawil z tym pieknym niebieskim kolorem na puszce ;) Ale pytanie czy zostawic caly wydech w polerce czy walnac od kolektora po puszke w czarny mat...
luigi_m
Śmigający po niebiańskich trasach
Posty: 105
Rejestracja: sob, 21 paź 2006, 20:03
Województwo: -
Lokalizacja: ...już nie Toruń, ale blisko...
Kontakt:

Re: GSF 600 - zmiany

Post autor: luigi_m »

MarekD pisze:zniszczylem czy poprawilem???
Przykro mi, ale bedę szczery ... niewiele widziałem ładnie przerobionych Banditów, a te które wyglądały dla mnie w miarę dobrze, wymagały z pewnością ogromnego nakładu pracy i środków. Dla mnie zeszpeciłeś (przynajmniej na tym etapie) ładne moto, bo akurat czerwony i Bandit dobrze do siebie pasują :wink:
W zasadzie moi przedmówcy powiedzieli już co można by jeszcze zmienić. Powiedzmy, że w moim zdaniem podratuje to jeszcze wygląd Twojego Bandita.
Jak to ktoś kiedyś mi powiedział ... "dziwkowaty" Bandit 600N
GrudiLee

Post autor: GrudiLee »

Jeśli tobie się podoba to OK

Moin zdaniem jest ladny tylko bym zrobił nie mat a metalik


Pozdro
MarekD

Post autor: MarekD »

hehe wlasnie chodzi ze on nie byl czerwony. rama byla czerwona a zadupek , bak i przodnie nadkole pomaranczowe... na zdieciu moze tego dobrze nie widac, ale roznica w kolorze byla. Myslalem zeby zostawic felgi czarne i zrobic rant czerwony , i bedzie plug jeszcze na kolektorze w czerni . Jak tylko kupie montowanie i kolejna puszke farby.
Pit

Post autor: Pit »

Pomarczowa wersja nie wygladala tak zle... ale skoro 'poszedles w czarny mat' to powinienes chyba przemalowac rowniez rame. Na czarny mat wlasnie :lol: lub moze chrom?
Ale to bedzie wymagalo rozebrania polowy motoru...
Desmont
BS Brother
BS Brother
Posty: 1116
Rejestracja: śr, 18 sty 2006, 14:54
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: Desmont »

Generalnie mi sie podoba w macie moze wlasnie jeszcze rame walnac w czerni lub srebrze ale jedno co napewno to zdjalbym to cos na zegarach bo wyglada ochydnie... jak doniczka pod szczypiorkiem...
PZDR
Desmont
Suzi SV1000S '04 ;) najpiekniejszy dzwiek V-ki.
Co dwie lufy to nie jedna, co akrapki to akrapki

Obrazek Obrazek
GG2404004; tel. 607 082 621; skype: lukasz.pio
karus

Post autor: karus »

Ładnie mi tylko nie przypadła do gustu lampa i szyba,
oryginalna bardziej mi sie podobała ale kolorek super
a czy czasami jeżeli pomalujesz lakierem czarny mat to nie zrobi sie czarny połysk??
MarekD

Post autor: MarekD »

hehe ta doniczke tez zrobie w macie ;) ramy nie rusze. nie mam gdzie rozebrac motoru na czesci. Myslalem nad zrobieniem puszki w czarno i ramiona tylnego wachacza i widelec z przodu ;) w wekend powinno byc gotowe to wrzuce zdiecia ;)
ODPOWIEDZ