GSXR 750 K2 z K4 - przeszczep silnika

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
Szajbus

GSXR 750 K2 z K4 - przeszczep silnika

Post autor: Szajbus »

Mam pytanko, na ktore nie moge znalezc odpowiedzi w manualach. Moze ktos z Bractwa bedzie wiedzial.
Niedawno "skonczyl" mi sie silnik w mojej 750 K2 , poluje na nowy i ostatnio nadazyla sie okazja, ale silnik jest do K4. Gosciu zaklina sie ze na 100% bedzie pasowac do K2. Ale jakos mam pewne watpliwosci.
Stad moje pytanie: silnik z K4 mozna bez problemu przelozyc do K2 ?
A moze ktos wie gdzie w rozsadnej cenie dostane silnik do K2 ?
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6432
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Re: GSXR 750 K2 z K4 - przeszczep silnika

Post autor: KROPEK »

A nie możesz poprostu zadzwonić do serwisu, w takich szczegółach chyba są najbardziej kompetentni.
Pozdrawiam
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Remi
BS Brother
BS Brother
Posty: 949
Rejestracja: pt, 19 maja 2006, 00:12
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: GSXR 750 K2 z K4 - przeszczep silnika

Post autor: Remi »

Zasięgnąłem języka i wg. pewnego gościa, który mocno zna się na maszynach zrobić się tego nie da.
Inne mocowania, inna wiązka, inne filtry itp itd.
Lepiej sprzedać co się ma i kupić coś nowego.
mobile: +48 888 587 587
Szajbus

Re: GSXR 750 K2 z K4 - przeszczep silnika

Post autor: Szajbus »

KROPEK pisze:A nie możesz poprostu zadzwonić do serwisu, w takich szczegółach chyba są najbardziej kompetentni.
Pozdrawiam
Mozna zadzwonic do serwisow takoz zrobilem (Trojmiasto, Warszawa, Poznan), zanim napisalem tu na forum i... odpowiedz byla podobna jaka Kropek mi udzieli, tzn " Proponuje napisac na jakims forum, tam sporo specjalistow mozna znalesc"
Ogolnie serwisu nie zajmuja sie przerobkami.
Silnik juz w drodze wiec nie mam odwrotu i fakt wiem ze mocowania inne (ale to nie problem), bardziej mnie martwi prad.
Ciekawost, w ogole nie pomyslalem ze filtry moga wplywac znaczaco wplywac na prace serducha, Remi cos wiecej napisalbys mi (dowiedzial sie od tego szpeca) bym mogl sie przygotowac odpowiednio na przeszczep?
Remi
BS Brother
BS Brother
Posty: 949
Rejestracja: pt, 19 maja 2006, 00:12
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: GSXR 750 K2 z K4 - przeszczep silnika

Post autor: Remi »

Chodzi o to, że sam silnik nie wystarczy, trzeba wszystko w komplecie, wtryski, wiązka, regulator napięcia itp. itd.
Jedno i drugie to dwie zupełnie inne konstrukcje.
Oczywiście zrobić można wszystko, kwestia tylko - czy się opłaca??
mobile: +48 888 587 587
ODPOWIEDZ