Opony... raz kolejny

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Którą oponę założyłbyś na moto typu B-King?

1. Pirelli Diablo Corsa - 1049zł
1
5%
2. Pirelli Diablo Corsa III - 1500zł
4
21%
3. Metzeler M1 - 1200zł
3
16%
4. Dunlop SP Max Qualifer - 1550zł
2
11%
5. Michelin Pilot Powec 2CT - 1550zł
9
47%
 
Liczba głosów: 19

Hube

Opony... raz kolejny

Post autor: Hube »

Czołem,

Temat już kilkakrotnie poruszany więc wybaczcie jeśli częściowo się powtórzy.

Pytanie dotyczy opon, których cena jest raczej podobna. Zależy mi na (1) pewnym prowadzeniu w zakrętach, (2) przy prędkościach max 215 km/h, (3) mozliwie dobrym prowadzniu na mokrym / w deszczu.

Od Waszych typów uzależniony będzie mój jutrzejszy wybór!

Dzięki za pomoc

Hube
Remi
BS Brother
BS Brother
Posty: 949
Rejestracja: pt, 19 maja 2006, 00:12
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: Opony... raz kolejny

Post autor: Remi »

Hube, nie wiem czemu porównójesz do MT01 akurat B-Kinga.
Porównywanie czegoś co nie ma mocy, do czegoś co jest lokomotywą jest nie na miejscu :)
mobile: +48 888 587 587
Hube

Re: Opony... raz kolejny

Post autor: Hube »

Prawie taki sam moment moment (150Nm - 146Nm).
Prawie taka sama waga (243kg - 235kg).
Prawie ten sam rozmiar laczka.
Prawie to samo przeznaczenie.

Prawie... robi różnicę!

Niestety nie jeździłem na B-Kingu więc nie wiem, który z nich jest lokomotywą, a który ją udaje.

A Ty Remi już nie nie mądrz, tylko weź udział w ankiecie, bo jutro muszę zamówić opony. :)

EDIT:

Opony, aby były w terminie musiałem zamówić już dzisiaj. Wybór padł na Michalinę, ale możecie kontynuować ankietę, aby utwierdzić mnie w wyborze. Dzięki.
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4281
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Opony... raz kolejny

Post autor: Emil »

po pierwsze nie wiem skad wziales te ceny - poszukaj, znajdziesz taniej

po drugie corsa3/power 2ct/qualifier RR to troche cos innego niz corsa/power/qualifier (te pierwsze maja po bokach miekka gume, po srodku jest to ta sama opona)

po trzecie zakup dwuskladnikowej do "czopera" to troche marnowanie kasy, wersje jednoskladnikowe sa tansze, przyzwoicie trzymaja a i tak nie bedziesz jezdzil po krawedziach - dodatkowo moze kup cos bardziej wzmocnione/turystyczne? przy takim momencie jak bedziesz dawal gwaltownie w palnik to Ci te gumy wytrzymaja kolo 4kkm (EvilD moze zaswiadczyc ;) )

w odpowiedzi na ankiete: corsa i power - swietne opony, metzelera nie znam (ale to chyba ta sama fabryka robi co pirelli) natomiast qualifier (qualifier-qualifier, Ty wymieniles cos chyba nowszego) troche mniej mi podszedl, dluzej sie nagrzewa i na zimnym sie slizga

corsa 1 - mialem w k3, zachwycony bylem, jak dla mnie z dostepnych wtedy na rynku jedynie supercorsa pro byla lepsza
corsa 3 - jezdzilem 600, nie podeszly mi zupelnie, ale to byla raczej wina nowego moto i braku ustawienia zawieszenia, traktujmy to jako "blad pomiaru";
power 2ct - zalozylem do 600 na wyjazd w alpy, bylem zachwycony przyczepnoscia i wyczuciem, jedyny mankament to guma na bokach strasznie szybko sie zaczela konczyc, godzina winklowania i bylo widac zuzycie (srodek trzymal i trzymal, 4.5kkm prawie jak nowa)

innymi slowy wybieram odpowiedz: "inna"
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Bartłomiej
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 806
Rejestracja: ndz, 8 maja 2005, 17:13
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Szubin
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Opony... raz kolejny

Post autor: Bartłomiej »

ja używam do podobnego sprzęta conti road attack
zużywam już kolejną parę tych opon i nie chcę innych...
nie trzeba ich rozgrzewać
nie spotkałem się z uślizgiem tyłu
bardzo pewnie trzymają na mokrym
tył wystarcza na ok 10tyś przód 20tyś
bardzo polecam, i naprawdę jestem zadowolony
był ;
Intruder 750 później X11, nalatałem 64 tyś , to był moment ................12 lat

jest :
"brzydszych nie było" ??............... ważne że w 8 sekund do 200 km/h


Nobody's Perfect

;-) 692 49 69 30
Hube

Re: Opony... raz kolejny

Post autor: Hube »

nieEmil pisze:Michelin, tylko Michelin. Dobrze zrobiłeś Hube. Jak ja bym chciał takiego sprzęta jak ty.

Po cichu liczyłem także na Twoją rozbudowaną wypowiedź. Cieszy mnie fakt, że odpowiedziałeś: Michelin :peace: chcąc utwierdzić mnie we właściwie podjętej decyzji :jezyk: Opony wybrałem głównie na Włochy 15.06.2008 (4-5 kkm), aby przyszlifować slider na kolanie. Już nie pamiętam który z Was, ale ktoś mocno drwił z jego... dziewiczego stanu. :beat:
kicek
Moderator
Moderator
Posty: 963
Rejestracja: pn, 16 lip 2007, 21:19
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Opony... raz kolejny

Post autor: kicek »

Hube sprawdź sobie ceny tutaj http://www.draiv.pl
ByłGSR 600A K7 + IXIL teraz kroi się coś nowego :relaxed:
http://www.bikepics.com/members/kicek/
Galeria
TEL. 608-284-938
ODPOWIEDZ