Ile powinna palic GSX 600F??

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Alucard

Ile powinna palic GSX 600F??

Post autor: Alucard »

Bo wczoraj zalałem połbaku tak wskazywal paliwomierz i przejechalem 70Km jazda do 120KM/h przez chwile 180... i juz rezerwa hmmm ?
daab
BS Brother
BS Brother
Posty: 788
Rejestracja: śr, 28 sty 2004, 20:18
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk/Wawa

Post autor: daab »

Zalej kiedyś do pelna i poźniej po przejechaniu 100 km znów zatankuj. Ile to jest pól baku. :?: :?:
Ile to jest rezerwa. :?: :?:
Na początku VZ 800 - 96
Później DL 650 - 04
Póżniej GSX 1300 R -
Obecnie też na S..... i z Japonii
Alucard

Post autor: Alucard »

Zbiornik ma 19L a rezerwa to niewiem :> ale po przejechaniu 70 km ,usialem na resa dac;/
jaca

Post autor: jaca »

oj alucard, alucard...

zatankuj do pelna ( tak jak ci radzil daab), zrób 100km, następnie zatankuj znowu do pelna. To co ci się zmieścilo - tyle pali na 100 km!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeżeli zrobisz więcej kilometrów, to jest na to wzór:
ilość litrów, które ci wejdzie podziel przez liczbę kilometrów przejechanych, następnie wynik pomnóż przez 100, daje ci to wynik spalania na 100 km.

pozdro,


jaca
Alucard

Post autor: Alucard »

Oj Jaca Jaca 8) Wiem jak to zrobic :D pytanie było raczej skierowane do uzytkowników i chodziło mi o ich wyniki :> ale tego niedopisałem :>
jaca

Post autor: jaca »

jeszcze jedna sprawa...

tudno powiedzieć, jakie spalanie jest odpowiednie, niewiedząc jaki jest twój styl jazdy.....
bywaly przypadki, że mój bandzior palil ok. 6 litrów w trasie, a czasami jak się troszku palowalo (czytaj- 200 i lepiej km/h), to potrafil zeżreć 10 i lepiej.

Myślę, że spalanie w granicach 6-8 l/100km jest w normie. :wink: :wink:

pozdro,

jaca
Przemek
BS Brother
BS Brother
Posty: 992
Rejestracja: ndz, 23 maja 2004, 19:04
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Przemek »

Mój gsxf 600 w zależnośco od stylu jazdy spala od 5,5 do 7.5 ltr/100 km.
Pozdrawiam. Przemek
GSF1200S
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6432
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Post autor: KROPEK »

Witam
Myślę, że nie ma się co bawić w takie przeliczanie. Jak lecisz w traske to baczek powinien styknać na około 300 km plus minus parę kilometrów natomiast po mieście albo jak chcesz poużywać to już inna historia i zależy jak wkręcasz. Odnośnie wskazań wskaźnika paliwa to jest to wskazanie mało precyzyjne i mające na celu zwiększyć twoje zainteresowanie dystrybutorem na tyle wcześnie, aby do niego dojechać.
Pozdrawiam :angry_smile:
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
kollector

Post autor: kollector »

moje jajko tankuję co około 250 km i płacę za to od 42 do 47 zł

jeszcze nie zdarzyło mi się bym jechał na rezerwie (kranik w pozucji res) ani na czerownym na wskaźniku paliwa

ogólnie mówiąc jestem b. zadowolony ze spalania w moim GSX 600F ( i tylko z tego)
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

Tak apropos, to jakos malo placisz, na gazie czy jak? Ja za okolo 200km place >70zl- na gixxerku 1k.
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6432
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Post autor: KROPEK »

Witam ponownie!
Kolega nie napisał ile, tylko za ile wlewa natomiast nie wydaje mi się dziwne, że maszyna o wiekszej poj. , mocy i przeznaczona do ekstremalnej jazdy pali znacznie więcej, a co za tym idzie sięga głębiej do kieszeni !! A może mu się licznik śpieszy, kto wie?? Gdyż wynik w granicach 4,5 litra na 100 km wydaje mi się nieco zaniżony. Chociaż z drugiej strony kupując wachę z lewej ręki( tzn po cenach konkurencyjnych) można zalać znacznie więcej :twisted:
Pozdro !!
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
virus

Post autor: virus »

No cóż ................... mnie przed bankructwem uratowało deszczowe niedzielne popołudnie ( udało mie sie wrócić przy lekkim deszczu ) - przez week wyjezdzilem prawie 3 baki . I tak to wygląda :twisted:
gruby

Post autor: gruby »

więc moje jajko przy spokojnym jeżdzeniu ... w trasie pali 5,5 ... przy niespokojnym nie wiem ... bo jak jeżdziłęm ostrzej wbijałem w paliwo ...

powiem tylko ze jazda na niskich obrotach zuzywa wiecej paliwa niz na srednich ...
kollector

Post autor: kollector »

gruby pisze:powiem tylko ze jazda na niskich obrotach zuzywa wiecej paliwa niz na srednich ...
D O K Ł A D N I E ! ! !

nie należy bać się wkręcać japonii na wyższe obroty! Wcale to spalania nie ograniczy, a osoba tak oszczędzająca może być niemiło zaskoczona w stacji paliw.
Co do mojego spalania dodam tylko, że zwykle jeżdżę w długie trasy, niskie biegi mam jedynie przy ruszaniu a potem już tylko szóstka...
Nieczęsto trafiają mi się jazdy krótsze niż 30 km.
goszkigsx

Post autor: goszkigsx »

Ogólnie mój gixpali tyle co mu wleje a w ogóle to przy 180 to się musi nawciągać ja terz robie do 100 km z pełnego baku i już rezerwa cisne na stacje i wchodzi mi 10 l zupki -jeśli cisne ostro
a tak sensownie to nie próbuje oszczędzać bo nie ma frajdy i te dwie paczki lekko osiągam -dobra traska!!!!!!

TRASA LUBIN-POLKOWICE co dzień do pracy a oszczędzać to do 120
tylko że ja mam tyle i jeszcze nie włączyłem trójki che che !!!

w dłuższe trasy jak się ciągne z kolesiami to wyniki mam imponujące 5-5,5 l

rada nie martw się jest standardowo !!! :lol:
ODPOWIEDZ