stożkowy filtr w dzikusie

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
klem

stożkowy filtr w dzikusie

Post autor: klem »

Nic nie znalazłem na ten temat na forum, więc zakładam sam:
Montował ktoś w Dzikusie stożkowy filtr powietrza?
Chcę się pozbyć airboxa i wymienić wydechy więc przy okazji zastanawiam się jaki filtr wybrać.
Nie chcę śmiecia z allegro za 13 zlotych więc myślę o takim czymś
http://www.mikesxs.net/products-4.html?category_id=4.7 (57mm xs performance)
Ma ktoś doświadczenie w tym temacie?
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6335
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: stożkowy filtr w dzikusie

Post autor: Lechul »

Będzie pasować ??
Ten xs to raczej dedykowany do Yamycośtam
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
klem

Re: stożkowy filtr w dzikusie

Post autor: klem »

Pasować będzie, jestem w kontakcie z gościem z głównego forum suzuki i on zamontował taki. Tylko problem jest że ściągnięcie tego do kraju swoje kosztuje i szukam czegoś w rozsądniejszej cenie u nas.
AdamOSA
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: pn, 13 cze 2005, 19:25
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: trójmiasto
Otrzymane Polubienia: 1

Re: stożkowy filtr w dzikusie

Post autor: AdamOSA »

U właścicieli bardziej rozłożystych maszyn widzę dwa etapy zmian .
Chcę głośniej i chcę ciszej lub odwrotnie .
W etapie chcę głośniej + stożek musisz zdać sobie sprawę że stożek oprócz fajnego wyglądu i braku airboxa potrafi zaciągnąć oprócz powietrza w mniej sprzyjającą pogodę , wodę z ulewy która Cię zaskoczyła . Musisz o tym pamiętać podczas planowania przebudowy .
Zmiany te także prowadzą do zwiększonej dawki powietrza + otwarty wydech masz stosunek powietrze/paliwo wyraźnie zakłócone .
Możliwe skutki uboczne dodatkowe dopalenie mieszanki w wydechach (strzały ) szczególnie jak schodzisz z obrotów . Nie mówiąc że taki skład mieszanki nie za bardzo może się podobać twojemu silnikowi - wyższa temp. spalania , wypalane zawory , żółknące kolanka ( oczywiście jest to proces dłuższy i prawdopodobnie szybciej zmienisz moto ) ...... No i jest możliwość że usłyszysz od swojej połówki "że nie wsiądzie na takie cuś " gdzie można ogłuchnąć .
Obroną przed nadmiernym zubożeniem mieszanki może być zestaw DynoJet-a ale znowu zaczyna się sprawa zwiększonego zużycia paliwa .

To tyle o stożku , ten co wybrałeś prawdopodobnie odpowiada średnicą na gaźnik i ilością miejsca do montażu nawet nie sprawdzam , jak potwierdziłeś . Mam nadzieje że w czymś pomogłem , oczywiście nie wierzę że zaniechasz pomysłu . Ale świat by stał w miejscu bez zmian :D


I jeszcze jedno do air box-a leci odpowietrzenie silnika , musisz też pomyśleć co z nim zrobić . Żebyś go przypadkiem nie zatykał . :wink:
Simson SR2,WSK,JUNAK,XS400(jeszcze nie wiedziałem że SUZI jest najlepsze),GSXR400 - wynalazek , małżeństwo , chwila nieuwagi żony - GSX1300R
No i jest wymarzony pierdopęd na tor !! ( w 2012 niestety zdrada :-) )
A do wiosny na DR-Z 400SM lub E
klem

Re: stożkowy filtr w dzikusie

Post autor: klem »

Chcę głośniej i chcę ciszej lub odwrotnie .
U mnie to jest, chcę pozbyć się airboxa i zyskać trochę miejsca pod siodłem :twisted:
potrafi zaciągnąć oprócz powietrza w mniej sprzyjającą pogodę , wodę z ulewy która Cię zaskoczyła . Musisz o tym pamiętać podczas planowania przebudowy
To już mam w miarę zabezpieczone, chociaż jak zwykle pewnie się sypnie w praniu...
otwarty wydech
Właśnie czytałem po ecie że przy stożku trzeba wydechy wypruć, nie da się na seryjnych trochę pociągnąć? Chcę zmienić wydech i tak na pusty, ale wiosna ciągnie z garażu :mrgreen:
No i jest możliwość że usłyszysz od swojej połówki "że nie wsiądzie na takie cuś " gdzie można ogłuchnąć .
Aktualnie jestem bezpołówkowy, a moto jednoosobowe ewidentnie, więc tym będę się martwił gdy mnie jakaś menda usidli
To tyle o stożku , ten co wybrałeś prawdopodobnie odpowiada średnicą na gaźnik i ilością miejsca do montażu nawet nie sprawdzam , jak potwierdziłeś . Mam nadzieje że w czymś pomogłem , oczywiście nie wierzę że zaniechasz pomysłu . Ale świat by stał w miejscu bez zmian
Wymierzyłem miejsce na podstawie wymiarów jakie mi przysłali z tego sklepu i zmieści się spokojnie. Jeszcze zastanawiam się nad K&N ale nie wiem czy jest sens w płaceniu większej kasy za niego, widziałem też na ebayu "dedykowane" pod dzikusa filtry.
I masz rację, nie zmieniłem (przynajmniej narazie) zdania ;)
Dzięki wielkie za pomoc i odpowiedź
ODPOWIEDZ