Odpowietrzenie tylnego hamulca

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Pit

Odpowietrzenie tylnego hamulca

Post autor: Pit »

Witam,

Temat stary jak swiat i szeroko opisany na forum, ale postanowilem napisac z prosba o porade bo dotyczy specyficznie tylnego hamulca.

A wiec, wymienilem przewody hamulcowe na oplot HEL, odpowietrznie z przodu gladko jak po masle, po 5min hebel twardy 8)
A z tylem sie mecze :| Wymienilem tylko przewod, nie zdejmowalem zacisku. Dolalem plynu, pompuje, 'popuszczam', polecialo troche powietrza, troche babelkow, teraz leci plyn... ale pedal miekki. Jak odpowietrzyc uklad z tylu? Problem z tylem jest taki ze pompa ze praktycznie na poziomie zacisku, z sam przewod idzie z pompy do gory, potem wzdluz wahacza do zacisku. Z ktos z Was to przerabial? Czy mam wymontowac zacisk i polozyc na ziemi zeby byl wyraznie ponizej pompy?

:co?:
Ostatnio zmieniony wt, 26 mar 2013, 13:13 przez Pit, łącznie zmieniany 1 raz.
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5629
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 131
Otrzymane Polubienia: 16
Kontakt:

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca

Post autor: Dany »

Łatwiej by było gdyby zacisk był niżej ale nie rób tego, bo zacisk musi się na czymś zaciskać :)
Spróbuj najpierw przelać przewód odkręcając go przy zacisku tak żeby się grawitacyjnie polało, w przewodach w brew pozorom strasznie dużo powietrza jest przy ich wymianie...
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
Pit

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca

Post autor: Pit »

Dany pisze:...w przewodach w brew pozorom strasznie dużo powietrza jest przy ich wymianie...
Tak mi sie wlasnie wydaje ze po wymianie przewodu jest w nim sporo powietrza, i mam plyn w pompie, plyn w zacisku... i powietrze w przeowdzie ktory jest powyzej pompy i zacisku :evil: A trudno go ugniatac palcami bo to oplot... :wink:

Pomecze sie wieczorem i dam znac.
Dzieki Dany!
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca

Post autor: Lechul »

A przy ponownym dokręcaniu przewodu do zacisku nie nabierze powietrza (jak go się podniesie) ??
Chyba, że tylko popuścić przewód przy zacisku ale to już ani grawitacyjnie ani bezpiecznie bo jak naciśniesz pedał to płynem możesz popryskać lakierowane elementy i wtedy lipa.
Radziłbym to trzecie rozwiązanie czyli ściągnąć zacisk, zasymulować mu klocki z tarczą czyli coś na tą szerokość wetknąć pomiędzy szczęki i mając go na podłodze przepompować całość tak jak przód :twisted:
Myślę, że nawet same klocki jak się zejdą to jeszcze tłoczki nie wyskoczą ale potem może być kłopot z ich wciśnięciem więc chyba lepiej jednak klocki wyciągnąć, spompowac układ a potem po odpowietrzeniu wyjmujesz "symulatora" i masz miejsce na klocki i na tarczę :roll:
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
bogdi64
BS Brother
BS Brother
Posty: 1381
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 19:02
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Kiełczów
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca

Post autor: bogdi64 »

powietrze idzie do góry, więc odkręć troszkę odpowietrznik w zacisku, nałóż na niego przewód z lejkiem, daj to wszystko wyżej niż najniższy punkt układu (wyżej - lepiej), zalej lejek i poczekaj aż będzie ci się zwiększała ilość płynu w zbiorniczku, tam też pokaże się ewentualne powietrze
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64
--------------------------------------
dwa garnki V - na dwóch kołach :)
A1 RH-
tel. 0603 765 563
Pit

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca

Post autor: Pit »

bogdi64 pisze:powietrze idzie do góry, więc odkręć troszkę odpowietrznik w zacisku, nałóż na niego przewód z lejkiem, daj to wszystko wyżej niż najniższy punkt układu (wyżej - lepiej), zalej lejek i poczekaj aż będzie ci się zwiększała ilość płynu w zbiorniczku, tam też pokaże się ewentualne powietrze
Bogdi, ja mam zestaw do odpowietrzania tzn. rurka, element/filtr blokujacy przeplyw 'z powrotem' i kolejna rurka z tym. Ale faktycznie odkrece zacisk i poluzuje przewod z wahacza (mam tu 2 punkty mocujace) i podniose zacisk do gory (wkladajac kawalek drewna miedzy zaciski) i moze wtedy powietrze pojdzie do gory :wink:
SUZINAS
Śmigający po niebiańskich trasach
Posty: 528
Rejestracja: ndz, 2 kwie 2006, 18:46
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Augsburg/Gliwice

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca

Post autor: SUZINAS »

Ello,

Wystarczy zassac płyn przed odpowietrznik. Specjalna pompka do dopowietrzania hamulców lud duża strzykawka ;)

PzdR!
+48604276100 +491729778995 http://www.bikepics.com/members/suzinas/
GSX1100g -> GTS1000 -> GSX1400K2 -> SV1000SK3 -> GSX-R1000K4 -> GSX-R1000K6
GMINA
RaaF
BS Brother
BS Brother
Posty: 324
Rejestracja: śr, 31 maja 2006, 09:00
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Choceń

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca

Post autor: RaaF »

a ja robiłem odwrotnie, znaczy podosiłem zbiorniczek z płynem i grawitacyjnie poszło. W gixie żby wymienić płyn i tak trzeba było go odkręcic i wyjąć na zewnątrz nie odłączając przewodu
BURGMAN AN650AZ L5 (YKV), GSX-S1000 M4 (YSF)
Pit

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca

Post autor: Pit »

Hmmm, dam Wan znac co ostatecznie pomoglo :wink: Wyglada na to ze musze odkrecic zacisk, mam nadzieje ze nie zbiornik/pompe. A na przyszlosc kupie zestaw do odpowierzania z pompka na koncu...
I cale zamieszanie dla hamulca ktoregi i tak prawie nie uzywam :roll:
luzik
Free Rider
Posty: 2354
Rejestracja: pn, 20 sie 2007, 14:46
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca

Post autor: luzik »

Hmm.. a nie wystarczy motocykl na gume postawić i odpowietrzać podczas jazdy ? ;)

trafisz na drogę gruntową i zaczniesz tył doceniać ..no chyba, że naprawdę nie masz w zwyczaju na takie zjeżdzać

http://www.youtube.com/watch?v=CqgEl53x7CM :)
GS-F N600 (105000km) --> italian whore (16000 + 14000km++)
It's Good to be Bad :devil:
Pit

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca

Post autor: Pit »

luzik pisze:trafisz na drogę gruntową i zaczniesz tył doceniać ..no chyba, że naprawdę nie masz w zwyczaju na takie zjeżdzać
Nie mam zwyczaju 8)
Tak w sumie to ja nigdy nie jechalem sportem po gruntowej drodze :shock: :wink:
Gwizdek
Śmigająca po niebiańskich trasach
Posty: 742
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 12:27
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca

Post autor: Gwizdek »

a może masz dwa odpowietrzniki w zacisku .... (niektóre obce marki tak mają)
Pit

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca

Post autor: Pit »

Taki maly update.

A wiec jezeli ktos z Was bedzie mial problem z odpowietrzeniem tylu to nalezy:
- odkrecic zacisk i przewod z wahacza,
- wlozyc kawalek drewna miedzy tloczek a scianke zacisku,
- podniesc zacisk wysoko
- pompowac i popuszczac zaworek patrzac jak wielkie bable powietrza leca do gory :wink:
- po doslownie 30sek hamulec twardy jak stal 8)
- aha, w razie wymiany na oplot warto postukac w przewod w trakcie odppwietrzania, to znacznie przyspiesza ucieczke powietrza.
ODPOWIEDZ