Savage dusi się i strzela

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
robert801
Podpatrywacz
Posty: 3
Rejestracja: śr, 12 mar 2014, 18:21
Województwo: mazowieckie

Savage dusi się i strzela

Post autor: robert801 »

Witam.
Mam ogromny problem z Dzikusem a mianowicie, moto zapala bez najmniejszych problemów i przy podkręcaniu manetki na większe obroty zaczyna strzelać i się dusić. Prędkość maksymalna jaką mogę osiągnąć to 70 - 80 k/h.
Sprawdziłem już:
-rozrząd (czy przypadkiem nie jest przestawiony)
-ustawiłem luz zaworowy
-zamieniałem gaźnik z innego motocykla
-wymieniłem świecę
-zamieniałem moduł zapłonowy
Żadnych rezultatów.
Może poleci mi ktoś mechanika który podejmie się naprawy takiej usterki z okolic Warszawy.
Będę wdzięczny za pomoc.
Generał

Re: Savage dusi się i strzela

Post autor: Generał »

Sprawdzałeś filtr powietrza? Może przewód WN gdzieś po drodze do świecy gubi prąd chociaż to odpada, bo raczej słaby związek z takimi problemami. Sprawdzałeś jaka jest świeca i kompresja na cylindrze?
Ps. Robi tak tylko na zimnym silniku czy na PORZĄDNIE rozgrzanym też?
robert801
Podpatrywacz
Posty: 3
Rejestracja: śr, 12 mar 2014, 18:21
Województwo: mazowieckie

Re: Savage dusi się i strzela

Post autor: robert801 »

Do filtra powietrza również zaglądałem, próbowałem nawet bez filtra, żadnych rezultatów.
Na tę przypadłość nie ma różnicy czy ciepły czy zimny po prostu zawsze przy mniej więcej tych samych obrotach go dopada.
Świeca nowa nawet sprawdzałem czy gdzieś po drodze nie gubi iskry na przewodzie- wszystko ok.
Co do kompresji to silnik zdrowo pracuje (ma moc), wałek rozrządu wygląda jak nowy.
bajart
BS Brother
BS Brother
Posty: 282
Rejestracja: czw, 3 maja 2012, 08:15
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Biała-Podlaska

Re: Savage dusi się i strzela

Post autor: bajart »

Witaj.Nie wiem może wyda się to Tobie śmieszne,ale skoro już wszystko sprawdziłeś to może być wina paliwa.Miałem kiedyś taki przypadek ale nie w motocyklu tylko w samochodzie.Co ja się wtedy na sprawdzałem .A okazało się paliwo do dupy.Zobacz to może pomorze. Pozdro.
mxtt
Głaszczący Kanapę
Posty: 44
Rejestracja: śr, 11 mar 2015, 18:31
Województwo: pomorskie

Re: Savage dusi się i strzela

Post autor: mxtt »

Sprawdziłeś przewód WN zrób to jeszcze raz może podmień myślę ze bije na boki
H...da VT 500 H....da VT 600
Suzuki Marauder VZ 800
Y..... Drag 650 xvs
Suzuki Bouleward c 50 800
Suzuki Bouleward C 90 1500

Ogólnie nie jest źle tylko sęsu życia brak
Kefir
Naciagacz Łańcucha
Posty: 186
Rejestracja: śr, 28 mar 2012, 21:13
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Savage dusi się i strzela

Post autor: Kefir »

bajart pisze:Witaj.Nie wiem może wyda się to Tobie śmieszne,ale skoro już wszystko sprawdziłeś to może być wina paliwa.Miałem kiedyś taki przypadek ale nie w motocyklu tylko w samochodzie.Co ja się wtedy na sprawdzałem .A okazało się paliwo do dupy.Zobacz to może pomorze. Pozdro.
jestem pewien że to nie wina pomorza :lol:
MZ ETZ251............GSR750 będę tęsknił -> Red Fury->GSXS w lytrze...wariat

535 77 11 86
Zielony

Re: Savage dusi się i strzela

Post autor: Zielony »

i co dalej ... uporales sie z tym ?

Moj robil dokladnie to samo kiedy dostal zlej jakosci paliwo. Kilka razy musialem wylac caly zbiornik i zalac nowego paliwa z zaufanej stacji - pozniej unikalem tankowania w niepewnych miejscach (w miare mozliwosci).

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ