rezerwa GS-pomysł

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

loozzz

rezerwa GS-pomysł

Post autor: loozzz »

Witam

mam takie niecodzienne pytanie,a właściwie może i nawet pomysł na rozwiązanie problemu rezerwy w GS-ie.

Tak sie zastanawiałem nad możliwością zainstalowania wskaźnika ilości paliwa w baku. Nie wiem czy ktoś już kiedyś próbował, ale...

Gdyby zainstalować system podobny do instalacji gazowych w autach. Mały wyświetlacz z czterema diodami, które stopniowo gaszą się jeśli poziom paliwa w baku jest niski. Jeśli zostanie jedna dioda to nalezy przełączyc na "res". ustawic np na 4 litry.
Myślę,ze nie jest to głupie,ale nie wiem,czy możliwe do zrobienia. W koncu w butle z gazem jakoś to montują, może i można włożyć takie cos do baku???

Co o tym sądzicie??? A może już ktoś takie coś zrobił??

Oczywiście zawsze można jeździć na licznik dzienny, ale po co, jeśli można udoskonalić??? :)

loozzz
Bachmiński

Post autor: Bachmiński »

Czy w butlach z gazem nie działa to przypadkiem na zasadzie ciśnienia ?
Jezdziłem pare lat motorem bez wskaznika res , nigdy mi to specjalnie nie przeszkadzało , sprawa praktyki , po pewnym czasie patrzac na licznik da sie okreslic zasięg do 20km :D
Ale jak bardzo sie chce .... myśle że najlepszym pomysłem jest zadaptowanie tego systemu z innego motocykla , sam licznik to prosta sprawa ( ze starszego B12 ) ale mechanizm pomiarowy ...
=JuNioR=

Post autor: =JuNioR= »

boczu pisze: Jezdziłem pare lat motorem bez wskaznika res , nigdy mi to specjalnie nie przeszkadzało
ja jeździłem wcześniej autem.. i wskaźnik paliwa to bardzo pożyteczne urządzenie, bo gdy jeździsz ciągle w jednym stylu (np. spokojnie) i przy którymś tankowaniu spalanie wzrasta Ci o 2 litry, to dla laika który nie zorientuje się o tym po głosie w silniku to najlepsza wskazówka że coś się w silniku zje... zepsuło.
loozzz

...

Post autor: loozzz »

nie tylko w silniku... daje tez możliwość rozpoznania,że stacja wali nas po kieszeni i naciagaja w ilosci litrow, albo ze paliwo jest kiepskie...

Oczywiście,że można zyć bez tego... zgadzam sie...

A propo urządzenia pomiarowego w butlach gazowych... to nie sądze,aby działało to na ciśnienie... tamten gaz jest płynny, wiec raczej chodzi o poziom... zwłaszcza,ze na dziurach te wskażniki potrafią zminiać położenie i zapalić kolejną diode niżej lub wyżej...
Gutek MM

...

Post autor: Gutek MM »

Witam
W samochodowych butlach gazowych poziom gazu mierzy tzw. pływak, swego caszu w aucie miałem problem z odczytem ilości gazu w butli, gość w serwisie po naprawie stwierdził że pływak był zawieszony, więc pomiar nie działa na zasadzie ciśnienia.
Pozdrawiam
Abe

Post autor: Abe »

Smigam gsem i jakos mi nie przeszkadza brak kontrolki paliwa... wiec po co kombinować???
Mar
BS Brother
BS Brother
Posty: 1880
Rejestracja: śr, 1 mar 2006, 12:57
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa ale w sercu Pomorskie

Post autor: Mar »

Nie jestem pewien ale wiazalo by sie to pewnie z mechaniczna ingerencja w bak paliwa....chyba bym sie nie zdecydowal...
Adam

Life is too short to be bored
GS500F ---> sprzedany
SV1000S K4
S1200
tel. 602 536 440
Gutek MM

...

Post autor: Gutek MM »

w sumie jak by się tak naprawdę chciało, to jest to możliwe, choć dość niekonwencjonalne.... tzn. tak samo jak poziom oleju, wyciąć z boku baku okienko, przysłonić je szkłem i już będzie widać ile jest paliwa.... mi raczej wskaźnik nie jest potrzebny i do tak drastycznego kroku bym się nie posunął....
Pozdrawiam>>Marcin
kuchar
The Real One
The Real One
Posty: 640
Rejestracja: śr, 15 lut 2006, 20:33
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kuchar »

hehe no z tym okienkiem z boku baku to troche przesadzasz, gdzie widziales takie rozwiazanie :) ale fakt ze gdzies trzeba bedzie zrobic otwor na wyprowadzenie przewodow
pierwsza SUZI :) czerwona GS 500 E
a obecnie srebrna SV 650 S :D
AdamOSA
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: pn, 13 cze 2005, 19:25
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: trójmiasto

Post autor: AdamOSA »

No tak sobie na szybko pomyslałem jak mierzyć poziom paliwa bezinwzyjnie . Nie wiem czy to głupi pomysł ale jest.
Czujnik ciśnienia na dodatkowym rozgałęźniku od rurki paliwa.
Potem elektronika i wskaźnik .
Próbowałem to narysowac na prędce.
:evil: :evil: rysowanie to nie mój bakcyl :evil: :evil:

Z tego co wiem o GS to kranik jest bezpośrednio przymocowany do baku , wiec trzeba by bylo zrobić jakiś dystans i odejscie do czujnika

Obrazek

Pozdrawiam
AdamOSA
Simson SR2,WSK,JUNAK,XS400(jeszcze nie wiedziałem że SUZI jest najlepsze),GSXR400 - wynalazek , małżeństwo , chwila nieuwagi żony - GSX1300R
No i jest wymarzony pierdopęd na tor !! ( w 2012 niestety zdrada :-) )
A do wiosny na DR-Z 400SM lub E
meyer2
Lajtowy Motonita
Posty: 724
Rejestracja: czw, 8 wrz 2005, 22:05
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Biedrusko

Post autor: meyer2 »

Co prawda kieys takie cudo widziałem na przykładzie Jawy TS350, ale to gość wziął cały "osprzęt" od malucha... jak później opisał to mu działało, może cos w tym jest???
SV 1000 S '04 *** FZS600 '03 *** SV 1000 S '03 *** GSX-F 600 '98 *** GS 500 E Five Stars '97 *** J... jednoślad TS 350 '89
tel. 602-810-996

http://www.bikepics.com/members/meyer2/
Abe

Post autor: Abe »

to nie jest takie głupie - moznaby zastosować czujnik piezoelektryczny.
albo popatrzec jak to jest rozwiazane w innych suzi i moze cos da sie zaadoptować.
Mam jeszcze takie pytanko czy np w dl1000 jest taki sam kranik jak w gs? tez mozna do przelaczyc na res? Cos mi sie zdaje ze nie bo masz pokazane na wyswiektaczy poziom paliwa - a my many od tego kranik. Jak go juz mysisz przekrecic na res to znaczy ze paliwo sie konczy, wiec to co robic te czujniki?
cziton
BS Brother
BS Brother
Posty: 620
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 14:36
Województwo: -
Lokalizacja: Straszyn SUZUKI Squad

Post autor: cziton »

A czy poprostu nie latwiej poszukac po czesciach urzywanych calych systemow badajacych poziomy paliwa ???
Przeciez tego na necie jest bardzo duzo, moze do GS da sie zaadaptowac taki uklad z GSXF czy cus???

Pozdrawiam.
Kiedy siędzę na maszynie totalny czuję luz
Włączam silnik, daję kopa, za mną tylko kurz.
tel. 608416704 Spik,GG 2677557
GSX 600F - sprzedana
SV 1000S K3/K4 - sprzedana
Bachmiński

Post autor: Bachmiński »

Cos mi sie zdaje ze nie bo masz pokazane na wyswiektaczy poziom paliwa
Abe , to nie reguła w bandziorze tez mam wskaznik ale i kranik na res , więc...
loozzz

pytalem u mechaniora....

Post autor: loozzz »

zaproponował mi zaadoptowanie z K... jednoslad ER-5. Podobno pasuje, bo są podobne systemy... No i tablice zegarow mozna tez zaadoptowac z wmontowanym juz wskaznikiem poziomu paliwa.
Mam nadzieje,ze moja wypowiedz o moto innym niz Suzi nie spowoduje usuniecia postu. Jesli kogoś krzywdze, to nieświadomie...
Jak bede mial troche czasu to moze pokombinuje...

Pozdrawiam
loozzz
ODPOWIEDZ